Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsibe jutni nehezebb, mint...

Bölcsibe jutni nehezebb, mint a legpatinásabb egyetemre? Mi kell ahhoz, hogy bejusson a kicsi? Papíron válni, bejelentkezni az adott kerületbe, lopni, csalni, hazudni?

Figyelt kérdés

[link]


Tegnap mi is szembesültünk a hazai valósággal, a fiamat három helyre is beírattuk, de sehol sem kecsegtettek. Akkor hová menjen a gyerek, ha a szülőnek vissza kell mennie dolgozni?


2012. máj. 8. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is szó szerint ezt a kérdőívet kellett kitölteni azzal a különbséggel, hogy a nagyszülők jövedelmét is megkérdezték, és az ingatlanok mellett csak az autót, egyéb járművet kérdezték.

Én kihúzgáltam a rublikákat és mikor leadtam, nem kérdeztek rá, hogy miért.

Jogtalan, felháborító az egész, mert ez alapján csak az jut be aki behazudik 10 gyereket, 10 eltartott egyéb rokont nulla fizetéssel csak segéllyel, semmi vagyonuk, csak egy putri.

Pedig ők otthon vannak, tudnának vigyázni a gyerekre, de mégis kényelmesebb benyomni őket a bölcsibe, oviba, mert addig sem kell etetni, mosdatni:((((


Hó végén kapunk értesítést, hogy mi a helyzet, de nem reménykedek, mert a 40 ezres városra 2 bölcsi van.


Lehet, hogy kissé erős hangvételű voltam, de ha eszembe jut ez a felvételi, kinyílik a bicska a zsebemben!

2012. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Bennem és a férjemben is erős indulatok vannak a témával kapcsolatban, megértelek.

Most 13 hónapos a fiam, jövő márciustól lenne esedékes a bölcsi, de lehet, hogy korábban kell beadnom, mert nem hiszem, hogy fenntartják a helyet. Mi is kisvárosban lakunk, 12 ezres város, 1 bölcsi, 25 férőhely, 4x-es túljelentkezés. Bejutni esélytelen, noha azt mondják, főleg azokat a gyerekeket veszik be, ahol a szülők dolgoznak. A múlt héten futottam össze az egyik kislány anyukájával, aki röhögve bevallotta: "látod, én sem dolgozom, de a gyerek jár bölcsibe".

Az egyik bölcsiben már 8 hónaposan várólistán volt, azzal kezdték, hogy be van-e már írva. Be kell írni az egy főre jutó jövedelmet, ha felveszik a gyereket, jövedelemigazolást kérnek. Ja, és ez nem nekik kell, hanem az önkormányzatnak. Egyébként napi 400 Ft a díj a kaján felül.

2012. máj. 8. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem még csak 6 hónapos a lányom, most voltunk érdeklődni. Hasonló kérdőívet kaptunk, csak azért hogy várólistára kerüljön. Az is benne volt, hogy a nagyszülők nyugdíjasok-e. Gondolom ha igen, akkor nem kell a gyereket bölcsibe járatni.

Mi kell hozzá? Vastag boríték :-( Szomszédban 5 éves a gyerek, 3 éve 30e volt hogy felvegyék a bölcsődébe.


Mi valószínű olcsóbb magánbölcsit fogunk keresni. Árban lassan ugyanott vagyunk, de kevesebb a gyerek és nem várják el, hogy 4kor elhozzam.

2012. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A mi helyzetünk is elég kacifántos! Én és a baba be vagyunk jelentve egy bizonyos kerületbe Budapesten, egy másik helyen van egy családi ingatlan amit most árulunk de ahol korábban éltünk és oda is be vagyunk jelentve, na és az egy szuper hely ezért oda szeretnénk járatni a kislányunkat. Viszont mi most Bp mellett lakunk, de vissza fogunk költözni Bp-re idén vagy jövőre, de nem tudni, hogy melyik kerületbe. Elmentünk az általunk favorizált kerület bölcsijébe, ahova ugye be is vagyunk jelentve és semmi kérdőív nem volt, simán közölték hogy a kerületi lakosokat általában fel szokták venni mert nincs sok gyerek. De ha nem kerületiek vagyunk akkor a polgármester engedélye kell, de nem szokta megadni. Tehát most nagy dilemmában vagyunk, mert ez egy drága kerület, itt lakást venni nem tudunk, ha addig eladjuk a lakást ahova be voltunk jelentve akkor nem tud oda járni a kislányunk. De ide se, ahol most lakunk (vidék), mert akkor már nem itt fogunk lakni! Na ennél sz*rabb helyzetet mondjon valaki!
2012. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk nem ennyire bonyolult a helyzet, de a kisvárosban nincs ugye túl sok hely, mi Bp-re járunk dolgozni, ha be is kerülne az ittenibe, nem tudom, hogyan hozhatjuk el időben, mert ha már 4 óra felé megy valaki, csúnyán néznek rá.

Nekem min. fél 4-ig kell dolgoznom, ideális esetben egy óra hazaérni.

A legjobb a munkahelyem vagy a férjem munkahelye melletti bölcsi lenne, de ugyebár nem vagyunk kerületiek....

2012. máj. 8. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Sajnálom az ilyen nehézséggel küzködőket, hallottam én is a híradóban ezt, hogy már terhesen beíratják az anyukák a gyermeket a bölcsbe...de ez főleg BP körüli kisvárosokban van...

én egy községben lakom Fejérben, 2 bölcsis csoportot szoktak indítani, nem hallottam még olyan kisgyerekről, akit nem vettek volna fel valamelyik csoportba...valahol mind2 szülő otthon van...

2012. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

12:25-ös vagyok.

Elvileg mintha lenne egy olyan rendelet, hogy a szülő munkahelyéhez közeli bölcsibe is fel kell hogy vegyék a gyereket. Nálunk mondjuk ez se játszik mert ott sincs hely. Egyébként köszi a lepontozást, nem tudom mivel érdemeltem ki.

2012. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-esnek:

Igazad van, tényleg az van a rendeletben, hogy a szülő munkahelyéhez közeli bölcsibe is fel lehet venni, viszont aki ott lakik az előnyben van az ott dolgozókhoz képest, és a helyhiánnyal, mint indokkal el lehet utasítani (és általában azzal is utasítják el).


Lepontozást nem értem már jó ideje itt a GYK-n...

2012. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!