Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerekünk van a férjem...

Három gyerekünk van a férjem veszi igénybe az adókedvezményt, ha én is megyek dolgozni tőlem sem fognak adót vonni?

Figyelt kérdés
segítsetek légyszi
2012. ápr. 18. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Én úgy tudom, hogy ezt csak egyikőtök veheti igénybe, de kijavítanak, ha tévednék.
2012. ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Csak az egyikőtök veheti igénybe.
2012. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2012. ápr. 18. 08:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Három gyerekre 618.750 forint havi adóalap kedvezmény illet meg titeket. (99 ezer forint SZJA kedvezménynek felel meg).

Ha a férjed kevesebbet keres havi brutto 618.750 forintnál, akkor a fennmaradó adóalap kedvezményt te veheted igénybe, csak a férjed munkáltatójától kell egy igazolást benyújtanod a te munkáltatódhoz, hogy ők mennyit használnak fel belőle.


MI is osztozunk rajta a férjemmel, hisz a kettőnk bruttója nem éri el az egészet :-(

2012. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4/4es vagyok.

Itt egy kalkulátor:

[link]

2012. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!