Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ott fogom hagyni a vőlegényem...

Ott fogom hagyni a vőlegényem a póker miatt, mert nem adhat jó mintát a leendő gyerekeimnek. Szerintetek ez elég indok?

Figyelt kérdés

Nem függő, de szeret pókerezni klubbokban és neten heti 1-2szer. Régen rulettezett is. Tudom mennyire divatos manapság én is pókereztem (pénz nélkül, poénból), de úgy gondolom, hogy heti több alkalom már sok. Nem játssza el minden pénzét, de azért jó lenne már jobb módon élni,egy saját lakás vagy valami biztos pont..


Konzervatív, jómódú családban nőttem fel, mindennek ellenére minden egyes fillérnek meg volt a helye, feleslegesen nem költekeztünk. Távol áll tőlünk az újgazdag életmód. Egy ilyen dolog súlyos melléfogásnak számít és Édesapám sosem tudná Őt így elfogadni. És bizony én is hasonlóan szeretném a leendő gyerekeimet felnevelni. Szerintetek milyen mintát adhat egy ilyen majdnem szenvedély beteg ember?


2012. márc. 6. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed nem tudod elfogadni úgy, ahogy van, egészben, akkor tök mindegy mi az indok. Ha ez a kérdés felmerült benned nem szereted. Ez a lényeg. Nem az, hogy neki mit fogalmazol meg. Ne kösd olyan emberrel össze az életed, akit nem szeretsz! Ha szeretnéd, akkor megbeszélnéd ezt vele, és szarnál rá, hogy apád elfogadja -e vagy sem. De nem teszed. Ezért mondom, hogy felesleges itt leragadnod. Mindketten jobban jártok! (Egész végig a józan ész írta a sorokat, ebben nem volt szív. Lépj tovább!)L28
2012. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En emiatt hagytam el a ferjem (igaz mi rendbe jottunk)

Online poker, meg terembe is jart. Nem vitt el sok penzt sot inkabb nyert sokszor szazezreket. De nekem maga a teny hogy ez szerencsejatek, lutri nem lehet erre alapozni. Es a pokeresek ejszakai eletet elnek. Nekunk mar van egy fiunk. En utaltam azt hogy o estenkent elmegy hajnalban jon haza alig alszik masnap elmegy dolgozni. Es ha nincs poker akkor bezzeg csak aludni vagyott mert hulla faradt volt, nem foglalkozott velunk. Volt hogy 8 orat ult egyhuzamban az asztal mellett, kiment ausztriaba es egyszer megverte a korda gyuri bacsit is. De nekem ez mind csak a csaladtol elvett ido volt, nem erdekelt a penz mert a munkajabol is jol eltunk.

4 honap alatt jott ra mennyire rossz nelkulunk. Lemondott a pokerrol teljesen azota van meg egy babank es mar minden rendben.

Ha nem fer bele a te erkolcsodbe akkor lepj ki a kapcsolatbol, mert kesobb roszabbul elheted meg. De ha csak azert mert apukad nem fogadja el de te szereted? akkor azert meggondolnam

2012. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

A póker nem szerencsejáték, ha valaki ért hozzá, egész jó pénzt lehet vele összeszedni.

Ha nem függő, nincs ezzel semmi baj, lehet, hogy ha jönne a baba, simán lemondana erről.

Viszont igaza van az elsőnek, nekem is úgy tűnik, hogy csak valami ürügyet keresel, hogy szakíthass vele, mert nem szereted.

2012. márc. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez valami fantasztikus. Az első három válaszban senki nem szól be cinikus gusztustalan módon?! Sőt intelligens, kedves és figyelmes válaszokat kapok? Gyereknevelés kategóriába fogom feltenni az összes kérdésem!!:) Viccet félre téve szeretem a fiút, de úgy gondolom, hogy ilyen kérdésben, mint a házasság, gyerekvállalás muszáj hideg fejjel gondolkodni, talán ezért is jött le Nektek az érzelem hiánya.

Hiába jó pénzkeresési módszer, vannak ismerőseink akik ebből élnek, de ő nem űzi olyan szinten. Ha profi, versenyszerűen pl. Kaló Dénes módjára játszana is zavarna. Ez még mindig nem sport, amiből meg lehet élni, ez egy betegség. (szerintem és elnézést kérek aki nem így gondolja)

De akkor sem tudnám az életem rábízni egy olyan férfira, aki olyan tűzzel játszik, amivel az egész családját magával ránthatja.

2012. márc. 7. 00:30
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
2. vagyok en is igy ereztem es hiaba mondjak hogy nem szerencsejatek az en szememben az, es ez nem is fog valtozni. Amugy a ferfiak sosem nonek fel. Mindig jatszanak playstation, pc jatek, labdajatekok, poker, a ferjem meg taviranyitos autokkal is... Mi nok ilyeneket nem csinalunk.
2012. márc. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem biztos hogy szenvedélybeteg. a póker nem szerencsejáték igazán... meg lehet belőle élni, ha jól csinálja az ember.


nem tudod megbeszélni vele?

2012. márc. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért óvatosan a kategóriával, itt is vannak ám habzó szájú anyukák :)

Hát, ha nem tudod elfogadni a hobbiját, akkor nincs mit tenni. Ha csak a gyerekvállalás miatt zavar, akkor beszélj vele erről, lehet, hogy tényleg lemondana róla a család kedvéért.

2012. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!