Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a páromnak az első kapcsola...

Ha a páromnak az első kapcsolatából van egy gyermeke és nem voltak megesküdve nem állapított meg a bíróság gyerektartást akkor köteles fizetni ha mi össze vagyunk házasodva és van egy 6hós kisbabánk?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elismerte, hogy ő az apa vagy a bírósági dns teszt bebizonyította akkor köteles gyerektartást fizetni.
2012. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem kötelezte hivatalos szerv, vagy nem házasságban született, még az ő gyereke, el kell tartsa - ahogy a közös gyereket is.

Ha nem fizeti, majd elmegy a másik anyuka a bíróságra, akkor majd kötelezik - de minek?

Az a gyerek semmiről nem tehet, megérdemli, hogy apa is gondoskodjon róla, ha már megcsinálta.


Gondolj bele a másik oldalról - ha elhagyna a párod, és az új nője kérdezgetné ugyanezt itt a gyk-n, neked vajon hogy esne?

Biztosan nem jól:(

2012. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még az a gyermek is ugyanúgy a gyereke mint a közös gyereketek. És el kell tartania.
2012. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Köteles ige, hogyne lenne köteles. Nem olvasol pletyka újságot, akkor is ha egyszeri alkalom után ejt teherbe valakit, nincs köze a dolognak ahhoz, milyen viszonyban volt az anyával, a gyereke akkor is a gyereke.
2012. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Mit gondolsz, az a gyerek talán kevesebbet ér mint a közös gyereketek? Ő nem tehet semmiről! Neki is megjár mindaz amit az Apa nyújtani tud neki mind anyagilag, mind érzelmileg! Ne akard meg vonni tőle, egyiket sem.
2012. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvileg köteles, gyakorlatilag ez a szülők megegyezésén múlik sztem.

Páromnak is vannak gyerekei előző kapcsolatából, nekünk is van közös.

Nem fizet az anyuka kezébe gyerektartást.Anyuka nem is követeli, mert bár az ő kezébe nem ad pénzt, a gyerekeknek ahogy és amennyit tud oda ad.

2012. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

Neme nagyon soxor azzal jön a lányom anyja, hogy mikyen jó a jelenlegi ferjevel, anyagolag is. Nem en kertem, h menjen el, nem en találtam ki, hogy házasodjanak össze, nekem nem tesz szivesseget, h nincs nálam a gyerek, es nem egyedül neveli!


Ilyen dolgokat merlegelni kene, ha gyerektartás megállaiptásáról van szó!


Ha egyedül nevelne, akkor a minden további nelkül beismernem hogy jogos!

2012. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
ja, 4 eve már ennek, es en azóta is egyedül vagyok!
2012. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
51%

nem értem az embereket, miért gondolják úgy, hogy mától nem én nevelem a gyermekemet akkor nem is kell fizetnem semmit.

tényleg?: csak úgy letudnak mondani a gyerekről? vagy ő kell... csak ne kerüljön pénzbe?

én 5 éve azért küzdök, hogy kapjam a gyerektartást, de nem érkezik... 1 éve kaptam utoljára előtte is csak ímmel-ámmal, mindenhonnan van jogerős papírom is ... de ez édes kevés!

az emberek fejébe kellene rendet tenni!

A kedves kérdező! meg gondolja már végig, hogy mit is kérdezett!

igen a világon mindennél fontosabb a saját gyermek! de a párodnak így 2 saját gyermeke van! gondolom tudtad amikor összekerültetek, hogy az előző kapcsolatából vannak kötelezettségei... akkor most mi a problémád?

2012. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!