Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köteles vagyok a férjemmel...

Köteles vagyok a férjemmel elengedni a gyerekeket, ha ő elhagyott minket (elköltözött tőlünk), de nem váltunk el és nincs a láthatásra vonatkozóan semmilyen bírósági végzés?

Figyelt kérdés
1 és 4 éves gyerekekről van szó.
2012. márc. 28. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs végzés így ő ugyanolyan szülő mint te vagy, ugyanúgy oda viszi a gyerekeket ahova akarja, mint te.
2012. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Köteles vagy!


Téged hagyott el, nem a gyereket!


Nyilván a gyerek miatt jár haza...

2012. márc. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha csak a gyanúja is felmerül, hogy nem akarod elengedni, akkor az a gyermekelhelyezésnél hátrányodra fog válni.
2012. márc. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez elviekben így van, de a kisebbik még nagyon kicsi. Ha a kialakult helyzet miatt esetleg tart az apjától, vagy rossz hatással vannak rá ezek az alkalmak, akkor keresd fel a Gyámügyet, és kérj tanácsot. Ott készíthettek ideiglenes megállapodást, és lehet, hogy úgy fogják szabályozni, hogy a pici életkora miatt nálatok jöjjenek létre a találkozók, vagy ha nagyon elmérgesedett a helyzet, akkor felügyelet alatt akár náluk.
2012. márc. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Kedves utolsó! Jól írtad le, így kell tenni, hogy szabályos és törvényes legyen.

Menjetek el a gyámügyhöz.


Azt viszont nem értem, mi az hogy"tart tőle", "rossz hatással van rá" stb.

Igen lehet hogy így van, de NEM ismered a körülményeket. Hogy miért ment el. Nem mindig a férfi a hibás... Aki elhagyja a családját, attól már félni kell? És ha anyuci kacsintott félre vagy elviselhetetlen, apa meg ezt nem tűri, és lelépett? Lehet hogy nem így van, de miért itéled el egyből? Szánalmas vagy! Lehet lepontozni!

2012. márc. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennek járjatok a végére,mert ha lenne bírósági határozat,akkor a kicsit nem vihetné el.
2012. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

4-es vagyok, és 5-nek üzenem.

Teljesen igazad van abban, hogy nem mindig az apa a hibás, én nem is írtam ilyet. Az ESETLEG szó elkerülte a figyelmedet. Sajnos vannak olyan esetek is, ahol nem volt éppen csendes a szétválás, és ez nyomot hagy a gyerekeken is. Természetesen nem ismerem a körülményeket, pontosan ezért nem is minősítettem az adott apukát.

2012. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Újra 4-es vagyok, csak véletlenül elküldtem.

Nem értem miért nevezel szánalmasnak. Inkább neked vannak szövegértési problémáid.

2012. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, el kell engedned őket.

Ha semmilyen papír alapú megegyezés ne született a láthatásról, addig joga van a gyerekeit elvinni magához.


27/L

2012. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!