Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem alakul ki mindenkibe...

Miért nem alakul ki mindenkiben az anyai szeretet?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi okozza ennek a kialakulását? Az,hogy a szíve alatt hordják a kis mamák? Olvastam,hogy ezekért hormonok felelősek amik szülés előtt vajúdás közben is termelődnek,de ugyanakkor vannak vagyis hallhatunk olyan anyukákról akik bántalmazzák ,megverik ne adj Isten megölik saját gyermeküket. Vagy olyanok akik egyszerűen nem szeretik gyermeküket. Ez miért van??
2012. márc. 16. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Mert önzőek, csak magukra gondolnak.

A kislányom anyja is elhagyott minket, mikor a pici fél éves volt, lemondott róla, azóta felé se nézett, nem érdekli.

22F

2012. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ketté kellválasztani a dolgot.Az emberben ismegvannak azok a hormonokáltal irányított reflexek, amelyek az állatokban. Az utód óvására, etetésére, nevelésére.

De az embernek érzelmei is vannak és ezek sokszor ellentmondanak a genetikailag kódolt ösztönnek. És erősebbek annál.

Tehát ha egy anya szereti a gverekét annak nincs köze a hormonokhoz,az egy értelmi, emberi reakció.

és ha nem szereti az is az.

2012. márc. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg szülés után egy hatalmas "hormonbomba" robban fel, amiben van minden: félelem, öröm, boldogság, és van egy hormon, ami azért felelős, hogy az anyában rögtön kialakuljon a feltétlen szeretet. Persze ez nem csak hormonok kérdése, testi- LELKI folyamat is egyben, hogy akkor lesz valaki igazán ANYA.

De vannak olyan nők, akik már a terhesség alatt se akarták a babát, kényszerből tartották meg, vagy nagyon furcsa esetekben szülés után jönnek rá, hogy vége a megszokott kis életüknek, és ezt nem természetes folyamatként kezelik, hanem borzalomként élik meg-és sajnos a gyerektől is szabadulni próbálnak. Jobb esetben csak rányomják vkire, ha tudják (pl. nagyszülők), rosszabb esetben megverik , és egyebek.

Innen dől el hogy mennyire "normális" érzelmű , értelmű egy ember, mert aki a sajátját el tudja verni, ott agyilag vmi nagyon nem stimmel.

2012. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

A páromnak is van egy 5 éves kislánya, akit ketten nevelünk. Az "anya" nem igen látogatja, gyerektartást sem fizet.. Engem hív anyának, igaz őt is, mert ugye 2 éves koráig azért ottvolt... Aztán mikor néhanap úgy dönt kíváncsi a gyerekére, akkor fél órát max eltölt vele, agyon csókolgatja meg mondja neki mennyire szereti, mikor meg elviszi, teletömi a gyerek fejét mindenféle baromsággal, a családjával együtt. Cinikus álszent rib.nc, gyűlöljük a párommal, és bár kilépne végleg az életünkből. Amíg nem voltam nekik, a pszichológus említette a páromnak, hogy nagyon labilis a kislány, épp ezért meg hol látogatja, hol meg fél évre eltűnik és semmi. De hál Isten már nincsenek ilyen problémák, engem szeret édesanyjaként, és mostmár a kistesó is útban van... :-)

Tehát nem tudom mi a jobb, ha valakiben nincs meg az anyai ösztön, mégis szül, és cinikusan tetteti, hogy mennyire imádja a gyereket, vagy akiben nincs, és hagyja, hogy más szeresse a "gyerekét" és kilép az életéből, legalább ezzel téve jót neki...

Személy szerint a 2.ra szavazok... :-)

2012. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 timike26 ***** válasza:
szerintem nem èrett meg az anyasàgra....a baràtnomnek van 4 gyereke,kettot anyunàl rakott le amikor kijott a korhàzbol,a 3.-ik at valami idegennèl hagyta aztàn elment èrte amikor 1 èves lett,most szult egy 4.ik-et de a mai napig nem kèpes anyakènt èrezni/viselkedni a gyerekeivel.szerintem nem szàmit ki hogy szult,ki hogy nott fel....ezek vagy megvannak benned vagy nem...na benne nicsennek ès nem is lesznek ahogy az ido igazolta.
2012. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!