Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2012. május 31-én lejár a...

2012. május 31-én lejár a határozott idejű munkaviszonyom, és tudni szeretném, hogy jogosult vagyok-e egyáltalán tgyás-ra? Meg van a 365 nap biztosított jogviszonyom.

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne!
2012. máj. 9. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű! Hány hetes vagy most?
2012. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor, ha addig szülsz. Csak akkor vagy jogosult a TGYÁS-re, GYED-re, ha még biztosítási jogviszonyban vagy, vagyis csak május 31-ig
2012. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem így tudom! Első vagyok! Ha most május 31. lejár a munkaszerződése, és elmegy munkanélkülire, akkor amíg azt kapja az is fizet utána a tb-nek, viszont ha az idő alatt mig az le nem jár nem szül meg, akkor minden hiába...nem kap semmit. Tehát igazat írt a második kommentelő hogy biztosítva kell lenni ahhoz hogy kapjon, de még ott a munkanélküli ideje, és ha az idő alatt megszül akkor kaphat Tgyást.
2012. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor fogsz szülni? Anélkül, hogy ezt tudnánk elég nehéz erre a kérdésre válaszolni.


Alapesetben, ha május 31-ig megszülsz, akkor járni fog a tgyás, majd utána passzívan a gyed is.


Ha május 31-et követően 42 napon belül szülsz, akkor járni fog a tgyás, de a gyed már nem. Ha 42 napon túl szülsz, akkor alapesetben csak gyes jár majd.


Ha álláskeresési támogatásra jogosult vagy, akkor annak az ideje is biztosítotti jogviszonynak számít. Ha a fennállása alatt, vagy a megszűnése után 42 napon belül szülsz, akkor járni fog a tgyás, de a gyed csak akkor, ha a tgyás lejárta utánra marad pár nap az álláskeresési támogatásból, hogy azalatt igényeld a gyedet, egyébként nem fogod kapni.

2012. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg 27. hetes kismama vagyok,és a szülés várható időpontja augusztus 9.-e.
2012. máj. 10. 07:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, akkor az már biztos, hogy július 12-én megkezdheted a tgyást.


És mivel azt is tudjuk, hogy volt 360 munkanapod, így minimum egy hónapra jogosult leszel álláskeresési támogatásra.


Azt javaslom, hogy június 15-től vedd igénybe az álláskeresési támogatást, így folyamatos lesz a biztosítottságod is, mert nem lesz 30 napnál hosszabb megszakítás benne.

Július 12-től mondd le az álláskeresési támogatást, és igényeld a tgyást.

Amikor a tgyás lejár, újra kérd az álláskeresésit, és a fennállása alatt kérd a gyedet, így az is járni fog.


Első körben azt derítsd ki, hogy valójában hány napra jár az álláskeresési támogatás, akkor jobban tudsz majd kalkulálni. De ha így csináld, ahogy leírtam, akkor mind a tgyás, mind a gyed járni fog.

2012. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyi lemaradt, hogy először igényeld a tgyást, és csak utána mondd le az álláskeresésit, mert akkor él a biztosítottságod, ha álláskeresésin vagy igényléskor:)
2012. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2012. máj. 30. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!