Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti ma milyen karácson...

Anyukák! Ti ma milyen karácsonyi előkészületeket csináltok? És csütörtökre, péntekre mi marad?

Figyelt kérdés

Mikor takarítotok?csomagoltok ajándékot?

Hanyadikán lesz fadíszítés?gyerekekkel vagy meglepi lesz?


Köszi a válaszokat!KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!!!!!!!


ui:mindent írhattok ezzel kapcsolatban még:))


2011. dec. 21. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia, nektek is boldog karácsonyt :)

Csak nagyjából takarítok, amikor az időm engedi (hó elején már csináltunk nagytakarítást a férjemmel, igaz, nem sok látszik belőle, de mindegy), most csak a szokásos porszívózás, felmosás lesz.

Mézeskalácsokat már megcsináltuk a nagylányommal. Főzni majd 23 v 24-én fogunk (semmi extra, töltött káposzta, és pici rántott husi a gyerekeknek).

A fát feldíszítjük 23-án este, gyerekekkel együtt, tavaly is imádtam,ahogy díszített a lányom, már most is alig várom, az összes dísz egy méteres magasságban volt :) :)

Ajándékok fele már be van csomagolva, másik felét ma este csinálom meg.

Az ünnep alatt szenteste itt lesz anyukám, első nap átugrunk anyósékhoz (kb 1 óra), második nap átjönnek apukámék (kb 2 óra).

Üdv, 1 és 3 éves lányok anyukája :)

2011. dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
én épp ma sütöttem meg 2 süti tésztáját.a 3.-at majd pénteken,akkor töltöm is őket.holnap megyünk anyunak segíteni,hogy nem egyedül kelljen mindent sütnie.múlt héten mindent becsomagoltam,pár ajándék kivételével(anyós és a gyerkőc).nagytakarítás megvolt szintén a múlt héten,szombaton még felporszívózok felmosok.szombat délután feldíszítjük a fát közösen a gyerkőccel,az ajándék utána kerül alá valami csellel elterelve a fiam figyelmét a fáról.szombaton még előkészítem a kajákat,és ennyi kb.
2011. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt h nektek is boldog karácsonyt.és persze mindenki másnak is.
2011. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1.

anyósomtól kapunk beiglit, más süti nem is lesz, nem igazán vagyunk nagyevő család (amúgy se szeretem, ha egy ünnep a nagy zabálásról szól)

2011. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándékok már becsomagolva, kivéve kettőt, mert az tesóm gyerkőceié lesz, és az még náluk van, el kell hoznom. :)

Ma kicsit takarítok, a fürdőt és a konyhát rendbe teszem nagyjából. Délután megyünk megvenni a karácsonyfát.

Holnap reggel babaúszás, utána elmegyünk megvenni a húst és a zöldséget a karácsonyi menühöz. Délután jönnek szintén babás barátok, velük most fogunk karácsonyozni, megajándékozzuk egymás gyerekeit.

Péntek délelőtt a férjem elmegy a lányunkkal boltba, megveszik még a kenyeret, tejet. Én addig nekiállok a főzésnek. Beáztatom a babot, elkészítem a majonézes krumplit, befűszerezem a húsokat.

Délután sütök egy sajtost, meg csinálok egy tiramisut.

A fát szombaton díszítem. Mivel a férjem utál díszíteni, így most abban maradtunk, hogy ő elkezdi a főzést, én meg díszítek. De a díszítést csak akkor, amikor alszik a kislányunk. Így amikor felébred, meglepi lesz neki. Aznap lesz éppen 10 hónapos.

Késői ebéd lesz, olyan 3 körül. Áthívjuk apukámat is, így négyen leszünk. Kaja után pedig ajándékbontás.

Aztán 25-én megyünk az én családomhoz, 26-án pedig utazunk anyósékhoz, és csak 30-án jövünk haza. Nálunk ez most így lesz, már nagyon várom, mit szól a kislányom az ajándékokhoz, meg a fához. :)

2011. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ma csinálom a nagytakarítás még kimaradt részeit, ágyneműt mosok, konyhát sikálom, csempe mosás, páraelszívó, mikró. Holnap, holnapután sütiket sütök, az ajándékok csomagolása már kész van. Tegnap jártam fodrásznál is, muszáj volt, augusztus óta nem jutottam el. :-)

Pénteken még a beigli sütés lesz, plusz az ebéd készítés, délután a férjem befaragja a fát. A kamasz 12 éves fiam már velünk díszít, de a 2 éves lánykámnak még meglepetés lesz a fa, majd akkor csináljuk, ha ő már alszik. Az ajándékozás 24-én lesz, először nálunk jön a Jézuska, ebédre megyünk Anyósomhoz, vacsorára az én szüleimhez.

NEKED IS BOLDOG KARÁCSONYT!!

2011. dec. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én mindennap porszívozom, 2 naponta felmosom az egész lakéást (porallergiánk van) és nagyon tisztaságmániás vagyok, szóval takarítani nem kell.

Ajándékok becsomagolva, délután sütöm meg a mézeskalácsot a 2 éves kiskuktámmal.

23-án este díszítünk fát, hogy 24-én reggelre álljon és meglepetés legyen (mert Jézuska hozza). Délután megyünk anyumékhoz, mi délelött Karácsonyozunk 3-asban.

2011. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

off:ez a kérdés engem is érdekel:)


Boldog Karácsonyt mindenkinek!:)

2011. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én beosztottam a hetet,minden nap egy másik helyiség alapos(abb)takarítása,ma a konyha,illetve szaloncukrot is diszeket kötözök. Holnap nappali,hókifli,keksz sütés,vásárlás,péntek fodrász,hálószoba,almatorta,s este ha a kisfiam lefeküdt,a fa díszítése.Reggelre meglepi a kisfiúnak (17 hónapos)
2011. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most is folyamatosan takarítok, most porszívóztam fel az egész házat, de holnap már semmi sem fog látszani belőle. (megjön a férjem, hoz be fát, a gyerekek esznek valamit, kapnak egy kekszet, és már kész, lehet megint takarítani.

Fát 24-én díszítünk, anyuék elviszik a gyerekeket egy órára, addigra ott megjön a Jézuska, mi meg itthon addig rendezzük a fát, csomagolom az ajándékokat (arra ilyenkor nincs lehetőségem, mert a lányom már nem alszik nap közben). Tehát meglepi lesz a fa, meg a csomagok is.

Tegnap sütöttünk a lányommal linzer macit, csináltam habcsók karikát, csináltunk már egy-két hete festett dió díszeket. Bejglim már van a hűtőben, vettem réteslapot rétesropinak, hogy mit sütök még azt nem tudom.

Kaja már tervben, úgy volt hogy apa ma itthon lesz, de aztán mennie kellett dolgozni, így nem hiszem hogy a szenteste napján nem kell főzni, pedig az volt tervben, és lehet még délelőtt egy kis takarítás is lesz. De minél kevesebbet akarok arra a napra hagyni.

3 éves kislány és 16 hós ikerfiúk anyukja

Nektek is nagyon boldog karácsonyt!

2011. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!