Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogyózott úgy vki hogy szoptat...

Fogyózott úgy vki hogy szoptat és nem indultak meg a kilók lefelé? Létezik hogy szoptatáskor jobban tartalékol a szervezet?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem a fogyózást hogy nem eszik az illető semmit vagy drasztikusan diétázik, hanem hogy odafigyel a kalóriabevitelre, mellette sportol kicsit (torna vagy ilyesmi)és mégsem történik semmi? Van olyan akinek a szoptatás abbahagyásával indultak csak meg a kilók? Nem olyan picike már a babám 7 hónapos, kétszer eszik mást és 4 szer anyatejet egy nap.
2012. jan. 16. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem szükséges fogyózni, a szervezet ugyis a baba táplálására van beállítódva, és raktározza a fontosabb dolgokat az anyatejhez. Én akkor fogytam amikor a gyerek már nem szopott, de alkattól és tipustól is függ, nem akartam lefogyni de leadtam 20 kgot. Könyvek azt írják szoptatás előtt 1-2 órával ne mozogjunk tulságosan, mert csökkenti a tej mennyiségét. Minnél tovább szopik a pici annál jobb neki. Az alak meg nem olyan fontos.Lehet csinosnak lenni pici túlsúllyal is.Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi igen kis túlsúllyal lehet:)) de nekem már nem kicsi van hanem minimum 10 kiló. Persze természetesen a gyerekem szoptatása a legelső tehát ez alá már nem mennék semmiképpen amit most tartok mert a tejem rovására menne. Csak azt gondoltam hogy mivel a szoptatás elvileg kalóriát fogyaszt (200-300 at ) ezért ha odafigyelek és nem 2000 kalóriát eszek egy nap hanem kevesebbet és még mozgok is talán megindulnak a kilók de nem. Semmi.

Olyan érzésem van mintha amit beviszek azt el is raktározná a szervezetem egyből.

Csak szerettem volna tudni, más is járt e így vagy van e remény a szopi befejezésével (szóval amikor végetér a szoptatás ami nem most lesz) :)

2012. jan. 16. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem fogytam egy dekát sem, amíg szopiztak a gyerekeim. Ha meg kevesebbet próbáltam enni, akkor meg egyből csökkent a tej mennyisége is és szenvedtünk vele vagy 2-3 napig. Mondjuk, rajtam csak pár plusz kg volt, talán 6-8.

Ezért is nem erőltettem annyira a szopizást, végül is 10-11 hónapos koruk körül minden hiszti nélkül befejeztük, egyiküknek sem hiányzott később.

Utána pár héten belül teljesen magától lement 3-4 kg, valószínűleg ez volt az, amit a szoptatásra raktározott a szervezetem.

Pedig nem ettem sokat, előtte is ugyanannyit ettem és jelenleg is kb. ugyanannyit eszem, mint a szoptatás alatt, csak sajnos nem vagyok az a szerencsés típus, akiről "olvadnak a kilók" vagy a babája kiszívja belőle... :))))

2012. jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szoptatás alatt híztam meg,mint a disznó + 14 kiló jött fel,szóval pokol volt. Hiába fogtam vissza magam és sétáltam sokat babuval,még több lettem. Azt hittem itt a vég. Aztán 6,5 hónapos volt a lányom, amikor nem kellett neki a cici,most már 13 hónapos és lement 15 kiló,de fogalmam sincs hogyan. Még 5 kiló és a régi formámat kapom vissza.

2012. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rajtam sokkal több van mint 10 kiló. Egyszerűen reménytelen visszafogynom a szülés előtti súlyra. Már többször kezdtem fogyózni, de csak ordítás lett a vége.

Anyósom amíg szoptatott (3,5 év) egy dekát nem fogyott. Ahogy abbahagyta a szoptatást, fogyókúra nélkül leolvadt róla pikk-pakk.

A fiam lassan két éves, és nagyon nehezen viselem a túlsúlyt, de képtelen vagyok a cicit megvonni. Ördögi kör. Az a baj, hogy fogyókúrával a méreganyagok is átjutnak, így még káros is.

2012. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!! Hát nem is olyan drasztikusra gondoltam, csak úgy apránként. Ha valaki csak úgy magától a szoptatástól fogy akár sokat is annál is átjutnak a méreganyagok? Vagy akkor ő mit tud tenni ellene?

Hát remélem így lesz mint nálatok, egyenlőre igyekszem nem hízni tovább meg ilyesmi. Csak olyan jó lett volna ha nem kell egy tök új ruhatárat vennem tavaszra nyárra mert a korábbiak nem jók rám :((

2012. jan. 17. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!