Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek, férjem nem tudja...

3 gyerek, férjem nem tudja kihasználni az adókedvezményt csak részben, nekem a gyedem 13 ezerrel lett kevesebb de nem kapok kompenzációt a 3 gyerek miatt állítólag?

Figyelt kérdés
Az új szabályok miatt 13 ezerrel kapok kevesebb gyedet ami nekünk sokat számít. A férjem nem tudja kihasználni teljességében a 3 gyerek utáni adókedvezményt. Kompenzációt nem kaphatok a 3 gyerek miatt. Elvileg majd jövő májusban egy összegben megkaphatjuk a 12x13 ezret amit vonnak. Ez valóban így van? Miért nem lehet nyilatkozni hogy én most szeretném kérni, nem egy összegben majd jövő májusban? A számlákra se mondhatom, hogy várják meg a jövő májust. Tud erről valaki valamit?
2012. ápr. 21. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem kérheted a családi adókedvezményt havonta. Így kell nyilatkozni, és akkor így kapjátok. Viszont visszamenőleg nem kaphatjátok, tehát az eltelt hónapokra járó pénzt csak adóbevalláskor kérhetitek.
2012. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem az oeptől érkezik a gyedem, ott mondták ezt a tájékoztatást, valamint a férjem munkahelyén is. Kitől lehetne még megkérdezni hogy biztos legyen az infó?
2012. ápr. 21. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
A férjed ne 3 gyerek után kérje az adójóváírást, hanem mondjuk kettő után, te pedig egy után. Csak a nyilatkozatot kell megfelelően kitölteni.
2012. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem, ez így biztos nem jó ugyanis úgy én 10 ezret ő meg 20 at tudna igényelni és összességében a 3 gyerek után meg már most 40 et kap vissza szóval úgy még rosszabbul járunk, az biztos hogy 3 gyerek után akár 80-100 ezer is lehet a kedvezmény ha olyan nagy a fizetés. Persze nekünk nincs akkora.
2012. ápr. 21. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, meg lehet osztani. Sőt nem csak gyerekszám szerint, hanem forint összegben is lehet nyilatkozni, akár felezni is az összeget. 206.250 x 3=618.750.-Ft felét, 309.000 Ft-ot egyik, 309.750 Ft-ot másik szülő veszi igénybe (bármilyen arányban lehet nyilatkozni)

Az adóelıleg megállapítása során a családi kedvezményt a házastársak, élettársak egymás között – az

összeg vagy a kedvezményezett eltartottak megosztásával – megoszthatják azzal, hogy erre élettársak

csak a közös háztartásban nevelt közös gyermekre tekintettel jogosultak. Ha a családi kedvezményre

ugyanazon kedvezményezett eltartott után több magánszemély jogosult, illetve ha a magánszemélyek a

családi kedvezményt megosztják, akkor a jogosultaknak a nyilatkozatot közösen kell megtenniük.

[link]

A nyomtatvány I. részének a) vagy b) pontjában kell nyilatkozni, hogy gyerekszám, illetve összeg alapján mennyit kívántok igénybe venni, a I/3 pontban pedig leírjátok, hogy mennyi gyerek után vagytok jogosultak összesen a kedvezményre.

2012. ápr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ezt már januártól visszamenőleg nem tudjátok valószínűleg módosítani, de mondjuk májustól már igen. Az 1-4 hónapot pedig valóban majd a 2012. évi adóbevallással jövőre visszaigényelhetitek.
2012. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem válaszoló írta.


HA külön igénylitek, akkor is 33 ezer forintnyi visszaigénylést tudtok kérni gyerekenként, akár úgy is kérhetitek, hogy apa igényel vissza 80 ezret, te meg 19 ezret.

Bárhogyan is osztjátok meg, ha a gyerkek közösek, akkor a 3 gyerek uátni kedvezmény jár utánuk, nem minősülnek vissza.

2012. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszi!!! Ezt a szöveget fogom az orruk alá dugni!! mert ők ( a munkáltatók) csak ezt mondták amit én is írtam hogy GYEREKSZÁM SZERINT osszuk meg, de az hülyeség mert úgy végül kevesebb az összeg.

Köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!