Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsájtani hogy...

Meg lehet bocsájtani hogy egyáltalán nem lettem felköszöntve anyák napján?

Figyelt kérdés

A férjem dolgozott napközben de reggel nem, és este is hazajött. 2 és 4 éves gyerekeink vannak, és ő állítása szerint elfelejtette. Azt tudni kell hogy 4 éve sose volt megünnepelve mert hétvégén sose volt itthon, de legalább telefonban mondta. Rendes ember amúgy, mindent megtesz értünk, de ez annyira rosszul esik. Tegnap este is csak annyit mondott hogy jaaa ma volt anyák napja? De semmi hogy ne haragudjak, vagy ilyesmi. Érdemes ebből kardinális kérdést csinálni vagy lépjek túl rajta, elfelejtette és kész? Az a gond hogy én se figyelmeztetni nem akarom ilyen alkalmak előtt, se kikényszeríteni a köszöntést, mert vagy jön magától vagy ne jöjjön sehogy. De a gyerekeknek meg jó lenne ha megmutatná, megtanítaná hogy is megy ez. Főleg mert a héten a nagyobb itthon volt betegen így az ovis anyáknapjáról is lemaradtunk.

A legrosszabb anyukákat is megköszöntik ilyenkor, annyira rosszul esik hogy így jártam.


2012. máj. 7. 08:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

És a nagymamákkal mi a helyzet?

Különös köszöntést én sem kaptam a férjemtől, nem is várom tőle. Mi a gyerekekkel (szintén 2 és 4 évesek), itthon (is) tanultunk verset és készítettünk ajándékot a nagymamáknak. Így a férjem is természetesen tudta, hogy anyák napja közeledik! És mindkét nagymamát felköszöntöttük.


Férjed az édesanyjáról is megfeledkezett? És a te anyukádról? Én azt jobban nehezményezném.

2012. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is te a gyermekeiddel tanítsd meg azzal, hogy legalább a tete anyudhoz viszed őket ilyenkor. Visztek neki virágot, ahogy az előző írta, kis versikét stb.

(Max. a férjed édesanyját megkérdezed, hogy a férjed gyerek-korában mi volt a szokás náluk?)

2012. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha a saját Anyukáját nem köszöntötte fel, és nem hallotta hogy te a tiéd et felköszöntöd, akkor valóban elfelejthette.

Nálunk is volt már ilyen, hogy elfelejtette a férjem a szülinapom, sokat dolgozik, nem csodálom!

Emiatt felesleges összeveszni. Ha megemlítették nemi hogy neked ez rosszul esett hogy elfelejtette, akkor szerintem neki is kellemetlen, de ha meg nem mondod neki hogy virágot szeretnél, vagy csokit vagy bármit jelképesen, menjen el a gyerekkel vegyen valamit, akkor nem fogja tudni hogy mit akarsz, mit vársz tőle!

De ha a saját szüleiteket nem köszöntitek, lehet azt gondolja nem fontos ez neked!


Pároknak mondtam hogy küldtek lapot a Maminak, anyukájának, örült neki hogy helyette megtettem, és így nem felejtette el, hogy ő meg rólam megemlékezzen:)

2012. máj. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%

1. A férjed NEM a gyereked, neki TÉGED nem kell anyák napján megköszöntenie.

2. Ha egész napo dolgozott, akkor meg föként érthetö, hogy nem ezen járt az esze.

3. Ha dolgozott egész nap, akkor MIKOR kellett volna felköszöntenie? Mert amikor hazajött, akkor szerinted megtette.

2012. máj. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha a szülinapodat elfelejti , akkor lovagolhatsz ezen. Így sztem nem fontos. Majd a gyerekeid felköszöntenek. A férjem is elfelejtette, én szóltam neki, hívja fel Anyukáját. Utána szedtek virágot a lányommal nekem is. Persze, fontos itt is a példamutatás, hogy a gyerek adjon, és mondja, hogy Boldog Anyák napját. Mondjuk a 4 éves már talán értette volna is.
2012. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek.

Nekem is őrült rosszul esett volna, és a fullánk ott maradt volna a szívemben. S az igaz, hogy a férjed nem a gyermeked, de attól még a gyerekeknek segíthet felkészülni az anyák napjára. Nálunk kisebbek a gyerekek, de apjuk (aki szintén reggeltől estig szokott dolgozni) odaállt elém a két lurkóval meg egy csokorral, és felköszöntöttek. Nekem ne mondja senki, hogy ennek nem lehet örülni, még ha a férje nem is a gyermeke. Később majd az óvó néni segít felkészülni az anyák napjára versekkel meg rajzokkal, pedig ő sem a gyermekünk!


S hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak: Igen, szerintem meg lehet bocsátani, hogy nem lettél felköszöntve. A férfiak néha el sem tudják képzelni, mi miért bántó egy nőnek, egy anyának. Én elé állnék, és őszintén, de már lehetőleg nem sértődötten elmondanám, hogy rosszul esett ez a dolog. Vélhetőleg meghallgat és kicsit jobban megért majd, s ettől remélhetőleg feloldódik benned is az ott maradt feszültség, fullánk.


S talán ez nem annyira számít, de én utólag boldog anyák napját kívánok neked, kedves Édesanya! :)

2012. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jogos, hogy fáj, de megbocsátható. Sok ffi ilyen, az enyém is. Mindig fáj, nőnapon is fájt, most is. Elfelejti, kimegy a fejéből. Neki ez nem fontos. Én szóltam neki miatta, s akkor felköszöntött, persze az már nem ugyanaz, de legalább nem bosszankodok magamban, hanem kimondtam neki, hogy mennyire rosszul esik, hogy nem figyel ezekre. És sajnos rossz mintát szolgáltat a gyereknek ezzel.
2012. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
3%

Komolyan mondom, olyan, mintha lefeküdt volna valakivel, hogy meg lehet-e bocsájtani...


MI van itt?

2012. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt az van, kedves 8:52-es, hogy valaki feltett egy kérdést, mások meg válaszolnak rá.


Ha más a véleményed, vagy hiányzik belőled az empátia, attól még nem kell kiakadnod. :)

2012. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hmm. Az én anyukám nem él, az övé sem...így a nagymama témáról meg saját anyukánk köszöntéséről ennyit...

Nem azt vártam hogy Ő köszöntsön fel engem mint anyát, mert nem vagyok az anyja ez tiszta is, nem ez a bajom. (olvastam a tegnapi ezzel kapcsolatos témát is ahol jól kiosztottál egy anyukát gondolom szintén te hogy miért esik neki rosszul hogy a férje nem emlékezett meg róla mint anyáról...)

Szerintem ha ezt a néhány ünnepünket se becsüljük meg akkor az már elég gáz...

Nem érzem hogy olyan rengeteg nap szólna rólam, (nem is szól, már a szülinapom se különösebben).

2012. máj. 7. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!