Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oké, provokatív, de nem...

Oké, provokatív, de nem érdekel, megkérdezem. A sima szülés és a császár között tényleg az a különbség, hogy az hüvelyi akkor fáj, a császár meg utána?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem szeretnék senkit megbántani és egy cseppet sem nézem le azokat az anyákat akik császárral szültek, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy a műtét utáni fájdalmak olyanok mint a vajúdás, kitolás...

Ja és nekem utána is fájt napokig a varrat, mert repedtem is vágtak is.


2012. febr. 17. 12:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a császár után még hónapokkal is fájt a gerincem. Más fajta fájdalom a kettő, de pl az utófájások majdnem ugyanazok. A kettőt nem nagyon lehet összehasonlítani, mert azért a császárnál egy 15cm-es vágásról beszélünk...
2012. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Szültem így is,úgy is....

Nekem sokkal sz@rabb volta hüvelyi:(

pedig az volt másodjára...

A császár után 5 nappal már az utcán sétáltam,míg hüvelyi után 2 héttel is csak fél seggel támaszkodva tudtam ülni és még 3 hét után is magam alá csináltam,mert nem éreztem semmit alul...

2012. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem egészen csak ennyi. A császár általában valami miatt indokolt, súlyosabb dolog is mint a sima szülés mivel átvágják a hasfalat. Nehezebb a felépülés illetve nagyobb a kockázat. Ha természetesen szülsz az tulajdonképpen akkor fáj amíg szülsz, utána kellemetlen a varratok miatt de nem annyira, mint egy császáros heg. És nem is annyi ideig.
2012. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
24%
az igaz hogy a császár utána fáj de a sima szülés is fájhat utána is mint ahogy azt irtad is szoval a sima szülés sokkal fájdalmasabb meg rosszabb de viszont jobb is mert igy te hozod te szenvedsz meg a picivel azzal hogy a világra jöjön nem csak kiveszik belöled ugyhogy nem csak az a különbség
2012. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szülés válogatja.


Barátnőm császáros volt, megint azt akar, mert neki gyorsan gyógyult a sebe, nem fájt nagyon utána sem, max két napig.

Én simán szültem, és megint simán szeretnék, mert bár fájt a gátseb, de nem volt olyan vészes, és félek a hasi sebtől.


Mindenki más, minden szülés más. Van ahol a császár után állatira fáj a seb hetekig, és van ahol két napig (mint a barátnőmnek). Van ahol a gátseb fáj hetekig, de van akinek három napig. A császár tényleg nem fáj közben, már amikor vágják. DE: császáros barátnőm a vágás előtt 17 órát vajúdott, ami rosszabb volt neki, mint az én 9 órás vajúdásom. Tehát abszolúte nem lehet kijelenteni egyik variát sem. Nálunk ugyanis császáros barátnőmnek fájt jobban és tovább KÖZBEN, és nekem, aki természetes szüléssel szültem, UTÁNA :))

2012. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Volt hasi műtétem, igaz nem császár, és szültem is, természetes úton. A szülés sokkal jobban fáj, de mégsem viseli meg annyira az embert, mert van értelme. A seb nem fáj annyira, mint a vajúdás, de hosszabb ideig. Azt azért jó ha tudod hogy a császárosok nagy része is vajúdik, nem 0 fájással tolják a műtőbe.
2012. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat 8 évvel ezelőtt szültem.Császározni kellett,mert a baba nem jött le,pedig már több mint 1 órája nyomtam.Amikor bevittek a megörzőbe órákig nem tudtam mozdítani a lábamat napokig felülne,sem normálisan zuhanyozni a WC-ről meg ne is beszéljünk.Még 6 hétig nehezen keltem fel az ágyból.Megalázó volt,hogy ennyire másokra voltam utalva és szívfájdító,hogy nem lehettem az újszülöttemmel az első perctől.

1 évvel ezelőtt ismét terhes lettem,és az orvosom elmondta,hogy simán is meg fogom tudni szűlni.Valóban teljesen természetesen szültem rögtön megkaptam a picit megöleltem éreztem.Igaz elaltattak egy kis időre amíg rendbe raktak,de utánna rögtön visszakaptam a picikém és én mehettem érte.Semmi baj nem volt vele.A gát?Engem nem érdekelt,hogy fájdogál,mert a császárhoz képest sehol sem volt.

Tehát a programozott császárnál igaz az állítás,de mint esetemben is, akit szülés vajúdás közben visznek a műtőben az megszenved rendesen előtte,közben,és utánna még sok sok hétig.

2012. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hát kedves 3., akkor neked ritka jó szülésed lehetett mert nekem a szülés után nem kellemetlen volt, hanem aludni nem tudtam a fájdalomtól!!!A 3.nap mikor hazamentünk már nagyjából normális voltam, de hosszú sétákra még hetekig nem voltam képes úgy fájt a varrat....


Egyik ismerősöm most szült császárral, már a 3. nap hazaengedték...ja és "csak" annyi volt az indok, hogy faros volt a baba.Tudom, hogy ez épp elég, és én se vállaltam volna be így a szülést, és tudom, hogy ez egy műtét, ami mindig kockázatokat rejt, de szerintem ha nincs komplikáció utána se, akkor így megszülni klasszisokkal könnyebb!

2012. febr. 17. 12:58
 9/37 anonim ***** válasza:

Èn hüvelyin szültem, de bizony eltudom képzelni hogy egy méhet, hasat átvágott mütét bizony tud fájni olyannyira hogy évvekkel utánna is elö elö jöjjön.


barátnöm 1 órát alélve a császár után, rettentesen megviselte.


nekem a hüvelyi móka és kacagás volt utánna szó szerint. semmi bajom nem volt pedig vágtak, most mondhatnám nagy szájjal hogy akkor neked mi az ördögöt fájt annyira mert szerintem a hüvelyi egy sétagalopp. de nem teszem, mert tudom hogy mindenkinek másképp fáj és másképp él át mindent, és én elhiszem hogy neked rettentöen fájt a hüvelyi.


még egy story: 8 éve elvágtam 1 centi szélesen az újbegyemet. mi az az 1 centi... olyannyira fájt, hogy fájdalom csillapítokat kellett bevennem többször is, hetekig nem éreztem a körömágyamat, és a mai napig néha bele nyilal az újjamba egy fájdalom. pedig 1 centis aprócska sebecske volt.

2012. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
A császár egy nagy hasi műtét, jóval nagyobb kockázattal, mint a sima szülés. Sokan tévesen gondolják, hogy ha császár akkor nem fog fájni, meg megússzák. Lényegesen jobban fáj, mert a hasi izmokat is átvágják, ehez képest a gátmetszés. Ráadásul, ha nem programozott császár, akkor sok esetben hagyják az asszonyt vajúdni is. Majd amikor nem megy és valami gond van, pl a baba szíve lassúl, vagy Oxigén hiány miatt belekakíl a vízbe, akkor viszik a műtőben. Egyik szülés módot sem kell lebecsülni, mindkét esetben teljes értékű anya. A császárt anyai vagy magzati okokból szokták csinálni: anyai, ha pl a szeme nagy dioptriát igényel és retina leválás veszélye áll fenn, magzati pl: téraránytalanság: magzat fejkörfogata nagyobb, mint a medencebemeneti nyílás v. keresztbe fekszik, lábtartás stb.Hátránya: az összes műtéti lehetséges komplikációk+lassabb felépülés+lassabb tejbelövelés. Későbbiekben a gyermek asztmára hajlamos lehet. Előny: ha programozott nem lesz vajúdás, de ez leginkább csak indokolt esetben csinálnak.
2012. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!