Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ugranak rögtön a szülők,...

Miért ugranak rögtön a szülők, ha a pedagógus - akár óvónő, akár tanár néni vagy tanár - nevelni próbálja a neveletlen gyereküket?

Figyelt kérdés

Akár jogos büntetéssel, akár szóval, akár játékból kiállítással stb.

Ha már ő nem bír(t) a saját gyerekével - hiszen általában ezekkel a gyerekekkel van máshol is gond -, legalább elfogadná, hogy vannak betartandó dolgok.


2012. márc. 30. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is nem minden szülő ilyen, azt azért szögezzük le.

Másodszor, a legtöbb szülő próbálja a gyerekét jó felé terelgetni, normális értékrendre nevelni, de tudod a közösség is nagyon sokat számít. A tanároknak nincs semmi a kezükben amivel fegyelmezhetnének, ugyanakkor kedvük sincs a tanításhoz, türelmetlenek, tehetségtelenek. (Tapasztalatból mondom). A gyerekek pedig ugye, főleg kamaszkorban imádnak a másikra rákontrázni, él bennük a csordaszellem.

A normális szülők megbeszélik a tanárral a problémákat, hál'Istennek kevesebben vannak az idegbeteg anyukák.

2012. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, nem minden szülő ilyen :)


De azzal nem értek egyet, hogy a tanárok (de nem is csak róluk van szó) tehetségtelenek, de nekik tanítani KELL(ene), már nem a nevelés az elsődleges, persze az is szükséges, de szerintem jogos elvárás lenne, hogy egy gyerek viselkedjen - legyen az óvoda, kisiskola, nagyobb iskola - a korosztályának megfelelően.


De amíg ennyire negatívan állnak a szülők a pedagógusokhoz, addig csak megnehezítik a dolgot. Mert az óvó néni ne büntesse az ÉÉÉÉN gyerekem, mert a tanító néni ne írjon be feketét az ÉÉÉN gyerekemnek, ha reggel az elsős gyerek elkésik, háborognak, hogy na és, hát elaludtunk stb.


Különben hosszú távon ez a gyereknek a legrosszabb, ha nem tanulja meg azokat a szabályokat, amelyek az ovikban, iskolákban vannak!

2012. márc. 30. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Én részben egyetértek veled, de nem minden esetben a szülő hibája, ha a gyerekkel probléma van. És hidd el, vannak együttműködő szülők is, akik próbálnak a pedagógussal közösen megoldást találni a problémára - ehhez persze együttműködő pedagógus is kell.

A gond akkor van, ha a szülő élből elutasítja a pedagógust, sőt, otthon is azt sulykolja a gyerekbe, hogy a tanár/óvónéni a hülye meg a bunkó.

Bár amit példának írtál, azzal én sose értettem egyet. Mármint hogy az elsős gyereket büntetik a reggeli elkésésért. Arról nyilván nem a gyerek tehet, hanem a szülő, aki nem indul el vele időben. Emiatt nem a gyereket kell büntetni, hiszen egyértelmű, hogy neki nincs hatása arra, hogy mikor induljanak el otthonról, itt a szülővel kell beszélni.

2012. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, a probléma gyökerét én is abban látom, amikor a szülő még háborog, és uszítja a "szemét óvó néni / tanár néni" ellen a gyereket.


Azt is megértem, hogy egy elsős nem "magától" késik el, de a szülőnek nem vonhatnak le emiatt a fizetéséből, így kénytelen a gyerek elviselni a "büntetést" - ami általában abból áll, hogy beírják az ellenőrzőjébe, hogy X hónap 5 késés = 2 igazolatlan óra.

Mást az iskola sem tud csinálni, így a gyereken keresztül próbálja a szülőt megfogni.

Én azon csodálkozom, hogy ezeken miért kell hőbörögni??? Elkésnek, tehát megzavarják az órát, a gyerek pakol, rámol, zörög, mászkál stb. és még a szülő emiatt hőbörög? Inkább elnézést kellene kérni, és ezzel arra nevelni a gyereket, hogy 1. nem késünk, 2. ha már megtörtént, akkor vállaljuk a felelősséget a hibánkért.


De ez csak egyetlen példa persze, inkább a hozzáállásra hoztam fel épp ezt :)

2012. márc. 30. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Édesanyám tanár, nagyon jó tanár, következetes, oda figyel a gyerekekre, segít nekik, ha kell bent marad velük suli után még átnézni ami nehezen megy (természetesen ingyen). Szeretik is a gyerekek.

Sokat panaszkodik ő is hogy a szülőkkel van a legtöbb gond. Nem fogadják el a véleményét, ha hazudik a gyerek, akkor a gyerek pártját fogják, vagy azt állítják hogy nem is hazudott, veszekszenek velük hogy miért nem nevelik a gyereket, stb. Holott a gyereknek már óvodába is úgy kéne mennie hogy meg van nevelve. Csak hát ha problémás a gyerek egyszerűbb az óvónénikre és a tanárokra hárítani a felelősséget és utána még persze a saját gyermeküket védik, hogy a saját igazukat bizonygassák.

Persze kivétel mindig van, legyen szó tanárról, gyerekről vagy éppen szülőről.

2012. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!