Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet beadni egy gyereket...

Hogy lehet beadni egy gyereket intézetbe?

Figyelt kérdés
Olyan sok helyen olvastam már, hogy beadtak gyerekeket az intézetbe. Akik nem úgy kerülnek be, hogy meghaltak a hozzátartozóik vagy szegények a szülők, azok a gyerekek hogy kerülnek be?
2012. márc. 2. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
nem bírta tartani
2012. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
A szülök alkalmatlanok voltak a gyermeknevelésre.
2012. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi a folyamata? A szülő ír egy lemondási nyilatkozatot? És ha a gyerek nem akar bemenni?
2012. márc. 2. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

A gyerek sajna nem tehet mást, ha a szülei be akarják adni oda, akkor beadják. Kivéve, ha talál olyan rokont, aki gondoskodna róla, azt természetesen megtehetik.

Pl. ismertem olyat, ahol meghalt a kisfiú édesanyja, az apja intézetbe akarta adni, de az elhunyt édesanya öccse és családja magukhoz vették.

2012. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apám 12 év után adott be de szerencsére hamar ki is kerültem. Nem foglalkozott vele én pedig rosszalkodtam és egyszer betelt a pohár.
2012. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
velem*
2012. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Vannak szülők akiktől elveszik a gyereket mert nem tudják megteremteni a feltételt. Vannak akik pedig beadják, vagy mert rossz vagy mert maguktól jönnek rá, hogy nincs meg a feltétel. Egy ismerősöm a gyerekjólétnél dolgozik. Hozzájuk nagyon sok szülő megy, hogy vegyék állami gondozásba a gyerekét. És nem feltétlen kell rosszat gondolni arról, hogy beadja, mert nagy részük ez után is látogatja a gyereket és amit tud visz neki, de azért a szülők belátják, hogy jobb így.
2012. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

pl. nincs lakás, nincs munka. Akkor aszülő gondolja, hogy a gyerek jobb körülmények közt lesz mégiscsak ott.


Aztán van ahol beadják, s a rokon meg kiveszi nevelőszülőként, és így tesznek szert jövedelemre.

2012. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!