Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Normális dolog hogy...

Anyukák! Normális dolog hogy egy nő csinál mindent gyerek mellett (főz, mos, takarít, vasal, altat, éjjel-reggel felkel a babához stb) és a férj csak ül a számítógép előtt és játszik, vagy nagy veszekedések árán csinál valamit?

Figyelt kérdés
Van valaki köztetek aki hasonló cipőben jár, vagy tud tanácsot adni, mert már mindent megpróbáltam (beszélni vele stb.)
2009. jún. 9. 07:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szia.hasonlo cipöben vagyok én is!amugy nem normális:(mondjuk nálunk d.e öt dolgozik melo után játszik a gépen.de ha kell valami segitség segit.beszélj vele miért nem segit.
2009. jún. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nálam az vált be,hogy ha ő nem volt hajlandó maga után elpakolni(cigis doboz,ruhái)akkor én se tettem.Ha nem mondta meg mi legyen a kaja,nem főztem....meg ilyenek,és egy rövid időn belül használt.

Mondjuk ő inkább babázik,és én csináljak minden mást,hiába mondom neki,hogy nekem mellette is meg kell csinálni,de nála már ez is jó.

kitartás,nem lehet így könnyű.És hagyd a csudába néha a munkát,ülj le te is és pihenj.

2009. jún. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznap az én párom is játszik, de ha megkérem, akkor foglalkozik a gyerkőccel. Illetve minden hétköznap 1 órát azért játszik vele kérés nélkül is, meg együtt fürdetjük. A hétvégét fel szoktuk osztani, 50-50 %-ban rendezzük a gyereket. Engem nem zavar, hogy a szabadidejében játszik, nekem is van szabadidőm, amit én is úgy töltök, ahogy akarok.
2009. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna,csak annyi, a férjem napközben dolgozik,de amint hazaér egyböl a gép elé ül.Ha pedig hétve´ge van,végig itt ül.


Már én is beszéltem vele sokszor,.Èn úgy érzem,már mem bírom sokáig,.Nálun z 2 éve megy.A fe´rjem travianozik.Már volt,hogy elraktam a gépet.....

Tiszta ideg volt töle.Sajnos függö!!!!!!


Mink a lányommal 20.-án repülünk haza,(németországban élünk)de mondtam neki,hogy nm kell étünk a reptérre jönni,mert nem fogok így vissza jönn egy darabig....

Minek,semmi értelme.Már belefáradtam.Nem bírom nézni,hogy velünk,de a lányával sem foglalkozik,csak ha miondom neki,akkor is 5-10 percet.Semmmi többet.Csak a gép elött ül....

Tanácsot nem tudok adni,mert már mindent probáltam,de nem használ.Azt mondta,hogy mégegyszer nem kezdi el a játékot...nem nagyon hiszek benne.Mert ma´r 2 éve ez van...A játék decemberig tart...De újra kezd egyböl. :(

Mink szeretnénk kistesót,de így nem tudom,hogy akarjam e...Egyedül nem fogom bírni...Meg ha így marad .....Pedig már én is szereném...

Hú bocsi így az én bajom tártam ki.

De la´tod nem vagy egyedül!!!

Irigylem az olyan anyukákat feleségeket,akikkel foglalkozik a férjük.....

2009. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak mostanában költözünk közös otthonba, önálló háztartásba. Elmondtam a játékszabályaim, amiket hoztam az előző "életemből", ha elfogyott a tiszta zoknid, mert a szennyes mellé rakod, és nem bele, ha a nadrágod, nem fog meghatni, akkor abban leszel, amit találsz, vagy úgy mosol, ahogy tudsz:D. Ha nem lesz miben főzni, mert eszedbe sem jut esetleg a két tányérunkat elmosni+ meg azt a két edényt pluszban, nem hat meg, én megtudok csinálni gyorsan egy egyadagos ebédet, pici szopizik.

Most "nevet rajta" de ha kipróbálja élőben...

Nálunk is lusta és elhagyja magát, de majd rájön, hogy nem olyan világban élünk, ahol ő hordja csak a nacit:)

2009. jún. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van kis gond a számítógépből, de fejlődőképes. Pl. Ha nem csinálja meg amire kérem, másnap nincs kaja, eszi amit talál, ha nem pakolja be a gépbe a szennyesét, nem lesz kimosva, ha nem szedi le a kötélről a ruhájit ő tereget ki. Ő mosogat este, mivel akkor már csak ő eszik. A gyerekkel foglalkoznia kell, mert ha nem akkor kövi nap egyedül viszem délután a játszótérre, amit persze nem szeret. Nálunk ezek vannak és egész jól megvagyunk. De ha nem alakítottam volna ezt ki, akkor semmit nem csinálna.
2009. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gépezéssel nincs (sok) probléma, de ennek ellenére az én párom is elvárja, h a szájába repüljön a sült galamb. Természetes számára, h én csinálok mindent. Pl a mosógépet még soha nem kapcsolta be, mosogatni, felmosni nem szokott,...stb.

Ha reklamálok, megkapom ezeket a válaszokat:

"itthon vagy, ráérsz!", "nem is te mosol, hanem a gép. Mi lenne, ha tárcsás mosógépünk lenne?", "erre születtél!", "én keményen dolgozom minden nap,..." etc.

A gyereknevelés és gondozás nála kimerül a játékban, meg néha bepelenkázza a kicsit.

Tény, h sokat dolgozik, és a ház körül is megcsinál dolgokat, de számára vannak ffi és női munkák, és amit én itthon csinálok, az természetes, ill. az nem "munka".

Sajnos a kedves anyukájuk nevelte ezt bele a párjainkba, szóval

FIÚS Anyukák figyelem! Ne rontsátok el, mert így a lányaink is rosszul járnak majd!

Üdv: egy lányos anyuka

2009. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Látom ez sok helyen probléma.Én is türtem míg birtam aztán egyszer csak betelt a pohár.Nálunk nem a gépmiatt volt a probléma,ha nem a rengeteg munka.Haza jött a munkából átöltözött és fojtatta a munkát az udvaron.Ez igy ment hétköznap,hétvégén.Reggel 6.-tól este 10.ig.És neki ugyan nem lehetett szolni.Mikor már kész voltam fogtam és elköltöztem.
2009. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szia

Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is (mint látom nem egyedül).

Nem egyszer mondtam neki, hogy oda gyógyulsz a székhez (szó szerint)de nem hatotta meg.

Még arra sem hajlandó hogy a cipőt levegye, már a gép előtt eszik ,csak akkor kel föl, ha wc-re megy.

Én is kivagyok, nem tudom mit tehetnék, nem csak magamnak szültem gyereket, hanem kettőnknek.

Kitartás...............nekünk

2009. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Úgy látom, tényleg nem vagyok egyedül, sajnos...és sajnos engem is hanyagol a játék (KingsAge) miatt, előtte Ogame volt, azt abbahagyta, mondván, majd kevesebbet ül a gép előtt. Hát nem!!! Többet gépezik, munka után egyből, mint amennyit velem és a gyerekkel foglalkozik. Az ő feladata a kertlocsolás, cuclik elmosása, fürdetés, kuka kivitele. A többiért veszekedni kell, főleg, hogy törődjön a gyerekkel. Pedig imádja őt, mégis a gép fontosabb!!! Nem tudom mit csináljak:( közösen vettünk lakást, elköltözni nem fogok/tudok.
2009. jún. 9. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!