Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnám kíméletesen...

Hogy tudnám kíméletesen leszoktatni? Valakinél hasonló?

Figyelt kérdés

1,5 éves kisfiamnak van egy szokása, hogy alvásnál, meg mikor nyűgös, fáradt belenyúl a pólómba.

1 éves kora körül kezdte el csinálni, de akkor még csak úgy hogy bedugta a kézfejét és annyi.

Mára kicsit elfajult a dolog, és karmolászik, csipked, ha mondom neki, hogy ne csinálja vagy kihúzom a kezét akkor totál kiakad.

gondolom egy folyamat míg leszokik, de mégis, ha volt valaki hasonló helyzetben leírná hogy alakult?

Amúgy légyszi ne hordjatok le, hogy milyen hülye szokásokat engedek neki, meg hogy az egész az én hibám...


2012. ápr. 18. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem minden gyerkőcnek van hasonló "hülye" szokása ami csak rá jellemző:)

gondolom megnyugtatja, téged meg zavar

szerintem ne magyarázkodj, mától bögyörésszen mást :)

2012. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem minen egyes csipkedés és karmolászásnál egyszerüen fog meg a kezét, és simogass vele. ha nem megy neki, akkor marad a kiveszed a kezét... ennél jobb dolog nincsen.

de szerintem másfél évesen (lányom is ennyi), simán rá fog jönni ha következetes vagy hogy bent lehet a keze, de nem karmolászhat és csipkedhet, ha ezt teszi akkor elveszi anya a kezemet. csak minden egyes alkalommal mikor megtezsi ki kell venned a kezét, vagy akár leteszed a kezedböl. kb 2-3 alkalom és tudni fogja.

2012. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mindkét gyermekem a hajamat birizgálja.Az első kisfiam baba korában kezdte,amíg nem húzza engedem(kitárja az ujjait,és átsiklik a hajamon vele)magától kezdett leszokni,és néha még a sajátját tekergeti.(3,5éves)A kistestvére "csak"utánzásból kezdte el egy pár hete,(megvan győződve róla,hogy azt valamiért kell csinálni)de ő "komolytalanul" teszi,nem nyugtató funkcióból,elneveti magát,és figyeli a reakcióim stb ha továbbra is engeded,ragaszkodj hozzá hogy ne okozzon fájdalmat,ha nem szeretnéd akkor pedig következetes legyél,tereld el róla a figyelmét(pl egy tárgyal,erre jók a pihe-puha gyűrögetős plüssök,rongyok)egy pár nap és elfelejti.
2012. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi nektek, kombinálom a dolgokat:)Adok a kezébe mást, amit tud mütyürkézni, hátha átszokik, ha mégis nyúlkál,akkor úgy csinálok, ahogy 2. írja.


és szerintetek nem ciki, hogy ezt csinálja?Csak mert a rokonágban szinte mindenkitől azt kapom, hogy miért nem szólok már rá, szoktatom le,valaki még azt is ajánlotta, hogy csípjem meg mindig a kezét mikor benyúl, így majd leszokik...persze nem csináltam.

kb 3 hete vettem el tőle a cicit, szerintem ez is közre játszik még...

2012. ápr. 18. 13:55
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi neked is 3.:)

lehet előveszem majd az egyik plüssét, mondom, hogy jön ő is aludni, odaveszem magunkhoz, hátha átszokik rá.

2012. ápr. 18. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
dehogyis ciki, nem is értem miért szól érte bárki is
2012. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a megcsípés meg aztán igazán nagy baromság lenne


ő a bizalom teljességével nyúl hozzád, erre meg csípés éri szegényt, jaaaaaj...

2012. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves sera, nagyon nagyon köszönöm a válaszod!!!!Igazából eddig nem tudtam megfogalmazni miért rossz a csípés, csak tudtam, hogy ez nem jó módszer,de így már teljesen tiszta:)

KÖSZÖNÖM:)

2012. ápr. 19. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!