Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a maximális...

Az igaz, hogy a maximális gyed jár annak, aki egyedülálló szülő és nem kap gyerektartást a baba után?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 19. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt mindent megtalálsz a GYEDről.Ha mégsincs benne olyan,ami irányt mutathat neked,akkor menj be a területileg illetékes TBhez,és kérdezd meg tőlük,hogy van-e ilyen.(Szerintem nincs,de nem ismerem betéve a jogszabályt.)

2008. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem,nem igaz sajnos.

A gyerektartás pedig a gyereknek jár,arra az apa kötelezhető.

Másfajta segélyeket lehet igényelni,érdeklődj a területileg illetékes szerveknél,hogy mire vagy jogosult.

Kiemelt családi pótlékra biztosan.


Sok szerencsét,üdv

2008. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad,hogy megszületett-e már a baba.

Jogosult vagy egyszeri anyaságira,a t-gyást és a gyedet pedig a fizetésedből számítják ki.

Amihez szükséges a szülést megelőző 2 éves munkaviszony.


Üdv,előző válaszoló.

2008. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már megszületett, fél éves. Három hónapja az apa elérhetetlen, tartózkodási helye ismeretlen (külföld, de EU), így be sem lehet idézni tárgyalásra. Csak valamelyik régebbi válaszban olvastam, hogy állítólag ilyen esetben jár.
2008. ápr. 19. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy ezt születés előtt kellett volna a könyvelővel eggyeztetni, de egy telefont megér.Nekem egyik ismerősömék eljátszották, hogy apuka lelépett és ő megkapta a pici most 1.5 éves talán nem változott azóta semmi.
2008. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!