Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ki a hibás Én...

Mit csináljak? Ki a hibás Én vagy az eladó? Gyerekülést vettem (kiddy infinity pro) használtan amihez nem volt az a védő pajzs (karfa), de én nem is tudtam hogy ez hozzá tartozik csak amikor itthon utána néztem hogy kell bekötni.

Figyelt kérdés
tegnap fél 5 kor volt zárás előtt amikor vettük.ma vissza mentem vissza vittem.elmondtam mi a problémám amit meg akart magyarázni hogy nem minden típusnak kell meg van ez a védő párna.mondtam hogy én utána néztem és ez tartozék,sőt párna is kéne hozzá a feneke alá.azt mondta akkor válasszak másikat.de nekem nem tetszenek a többi ülések.kérdeztem hogy a pénzt nem adná-e vissza mivel nem az én hibámból hiányos használhatatlan az ülés.mert nem lehet bekötni.nem lehet le kell vásárolni.ennyiért már újat néztem ma csak ez olyan jónak tűnt a teszteken is.4 baby-t néztem most.de nem adja vissza a pénzem az eladó nő.most kinek van igaza nekem vagy a hölgynek???és miért?szerintem ha ilyennel foglalkozik tudnia kellet volna mik a tartozékok,nem nekem kellet volna észre vennem.az ülés oldalán is rajt van az bekötési útmutatón.mutattam is neki.jaa és nem kaptam számlát sőt ma hogy ott hagytam az ülést semmilyen parit sem adott amivel igazolnám.

2012. ápr. 20. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt elcse.szted szerintem.

főleg hogy visszaadtad semmi blokk számla panaszkönyv másolat semmi nélkül!!!!!

most vettél valamit visszavitted pénzed nincs meg ülésed sem.

de utólag már nem írhatsz a panaszkönyvbe sem ha már eljöttél simán letagadhatja.

2012. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ne haragudj, de buta voltál, szla nélkül ilyesmit venni..vagy tulajdonképp bármit, arról nem is beszélve, hogy otthagytad a kifizetett ülést...de minek hagytad ott?

Amúgy a válaszom, nem, nincs igaza.

itt a fogyasztóvédelem telefonszáma, hívd őket fel, és mond el ott is ezt, majd segítenek. Tel: 311-7030


De én jól visszamennék, leírnám a vásárlók könyvébe, hogy mi volt, ami kötelezően kint kell hogy lógjon tollal együtt,és megmondanám neki, hogy rászabadítom az Apehot(mert nem adott számlát), és a Fogy.Védelmet, akkor majd összekapja magát ne félj.

Tudom hogy állati kellemetlen, de ha Ő így, akkor nem tudsz mit tenni.


Sok sikert!

2012. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért hagytad ott az ülést,ha nem vásároltál mást helyette?Hiba volt.

Az eladónak van igaza.Nem köteles visszaadni a pénzt.

A 3 napos visszavételi garancia használt termékre nem vonatkozik.Örülj,hogy levásárolhatod.

Én apeh-kal,fogy.véd.-del hozakodtam volna elő,nem adott számlát és hiányos volt az áru!

Már nem tehetsz semmit?

2012. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Most már panaszt sem nagyon tehetsz... se számla, se gyerekülés...

Miért hagytad ott, ha nem adta vissza a pénzed?

2012. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mindig volt velem valaki aki tudja bizonyítani mi volt valójában!2 állítás 1 tagadás mert ő egyedül volt.mondta kedden menjek vissza addig hív hogy megvan-e a pajzs.és igen én egy naiv kis buta vagyok aki sosem tanul!csak azt nem tudom miért van igaza az eladónak ha hiányos a termék?hogy árulhat ő egyáltalán olyant?vagy miért nem mondta?akkor nem veszek semmit.még 24 órán belül is volt nem 3 nap.
2012. ápr. 20. 13:49
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a telefonszámot!remélem nem kell használom megegyezünk a nénikével!

szép napot nektek!

2012. ápr. 20. 13:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt az a legfőbb probléma, hogy számlát nem kaptad, és most még az ülést is ott hagytad. Egyébként nincs igazatok, mert ilyenkor is van a termékre szavatosság, bemásolom a törvényt:

A szavatossági jogot hat hónapos elévülési időn belül lehet érvényesíteni, ami a teljesítés időpontjában kezdődik. Fogyasztói szerződésnél a fogyasztó a teljesítés időpontjától számított kétéves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényét, ennek betartása kötelező. Ha a fogyasztói szerződés tárgya használt cikk, akkor rövidebb elévülési időben is megállapodhatnak a felek, de egy évnél rövidebb elévülési határidő azonban ilyenkor sem köthető ki.

Másrészt pedig hiányos volt a termék. Jegyzőkönyvet kellett volna felvennie az eladónak, ezt is elmulasztotta, bizonylatot sem adott. Ja, és apeh már nincs, csak Nav. Meg lehet fenyegetni az adóhatósággal is, de én visszamennék és azt mondanám: "Felhívtam a fogyasztóvédőket, és ők azt mondták..." Ide bemondanám azt a törvényrészletet amit bemásoltam neked. Aztán azt mondanám, hogy "én szeretném békés úton megoldani. Egy hiányos árut kaptam, megtévesztett engem, ezért a termék vételárát legyen szíves visszaadni. Ha ez nem történik meg, sajnos további lépéseket teszek és a hatóságok segítségével érvényesítem a jogaimat". Legyél határozott, talán megijed. De még ma menj vissza! Ha ellenáll, kérjél számlát és fényképezőgéppel rögzítsd a terméket, ahogy átadja.

2012. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm ezt a hasznos jó okos válaszod.sajnos későn tudtam megnézni így már nem tudtam bemenni.de amilyen hamar tudom bemegyek.ma is hülyének nézett amikor papíron is ott volt a bekötési útmutató.kicsit erélyesebben szóltam akkor már neki,hogy én nagyon utána néztem és ez tartozék ami nincs meg.ekkor már beszélt olyanokat is hogy otthon mintha lenne neki párnája karfának.szerintem már nem tudott mit mondani.csak azt sem értem hogy aki beadta miért nem adta hozzá?mit kezd vele külön?amúgy jól jártam volna mert 14 ezer forint volt.de így ráfáztam mert használhatatlan.pech!és ami igaz buta voltam és vagyok!!!!elismerem utólag!!!csak nem tudtam akkor hogy ez milyen ülés.mik tartoznak hozzá.

még egyszer köszönöm a hasznos választ Segítséget!!!!

2012. ápr. 20. 23:36
 9/12 A kérdező kommentje:
na most őrülök meg!!!elhoztam egy másik ülést ami újan 12ezer forint.14 meg a használt.rámbeszélte a némber nő!már kicsinál
2012. ápr. 23. 11:01
 10/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

többet ne menj oda. :)

vagy előbb kutakodj utána vásárolj,én mondjuk sokszor visszamegyek valamiért a használt boltba,és mindig próbálok a alkudni.neki is célja hogy a használt cucc ne foglalja a helyet.

2012. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!