Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Novemberben szexeltem a...

Novemberben szexeltem a barátommal és belémélvezett. Decemberben menstruáltam úgyhogy nem lehetek terhes akkor mitől nő a hasam?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Lehetséges a menstruáció terhesség alatt? Ha nagyon szeretnél babát, akkor minden menstruációnál ott motoszkál benned a kérdés, hogy vajon nem lehet-e, hogy a vérzés ellenére azért mégis ottvan a baba… Nos, az a helyzet, hogy valóban “megjöhet” a terhesség alatt is, de másként, mint ahogyan azt gondolnád.


“Menstruáció” a terhesség alatt többféle okból léphet fel:


a fogantatás viszonylag későn történik, ezért a “szokásos” időpontban leválik egy kis darabon a méhnyálkahártya

a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés is jelentkezik

hormonális okokból lép fel vérzés, ami nem “igazi” menstruáció, és nem is teljesen abban az időpontban jelentkezik, hanem az első harmad folyamán bármikor



A terhesség alatt jelentkező “menstruáció” valójában nem igazi (kivéve az első esetet), és mindhárom típusnál a vérzés nem igazi élénkpiros vérzés, hanem inkább barnás, a mennyisége kevés, gyakran csak 1-2 csepp és csak néhány napig tart (vagy a hormonális ok esetén elhúzódhat akár hetekig is). Olyan eset is létezik, hogy valakinek még kétszer-háromszor “megjön” a terhesség első hónapjaiban, valamint azt a jelenséget is sok kismama tapasztalja, hogy az első néhány hónapban azokon a napokon, amikor “meg szokott jönni” jelentkeznek a menses előjelei, hasonlóan fájdogál a hasa, de végül természetesen nem jön meg, hiszen nem volt peteérés, és nem válik le a méhnyálkahártya.


Nagyon fontos, hogy a menstruáció a terhesség alatt nem normális dolog, ha barnázást (akár 1-2 cseppet is) vagy élénk vérzést tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz! A hormonális problémák ugyanis jól orvosolhatóak gyógyszerekkel, és élénk vérzés esetén is lehetséges még a segítség!

"

2012. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól, hogy decemberben menstruáltál, még lehetsz terhes. Viszont, ha terhes is lennél, elég valószínűtlen, hogy már most észrevehetően nőne a hasad, hiszen a terhességed 8-10 hetes lenne maximum. Talán más oka van annak, hogy nő a hasad. Egyébként nem árt védekezni, ha nem akarsz gyereket.
2012. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én azért elmennék dokihoz, különben hamar anyuka lehetsz.
2012. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
novemberben aktus után 8napra csináltam tesztet de negatív lett.
2012. jan. 15. 12:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyek neked megint egyet?
2012. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
aktus után 8napra még korai volt tesztelni..! teztelj megint! bár nm hiszem hogy terhes vagy
2012. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
úgy csinálsz mintha te vetted volna. Szerintetek vegyek még1 tesztet??
2012. jan. 15. 12:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel arra próbáltam utalni, hogy nem pénz megint venni még egyet. Mert megtartani kicsit drágább dolog..
2012. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tesztelj újra. Aktus után 8 nappal jó hogy negatív volt, akkor sem lehetett volna pozitív ha ott a baba.
2012. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos hogy nem vagy terhes,de egy teszt nem árt.Aktus után 8nappal nem lehet még kimutatni.
2012. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!