Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fáj az egyes anyukáknak,...

Miért fáj az egyes anyukáknak, ha olyasvalaki ad nekik tanácsot, akinek még nincs gyereke?

Figyelt kérdés

Ilyenkor rögtön letámadják, hogy amíg nincs gyereke, addig ne szóljon bele.

Csakhogy az még nem jelenti azt, hogy nem ért a gyerekekhez, a problémához.

Vagy ezek szerint nem fogadnak el tanácsot egy olyan orvostól, pszichológustól, óvónőtől sem, akinek nincs gyereke?


2012. ápr. 9. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legtöbbször a stílussal van ilyenkor bajuk, nem a tartalommal.

És ha a stílus nem tetszik, akkor ráfogják arra, hogy "dehát még gyereke sincs", akkor minek "pampog".


Viszont sajnos vannak tényleg olyan szakmák, ahol kifejezetten hátrány, ha az illetőnek még nincs gyereke.

Ilyen a védőnő, a gyerekpszichológus, és még lehetne sorolni. De kivételek mindig akadnak, van, aki gyerek nélkül is jobban ráérez a dolgokra, mint egyes gyerekesek, általánosítani szerintem nem lehet.

2012. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy ne tanítsd a gyerekedet, ha nincs tanári (óvónői) végzettséged.
2012. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Háát amikor a védőnő(gyermeke persze nincs), azt mondja, hogy az 1 éves lányom napi mintaétrende az lenne-a normális, hogy reggel tápszer, 10-kor gyümölcs és csak utána főtétel-ebéd délben, na akkor mosolygok("kikaparná" a szemem annyira nem lenne elég neki.Vagy a gyermektelen barátnőim azt mondják, hogy ők mindenhová cidálni-én csak így hívom- fogják a gyereket, legyen az 2-3-4 hónapos, megint csak nevetek stb.
2012. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Mert azt gondolják, h szültek egy gyereket és övék a bölcsek köve onnantól gyerek témában. És fáj, amikor valaki rávilágít, h nem is. Főleg, ha egy gyerektelen világít rá. Én nem ilyen leszek. Már most készülök rá, hogy ne ilyen legyek.
2012. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Én sokszor tudtam volna tanácsot adni anyukának, mikor még nem volt gyerekem...de csak azért mert 5en vagyunk tesók, óvón végeztem, így van tapasztalatom.De soha nem tettem,megtartottam magamnak a véleményem, mert tudom, hogy ez kényes terült.Sokszor anyukák még anyukáktól sem fogadnak el tanácsokat.

Tény, hogy egy olyan vki, akinek még nincs gyereke nem igazán tud átérezni 100%-ban egyes helyzeteket.

Persze más egy orvos, pszichológus, mint egy "mezítlábas".

2012. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem zavar de pont tegnap tortent egy eset ami kicsit ide passzol.

Van egy ismerosunk akinek 11 honapos a fia. Az en fiam meg 3 eves lesz nyaron.

A fiam eleven ugy mint egy ilyen koru gyerek. Es ez az ismeros kijelentette,hogy a fiam biztos,hogy hiperaktiv.

Epp jelen volt egy masik ismeros is akinek mar 2 felnott koru gyereke van es 20 eve ovodaba,bolcsodebe dolgozik. O egybol mondta,hogy egyaltalan nem hiperaktiv,teljesen normalis.Mondta a csajnak,hogy: te meg nem lattal hiperaktiv gyereket.

Ilyet is csak olyan mondhat akinek meg nincs 2 ev koruli gyereke.

A tapasztalat szerintem nagyon sokat szamit.

2012. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amíg valakinek nincs gyereke, addig sok mindenről gondolhatja azt, hogy az úgy van jól, úgy kellene csinálni, és még az is lehet, hogy igaza van, de a gyakorlat sokszor rácáfol a dolgokra. Én is elterveztem, hogy majd ha gyerekem lesz, akkor mit hogy fogok csinálni. A felét nem úgy csinálom :)

Egy szakember, mondjuk egy gyerekpszichológus, az más kérdés, hiszen attól, hogy nincs gyereke, még van tapasztalata gyerekekkel.

Viszont aki épp csak kijött az egyetemről a friss diplomájával, annak tapasztalata vajmi kevés lehet. Tankönyvi gyerek meg nem létezik :)

Én is segítő szakmában dolgozom, én is megtanultam, hogyan működik ideális esetben egy család, de azzal is tisztában vagyok, hogy nem létezik ilyen :)

2012. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ki adja a tanácsot és milyen stílusban. Nekem is egy gyerektelen barátnőm adta a legjobb tippet arra, hogyan kezeljem az akkor másfél éves kisfiam agresszív megnyilvánulásait.

De az hihetetlen idegesítő tud lenni, amikor gyerektelen nők (vagy férfiak, de az sokkal ritkább) kezdenek el okoskodni olyan témákban (jellemzően a fegyelmezést illetően), amiben az égvilágon semmi tapasztalatuk nincs, csak a saját homályos gyerekkori emlékeik. Volt ilyen ezen a fórumon is, amikor egy gyerektelen pasast egyszerűen lehetetlen volt meggyőzni arról, hogy hiába csapunk egy 6-7 hónapos kezére, abból nem fogja megtanulni, hogy ne nyúlkáljon a konnektorba.

Az orvos természetesen más tészta, neki az a szakmája, amihez én nem értek. Viszont van gyerektelen gyerekpszichológus ismerősöm is, akinek kíváncsiságból beleolvastam a blogjába, de iszonyatosan közhelyes, látszik, hogy nincs személyes tapasztalata az egészről. Sőt, amikor a második gyerekemet vártam, épp CTG-n voltam, amikor jöttek személyes beszélgetésre a szoptatási tanácsadók, egyiknek sem volt gyereke, csak a szakirodalmat tudták felmondani, a való életből vett kérdéseimre meg nem tudtak felelni.

2012. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Én is azt tapasztalom,hogy akinek nincs gyereke, nem tud igazán jó, életszerű tanácsokat adni.

Persze nem mindig van így. Jó múltkor gyermektelen barátnőm ajánlott egy krémet,hogy próbáljam ki a babám bőrén, ő is úgy hallotta,hogy babáknak jó. És jó is lett.

De ugyanez a barátnőm tud pl. olyan sületlenséget is javasolni,hogy nézek. Ilyenkor nagyon látszik,hogy csak az mond ilyet, akinek még nincs gyereke, tapasztalata!

Barátnőm hordta a lányát gyermekpszichológushoz, nem nagyon használt. Az x. alakalom után rákérdezett,hogy a doktornőnek hány gyereke van, mondta,hogy egy sem. Barátnőm szerint na itt látszott ez! Mert egészen addig, amíg egy háziorvos tudhatja gyerek nélkül is,hogy mi jó a köhögésre, addig ahhoz,hogy egy gyerek lelkét fel tudjuk tárni jól jön,ha ismerjük nagyon közelről a gyerek működését. Ami szerintem is nehéz úgy,ha valakinek nincs saját.

2012. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!