Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem megy nehezen így...

Csak nekem megy nehezen így kisgyerekes anyukaként igazi barátságokat kialakítani? Vagy ilyenkor már nem is lehet, törődjek bele? Imádom a gyerekeimet de néha jó lenne felnőttekkel beszélgetni.

Figyelt kérdés
A férjem szerint ilyenkor már nem lehet és a régieket kell ápolni, ami oké, csak éppen mi elköltöztünk több száz km-re így az igazi jó barátnőim mind ott maradtak, nekik is pici gyerekek vannak szóval egyre ritkábbak a találkozók. Találkozunk persze és olyankor nagyon jó is minden, de a mindennapokban egyedül vagyok a 2 kicsi gyerekkel, férjemmel is este nagyrészt a gyerekekről és a legfontosabb elintézendő dolgokról beszélünk, és amúgy is tök fáradt nem akarom rázúdítani a sok kis hülyeségemet. Akikkel jóban leszünk így kisgyerekesként azzal mindig eltávolodunk egy idő után valami miatt. Egy babaklubbos anyuka arra hivatkozott hogy már nem ér rá, aztán kiderült hogy mással ugyanúgy csinál programot. A szomszéddal a gyereknevelésen kaptunk össze kicsit, vagyis nem kaptunk össze csak ő nem neveli a gyerekét én meg nem viseltem szó nélkül hogy az enyémet bántja stb. Másokkal is valahogy kimerül egy két találkozóban. Keresem magamban a hibát, de nem érzem hogy rosszabb lennék másnál...a múltkor is több anyuka összejár bandázni, engem meg valahogy kinéznek amiért nem szeretek mást kibeszélni ...egyik pillanatban az egyik anyukáról beszélnek a másik pillanatban meg egy másikról, majd mikor azok megérkeznek, akkor mintha mi se történt volna. Szóval velem van a baj, ez van törődjek bele hogy barátságot nem lehet kialakítani max.ismertséget? Beszélgessek magammal? :) Vagy írjak naplót? :)
2012. márc. 1. 12:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes probléma. valahol nekem is ez a bajom.


Külföldön élek, és nehezen lesznek barátaim.

Otthon egyrészt gyerekkori, másrészt iskoláskori és harmadrészt munkahelyi barátaim voltak. rendszeres kapcsolat, a gyerekkoriakkal szinte napi szinten stb...


Aztán kiköltöztem páromhoz (aki német) és itt nehezen ment a barátkozás. Pár ismerös. Párom is csak 2 éve élt ott elötte, és másfél év után elkültöztünk 200km-re, akiket addig megismertem is ott maradtak. (egy lánnyal szoktunk 1-2 havonta beszélni, féévente találkozni)


Aztán ahol itt élünk senkivel nem tudtunk barátkozni. Párom nehezen barátkozós, munkahelye 50 km. èn könnyen barátkozos vagyok de nehezen ment. aztán lett a kislányom, így 2 német anyukával rögtön jóba lettem. de velük csak gyerekes programok vannak csak hétköznap. közös séta, játszó, de van hogy hetekig nem érünk rá. magyar körben, pedig 1 lánnyal lettem nagyon jóba ö haza költözött, azóta akárkivel ismerkednék nem megy. Hiába adom meg a telefonszámomat, nem jó. van akivel néha nap talizunk, de ritka.


szóval nem csak neked van ilyen bajod. de ne add fel. szerintem kell jó pár év mire könnyebb lesz.


hol laksz?

2012. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Felnőttként már mások a barátságok. Nem fogsz olyan igaz barátságot kötni, mint tizenévesen. Inkább tevékenységre, alkalomra.Keresgess azért, fogsz találni. Csak ne várj mindent egytől! Egyikkel beszélgess a lelketekről, másikkal menj a térre, harmadikkal edzeni, negyedikkel cserélj receptet, ötödikkel csinálj babás programot! Így megy ez.
2012. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Aha :) Szomorú...az a baj hogy nekem ez soha nem ment még eddig hogy félig meddig vegyek részt valamiben, ha valamibe belevetem magam abba 100% ot nyújtok és szeretnék...szóval nem tudom hol a határ igazából az "eljópofizunk" kötetlen dolgokról meg a megosztok vele jópár dolgot és bizalom épül ki. Mert ha bizalom épül ki akkor meg már nehéz olyan felszínesen kezelni és tartani a kapcsolatot szerintem...vagy csak én vagyok rossz ebben.

Nem külföldön élek amúgy.

2012. márc. 1. 12:42
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Ez egy generális probléma :) Én is kisgyermekes anyuka vagyok, és a következőket tapasztalom:


A kisgyerekes anyukák nagy része nem barátkozni akar, hanem időtöltést keres egymásban. Azaz elbeszélget a másikkal a játszótéren, de ha az újdonsült "barátnő" nem jön le másnap, nem érdekli, talál aznapra másik dumcsitársat a játszón. RÁadásul a legtöbb kisgyerekes anyukával folytatott beszélgetés úgyis kimerül abban, hogy kevesebb, mint 10 perc után már mindegyik a saját gyerekéről mond sztorikat, és baromira oda sem figyel a másik anyuka sztorijaira, alig várja hogy végigmondja a másik anyuka, mert ismét eszébe jutott egy édes kis huncut történet a sajátjáról.


Erre a célra pedig a legtöbb anyukának bárki megfelel....egyik nap ez, másik nap az.


Plusz: a gyereknevelés ugye az a dolog, amihez mindenki a legjobban ért. És mindenki máshogy csinálja. Tehát, ha két anyuka összehaverkodik, tolják a babakocsit, kiderül közben hogy egyik engedi a gyerekének nézni a mesét a tv-ben, másik elítéli a tv-t, akkor ebben nem értenek egyet. Tehát, ha a meseellenes anyuka másnap találkozik egy harmadik anyukával, aki hozzá hasonlóan szintén elítéli a meséket, akkor már aznap délután inkább már vele tolja a babakocsit..........egészen addig, amíg vélemény-különbségük nem akad vele a túró rudiról. Ugyanis ha ez a harmadik anyuka nem ad a gyerekének, akkor a 2. számú anyuka másnap már egy olyannal beszélget, aki szintén ad...és persze ha 3-as anyuka megjelenik a játszón, odasúgja, hogy "Látod, na ő az, aki szegénynek nem ad finomságot".



Kicsit kisarkítottam, de a lényeg ez :)


Ja és persze a két túró rudi adó anyuka sem lesz igazán jóban, ugyanis mindketten csak mondják a saját édi-hunci gyereksztorijaikat, de egyiket sem érdekli a másiké, ezért egymásra nem is igazán figyelnek.


Én úgy jártam a minap, hogy levittem a másfél éves fiamat hintázni. Hónapok óta először, mert szép volt az idő :) Volt ott rajtunk kívül még egy anyuka a két éves kisfiával. Oda is jött hozzám, beszélgetést kezdeményezett. Nem telt el öt egész perc, már a fiáról mesélt, hogy milyen édes dolgot csinált aznap. Én megkérdeztem a kicsi nevét, korát, stb., dícsértem, hogy milyen ügyes, közben lökdöstem másfél évesemet a hintában. Az anyuka rá sem nézett a fiamra......annyit sem kérdezett vissza, hogy ő egyébként mennyi idős. Nem mintha számítana, csak a lényeg itt is az: Ő akart valakivel beszélni a saját szeme fényéről, nem pedig barátkozni akart. Csak egy hallgatóságot akart, mert

1. unatkozott

2. a fiáról akart beszélni, és a férjének, nagyiknak már nem tudta elmondani a történeket mert ők már hallották :)


Én ezért mondtam le már a barátkozásról. Ha egy anyukán látom már hosszú ideje, hogy SZEMÉLYISÉGE miatt kedvelném, és ő is engem a saját SZEMÉLYISÉGEM miatt, akkor kezdek beszélgetni vele, nálam pl. a babatornán van ilyen anyuka. De az sem barátság........ugyanis nem tudjuk egymás nevét, csak egymás gyerekeiét....ez mindent elmond. Pedig nagyon kedvelem, de tudom, nem vagyunk barátnők, hanem társak egy közös programban, amin rajtunk kívól másik 8 anyuka, és ha valaki nincs ott, senkit nem érdekel, mert ott a másik 7....

A kisgyerekes anyukák nem barátot akarnak általában, hanem valakit akivel eltöltik az időt. És persze plusz pont, ha közben még a gyereküket is megdícsérik :)

2012. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok...elköltöztem, igaz nem ilyen messzire mint te, de az összes barátom gyerektelen és dolgozik látástól vakulásig, szóval az hogy velük egy találkozót összehozni...hát kábé a reménytelen kategória. Jó ha két havonta találkozom valakivel. Van babás barátnőm is de ő is messze van ahhoz, hogy sűrűn összefussunk, ráadásul egyikünknek sincs kocsija a tömegközlekedés meg babakocsival nem egy álom. Ilyenkor sajnos az lép érvénybe, hogy az ember azzal haverkodik aki közel van, nem azzal aki szimpi :-/ egy kismama van akivel jóformán napi szinten el tudunk járni sétálni (itt mást sajna nem lehet csinálni), és van még egy akivel majd most fogunk , talán, remélem. De vele sem barátkoznék amúgy, csak most így alakult. Barátság ezekből nem lesz, én amúgy se szeretnék új barátokat, a régieket szeretném gyakrabban látni.
2012. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves 4 es. Nagyon tetszett az írásod, köszi hogy leírtad!!! És teljes mértékben igaznak találom...itt UGYANEZ van...nem értünk egyet valamiben akkor máris megy a másik anyukához akivel persze egyetért...(az nem baj hogy harmadnap meg pont ő lesz a hülye a másik anyuka szemében valamitől).

Igaz lehet teljesen ez is hogy csak ismeretséget keresnek akire "rá lehet zúdítani" hogy milyen nagyszerű okos cuki stb. az ő gyerekük..

és ebből is látszik a magam számára hogy én nem ilyet keresek és nem ez az igényem, mivel szinte sose beszélek a gyerekeimről :) hiszen az csak számomra olyan érdekes és fontos más számára biztosan nem.

2012. márc. 1. 13:05
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Közben kezd bennem körvonalazódni hogy azt hiszem a hozzáállásomon kell változtatnom. Ezen hogy túl sokat várok. Azt gondolom, ki kell "bekkelni" ezt a babás időszakot itthon komolyabb emberi kapcsolatok nélkül, aztán meg ha visszamegyek dolgozni, megint egy teljesen más kerékvágásba kerül majd az életem, és egész álló nap más emberekkel fogok beszélni.
2012. márc. 1. 13:06
 8/24 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy a kisebbem még csak 5 hónapos, így még vagy 1.5 évem van itthon:)
2012. márc. 1. 13:07
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam mindenkit. Lehet, hogy már írtak hasonlót, akkor bocs!


Szerintem barátság nem terem minden fán, sem gyerek, sem felnőttkorban.


Attól, hogy azonos élletállapotban vagy valakivel, és közel laksz hozzá, még nem automatikus, hogy barátság szövődik.


Tehát hiába azonos korúak a gyerekek, vagy szomszéd az illető, ettől még nincs barátság.


Én azon mérem le, hogy ki az, akivel tudok barátság felé haladni az anyukák közül, akivel nem csak gyerektémáról tudok beszélgetni. Sőt, akivel első sorban nem arról beszélünk.

2012. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok, örülök hogy tetszett :)

Én nemsokára megyek vissza dolgozni, szeptemberben. Új munkahelyre, szóval izgalmas lesz.

El kell fogadni tényleg, hogy ez erről szól :) Én sajnos már azt vettem észre, menekülök az olyanoktól, akik a "szia" után egyből a gyerekükről kezdenek mesélni. Mert tudom már, hogy őket nem is én érdeklem, hanem én csak egy hallgatóság leszek a napi programjában. Ha valakinek ezt beveszi a lelke, akkor időtöltésnek és tapasztalatszerzésnek elmegy, de én a kölcsönös beszélgetés híve vagyok. :)


Biztos vannak azért olyan emberek otthon, kicsi gyerekkel, akik bármiről szívesen beszélgetnek, csak nem könnyű megtalálni őket :) Talán pont azért nem, mert nem járnak játszótérre :)))) Na viccet félretéve, tuti ott is vannak, de érdemes azokat "keresni", akik nem a nagydumások, hanem csendesen ülnek a kicsijük mellett és homokoznak vele, vagy ilyesmi.

Én azt vettem ugyanis észre, hogy a nagydumás anyukák szinte mindig saját maguk akarják vinni a beszélgetést, és általában a saját családi történeteik felé......biztos ismered a típust..bemész a játszótérre, és már messziről név szerint köszönt minden második anyukát, állandóan hallod a hangját, és mindenki tudja, hogy az ő gyereke egy rosszcsont, és ha nagy lesz akkor biztos diktátor lesz :) Mert a nagyhangú anyukáknál ez valahogy menő, nem tudom :) Ja, én már az olyan anyukákkal való beszélgetést is egy "szia mennünk kell" mondattal lezárom, aki belekezd, hogy az ő fiacskája a leghuncutabb és a legfáradhatatlanabb, mert az tuti, hogy dicsekedni akar a történetekkel.....


Tehát a csendes, visszahúzódó, gyerkőcükkel játszó anyukák általában azok, akik a valódi beszélgetőpartnerek lehetnek. Csak épp azért vannak háttérben, csendesen, mert ők is csalódtak a nagy játszótéri dumagépekben, ezért inkább visszavonultan játszanak :)

2012. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!