Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Asztmás gyerekek szülei!...

Asztmás gyerekek szülei! Milyen tünetei voltak először a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk allergiás asztma és tüdőasztma is van. Másfél éves volt, amikor annyira zihált a májusi levegőn, hogy azt hittem, megfullad. Bevittem az ügyeletre, ott azonnal felkuldtek minket gyerekosztályra, jobb oldali tüdőgyulladással. Akkor még nem tudtuk, hogy asztma. 5 nap után kiengedtek, 1 hónap mulva megismétlődött az egész annyi különbséggel, hogy a zihálástól majdnem kiszáradt (pedig amint észrevettem, vittem be) akkor kapott infuziót is, és ujabb tüdőgyuszi lett a diagnózis. Elvittem egy Tüdőgyógyászatra, ahol csináltak neki egy allergia tesztet, ahol mondták, hol 12-ből 11-re allergiás, csináltak hörgő- és tüdő tükrözést is, ami kimutatta az aztmát. Ezen kivűl még 14 alkalommal volt tüdőgyuszija e miatt, mert nála igy jelentkezett az asztma!

Mára már tudom itthon kezelni, most 5 éves.

Bocsánat, ha hosszúra sikerült, de gondoltam, nem csak az első tüneteket irom le!

2012. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!köszi a válaszod!Nálunk pollen allergiás a kisfiam 10félére,folyamatosan felső légúti fertőzése van,köhögési rohamokkal.Mi 5*voltunk tüdőgyulladással kórházba,ott semmi érdemlegeset nem mondtak,kapott vénásan gyógyszert és pár nap múlva hazaengedtek.Már járunk tüdőgondozóba,és ott azt mondták kezdődő asztma most kap gyógyszereket,de még így is sokat köhög.Nektek nyáron is vannak tüneteitek?mennyi idő alatt sikerült be állítani a gyógyszert? sóbarlang tényleg jó?
2012. jan. 23. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is van 9 köztük, meg házipor, házi por atka, ilyenek! Sokat szenvedünk, mert igen, nyáron is folyamatosan oda kell figyeljek, mert simán befullad mondjuk egy balaton parti séta alatt. Mindig legyen nálad a pumpa, ha már van. Ne sima tüdőgondozóba vidd, hanem gyermektüdőgyógyászatra. Hová valósiak vagytok? Mert mi Mosdósra jártunk, ott be kellett feküdni 3 napra, akkor volt a hörgő tükrözés. Ha több minden érdekel arról a helyről, szivesen válaszolok, irj privit! A gyógyszert nekünk hála Istennek elsőre eltalálták, a pumpával voltak gondok, mert először kapta a Berodualt, de az gyengének bizonyult! Tartósan beteggé nyilvánitottk már? Mert ha igen, igényeljetek közgyógy kártyát, hasznos.

Sóbarlang nagyon hasznos, tágitja a hörgőket..mi 5x voltunk sóbarlangban, utána sokáig tünetmentes volt a lányom. De ha már van közgyógyod, irnak fel inhaláló sóoldatot. Mondjuk ehhez inhalátor gép is kell, de priviben szivesen elmondom, hogy jutsz hozzá a legolcsóbban, szinte semmiért. A kórházban a tüdőgyuszi miatt velünk sem foglalkoztak sokat, semmi extrát nem mondtak, épp ezért vittem tüdőgyógyászhoz.

2012. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah, nem irtam oda, első voltam!
2012. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gyermek tüdőgyógyászatra járunk mi is,már lassan 1éve.Ma be is jelentkezünk akkor a sóbarlangba.milyen gyakran kell oda járnunk?Még nem kaptuk meg az emelt családit majd februárba kell vissza mennünk és akkor vinnem kell a papírokat.már írt fel nekünk a doki inhaláló készüléket,jó nagyon,de még valamikor így is köhög.flixotidet+ventolint kapunk+Montelukast tablettát.meg még ezen felül az allergiára.neked nem gyakrabban beteg a gyerek?írnál egy pár dolgot amitől jobb lehet neki?
2012. jan. 24. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!