Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló vagyok 2 gyerekkel...

Csulcsi kérdése:

Egyedülálló vagyok 2 gyerekkel, kicsi bölcsis 1 éve, nagyobbik ovis+nappali tagozatos egyetemi hallgató. Szüleimnél élünk. Azt mondták a bölcsiben, hogy mivel nem dolgozom, csak egyetemi hallgató vagyok, a kicsi nem járhat bölcsődébe. Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
meg. A gyerek 5 éves koráig nem kötelesek ellátásban részesíteni a nem dolgozó szülők gyerekeit. (új törvény 3 éves kortól 2014től)
2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.

Előnyben részesülnek azok akiknek a munkahelyük miatt vissza kell menniük dolgozni.

Onnan tudom, hogy anyósom egy bölcsödének a vezetője volt, tavaly ment nyugdíjba.

2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Járni járhat a nappalisoknál, nekem ezt az infót adták tavaly. Én a suli miatt akartam a nagyot beadni.(bp)


Elutasítottak, túljelentkezés miatt, és várható volt, hogy egy dolgozni vágyót előtérbe helyeznek, ezért sem fellebbeztem, pedig a bölcsi vezetője javasolta, hogy ha akarom, próbáljam meg...

/de ha egy éve van helye, akkor elvileg nem maradhat most már végig a kicsi??? nekem fura, hogy egy év után kidobják.../

2012. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez butaság, ne hidd el!

az én fiamat éppen azért vették fel, mert nappali tagozatos hallgató vagyok. kellett vinnem iskolalátogatási igazolást és kész, a következő héten már mehetett is!

(tegyük hozzá, én egyéni tanrenddel járok, tehát heti 2x kell bemennem, 8-tól 4-ig van órám. a többi napon anyu boltjában dolgozom, mert élnem is kell valamiből... szintén egyedülálló.)

2012. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huhh, remélem ez lesz nálunk is.Én is egyéni tanrenden vagyok, másképp nem tudnám véghezvinni a tanulást.Fiam óvodai igazgatójával is beszéltem, ő is ilyeneket mondott, mert a két dolog üti egymást.Se egy nyamvadt rendeletet, se egy jogszabályt nem találtam rá.Nem elég, hogy szoctámot sem kapok, és ha ez is megtörténne, nagyon kiakadnék.
2012. jan. 17. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!