Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék újabb babát december...

Szeretnék újabb babát decemberben kellene visszamennem dolgozni addigra kiveszem a 2honapnyi szabadságomat és mikor kezdenék dolgozni bejelentem hogy terhes vagyok újra táppénzre vesznek? Vagy milyen juttatás jár nekem?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, újra táppénz. De ezt nem a munkahelyednek kell bejelentened, és nem is ők vesznek táppénzre, hanem az orvos.


És ha jó fej akarsz lenni, akkor ha hamarabb teherbe esel, akkor nem veszed ki a szabikat, mert akkor bárkit vettek fel a helyedre, el kell küldeniük, és a két hónapnyi szabid után meg vehetnek fel valakit ismét.


Persze ez nem kötelező, csak könnyebb a munkáltatódnak.

2012. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a legjobban akarsz járni anyagilag, akkor a teherbeesés előtti 3 hónappal bejelented, hogy vissza akarsz menni dolgozni, 1 hónap várakozás, majd kiveszed a 2 hónap szabit. Ha ez lejárt, gyorsan terhes leszel, kiíratod magad veszélyeztetettnek, ezért mehetsz táppénzre 8-9 hónapig, majd Tgyás, stb.

Ehhez mindennek klappolnia kell, vagyis percre pontosan meg kell fogannia a babának:)

Ha előbb teherbe esel, mondjuk a szabi alatt, az sem baj, de akkor azt figyelembe kell venned, hogy tilos eltitkolnod a terhességed, vagyis, ha már van róla nőgyógyászati papírod, akkor ezt a vissza akarok menni dolgot nehézkesebb eljátszani szerintem.

Azért kérdezz meg mást is, de nekem egy ismerősöm körülbelül így csinálta.:) Ő már terhes volt a szabi alatt, utána bejelentette, hogy most tudta meg, hogy megint terhes, nagyon sajnálja,....

2012. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogyha táppénzre akarok menni, kell a főnököm beleegyezése is. Egyébként mi van akkor, ha dolgozol pár hónapot? Az elején még simán lehet. Anyagilag is jobban jársz, most már nem sok a táppénz terhesség alatt. Ezt is szigorították. Mellesleg, ha valaha vissza akarsz még oda menni, akkor legyél a munkahelyeddel is korrekt. Hamar lejár a 2 év, utána mit csinálsz?
2012. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Igaza van a 3-nak, azt elfelejtettem odaírni, hogy ez abban az esetben éri meg, ha mondjuk tudja, hogy nem szívesen veszik már vissza, vagy a gyerekek után máshol akar majd elhelyezkedni.

Ha ezt eljátszod, 2 év múlva már biztos, hogy nem várnak tárt karokkal, mérlegelni kell, hogy kinek mi éri meg jobban.

2012. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Harmadiknak: "Nekem azt mondták, hogyha táppénzre akarok menni, kell a főnököm beleegyezése is."


A főnöködnek SEMMILYEN formában nincsen beleszólása abba, hogy te keresőképtelen vagy-e vagy sem, pláne nem kell a beleegyezése.

Ez hatalmas tévedés.

2012. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ha minden jól alakul dec.re ujra terhes leszek :)
2012. febr. 23. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!