Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül utcára engedni egy gyereket? Milyen messzire lehet őket engedni és mennyi ideig?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van,6 éves lesz,4 éves és 1,5 éves.félre ne ertsetek nem szándékozom mostanában kiengedni őket egyedül,főleg mert városban lakunk és itt úgy látom mintha veszélyesebb lenne mint falun,csak szimplán foglalkoztat ez a néhány kérdés amit írtam.na meg nemsokára jó lenne újra dolgozni és mivel segitsegem csak a párom nem tudom még hogy hogy oldjam meg.köszi előre is a válaszokat!!!
2012. jan. 3. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányom másodikas, 7 éves, egyedül jár biciklivel iskolába és onnan haza, illetve hétvégén a boltba is elszalad ha csak 1 kiló kenyér kell, igaz én falun lakom nem városban. Elsős korában még hordtuk az iskolába, első utáni nyáriszünetben begyakoroltuk vele biciklivel az útvonalat, most szeptemberben már önállóan szépen közlekedik.
2012. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon attól függ, hogy milyen messze van az iskola. Szerintem 8 vagy 9 évesen már biztonsággal utazhat is akár, meg rá lehet bízni a kisebbet is, hogy kísérje el az iskolába.
2012. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagycsoportos óvodásként küldtem el legelőször boltba. Ez a bolt tőlünk 200 m -re van, nem kellett átmennie forgalmas úttesten és az eladó is megbízható volt. Tudtam, hogy nem veri át a gyereket a számolásnál.

Amikor elkezdte az iskolát eleinte vagy félévig kísértem az iskolába illetve elé mentem. Majd ő kérte, hogy ne menjek. Volt olyan is amikor tudta nélkül titokban megfigyeltem a közlekedését és megnyugodtam, hogy nem lesz baj. Bár mi szerencsés helyen lakunk, a gyereknek az iskolába menet sem kellett átmenni egyetlen zebrán sem.

2012. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10éves, és idén engedtük először egyedül menni! Szerintem az is lényeges, hogy milyen a gyerek,mármint meg lehet-e bízni benne,mennyire szétszort...stb. Én itthon vagyok ezért vittem mindig én a suliba a kisebbel együtt. Persze a kényszer nagy úr, ha pl. mindkét szülő dolgozik,akkor rákényszerülnek!!!
2012. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom.

Emlékeszem én oviból már egyedül jártam haza.

Már most a fiammal úgy se megyek ki szívesen az utcára hogy ketten vagyunk.

Ő még csak 3 éves, de most még nagyon úgy érzem hogy 10-12 éves koráig biztos nem engedem egyedül az utcára, mert életveszély.

2012. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyot változott a világ!Emlékszem,én is egyedül jöttem-mentem oviba,(30 éves vagyok)és messzebb is volt,mint az én gyerekeimnek,de olyan sok rosszat lát-hall az ember,hogy bizony én is csak most,9 évesen engedtem egyedül a nagyobbat suliba.Régen az emberek figyeltek egymásra,biztonságosabb volt a közlekedés is.

:-(

2012. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi valaszokat!Hát akkor mostanában talán nem lesz munkám,mert mi elég forgalmas helyen vagyunk,az óvodába is át kell menni zebrán,a bolt bár itt van az épület mellett,mégse merem leengedni egyedül :-S talán én aggódom jobban mint kellene!!!??
2012. jan. 5. 07:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2 gyermekem van. Az egyik 13 éves fiú, a kisebb 5 éves kislány.Fiam harmadik szeptemberétől jár egyedül iskolába,meg vissza.Eleinte nagyon féltem,hogy elüti az autó,vagy bármi más történik.Semmi nem történt,egyedül járt-kelt.Aztán jött egy helyzet amit nem tudtunk ,megoldani,ugyanis én is dolgoztam,és a férjem is.Ekkor jött a kérdés,hogy ki vigye el a kicsit oviba.Ezek után felmerült bennünk,hogy mi lenne ,ha a nagyobb gyerek elvinné a kisebbet oviba,aztán menjen iskolába.(Az ovi és a suli közel volt egymáshoz(egymás mellett voltak)).Elvitte,elment utána iskolába és a mai napig így járnak.
2012. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Hát igy már könnyebb lesz megszoknom és majd elengednem talán őket ha eljön az ideje,bár lassan én is mennék dolgozni így biztos,hogy előbbb utobb muszáj:(
2012. márc. 7. 01:18
 10/10 anonim válasza:
6 évesen engedett el anyukám egyedül a boltba elöszőr. Most 12,5 vagyok :)
2016. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!