Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról?

Mi a véleményed az abortuszról?

Figyelt kérdés
-
2012. febr. 17. 06:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
8%

Jó kis vitakérdés.

Én nem ellenzem. Ha leendő anyuka úgy érzi, nem akarja a gyereket, nem tudja felnevelni, van már 3, elég az, vagy beteg a baba és felajánlják neki, hogy elveszik, akkor ezzel nincs semmi gond.

2012. febr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ellene és mellette sem. Mindenki döntse el maga, mit tud vállalni és mit nem. Most, 26 éves fejjel és stabil párkapcsolattal és jó anyagi helyzettel azt mondom, hogy nem tudnám elvetetni a babámat. DE! Ezelőtt néhány évvel vagy épp tini koromban kétszer is meggondoltam volna, hogy ha teherbe esek, megszülöm-e vagy sem. Szóval ez sok mindentől függ, nem ítélem el azokat, akik valamilyen okból nem vállalják a gyereket és abortuszra mennek. Kívülállóként nem tudhatjuk, mi áll a háttérben.
2012. febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Én csak annyiból vagyok ellene hogy sajnos manapság egyre több nőnek nehezen sikerül teherbe esnie (ha sikerül egyáltalán) és vannak nők akik már több abortuszon is túlestek már...

Ha már nem tudja/akarja vállalni a tettei következményét, inkább adná örökbe a babát, mert sok nő az életét adná egy gyermekért, még mások minden évben elvetetnek egyet-kettőt.

Tisztelet a kivételnek.

2012. febr. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen, talán az örökbeadás lenne a legjobb megoldás, de könnyű ezt mondani. Az anyának kell végigcsinálni a 9 hónapot, aztán lemondani a gyerekéről. Nem olyan egyszerű ez a kérdés.
2012. febr. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%

Vitatkozós kérdés ez,tudod ez az oldal az az oldal ahol inkább abortusz ellenesek vannak és ha véletlenül támogatod az abortuszt a fejedet szedik.

Az én véleményem,mindenki döntse el maga,hogy mikor hány gyereket akar vagy nem akar.Mindenkinek szíve joga anélkül,hogy mások ferdén nézzenek rá döntései miatt.

Pont a tegnap volt egy kérdező,"mi a véleményünk a várpalótai esetről(60 ezres abortusz),én válaszoltam,hogy azok a nők azért döntöttek inkább úgy mert megkerülni szerették volna a hercehurcát,magyarázkodásokat és rábeszélést a gyerekre,na meg is kaptam a 0% mat mert nem ítéltem el őket,hogy mekkora 1 k.rvák meg ilyenek.Demokrácia van szíve joga mindenkinek eldönte mit akar,sajálom azokat a nőket akiknek nehezen megy a teherbeesés vagy egyáltalán nem adatik meg a lehetőség nekik ilyenre,de nem kéne a keserűségüket a termékenyekre kivetitsék,mert vannak olyanok is akik majdhogynem a sex szótól is teherbeesnek,termékenyek.

2012. febr. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Az abortusz ma már a fogamzásgátlás része. Sajnos. Régen elhajtatták a babát javasasszonyokkal. Akkor engedélyezve lett, hogy indokolt esetben legalább steril, ellenőrzött körülmények közt történjen. Erre már ez sem jó, mert még nagyobb titok kell, kerüljön bármibe is. Én nem tudnék abortuszt végeztetni magamon. Viszont ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ettől függetlenül jobban támogatom, ha valaki örökbe adja, esélyt adva az életre a gyermekének. Én nem tudnám azt mondani, hogyha az enyém nem lehet, akkor inkább megölöm. Mert az én testemben nő az én gyermekem és felelősséggel tartozom érte. Megfogant és él. Valószínű azért, mert élni akar. Ám ez a döntés az én gyermekeimre vonatkozik. Mások másképpen látják. Szívük joga.
2012. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
47%

Én sem vagyok sem ellene sem mellette.

Nem ítélkezem senki felett,mert sosem lehet tudni,hogy egy nőt mi kényszerít egy ilyen döntésre!Nekem van egy barátnőm aki sajnos ilyen helyzetbe került.Tudni kell,hogy nem is fizikailag hanem lelkileg viselte meg rettenetesen.Egyéni véleményem az,hogy már nagyon sok fogamzásgátlási eszköz létezik!

Tehát jobb megelőzni a "bajt"!


Mindenkinek ajánlom a Néma sikoly című rövidke dokumentumfilmet!

2012. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy gondolom, hogy itt mindenki tudja, hogy egy gyerek hogyan fogan. Ezernyi módja van annak, hogy megelőzzük a terhességet. Kicsit durván fogalmazom, akinek ne inge, ne vegye magára: aki megk*ratja magát, utána is el tud menni dokihoz. Éppen ezért ellene vagyok, hogy egy egészséges kisgyereknek, akinek már gyakorlatilag keze-lába-feje-szíve megvan, az életét kioltsák. NE az anya döntsön már a gyilkosságról kényére-kedvére! Ehhez nincs joga.


Már kérdés, ha a gyerek beteg, úgy jobb is neki. De egy egészséges gyerek más! tessék örökbe adni, ezrek várnak egy gyönyörű egészéges picire, hogy örökbe fogadhassák és tisztességgel felneveljék.

2012. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
22%

Kérdés azokhoz, akik azt mondják, az ilyen anya adja örökbe a gyerekét:

Te meg tudod tenni, hogy 9 hónap és egy szép szülés után odaadd a gyermekedet?

2012. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Twilight1980 ***** válasza:
55%
Nézhetjük ezt bármilyen szemszögből!Az abortusz(ha annak nincsenek egészségügyi okai)Gyilkosság!És ezt tessék tudomásul venni....Nekem személy szerint a "véletlen" terhességet sem tudja senki bemagyarázni....De ez az én véleményem.És most gondolok azokra,akik hetente,havonta cserélnek partnert,ne adj Isten 2 naponta 3-al vannak együtt!XXI.sz.-ot írunk emberek..Kombinálni lehet a fogamzásgátlást...Gyógyszer+óvszer,spirál+óvszer,gyógyszer,spriál+ óvszer,ha valaki már nagyon nem akarja a gyereket!és ezt nem is ragozom tovább...általában azok sírnak,akik megszakítással közösülnek..És ebből adódik a sok abortusz is...Ami tetszik-nem tetszik.....Gyilkosság!!!!!!!!!!!(Tépesd ki a saját kezed,lábad,és trancsíroztasd szét a fejed....Úgy,hogy nincs aki megvédjen!!!!)
2012. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!