Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy honapja van munkaviszonyom...

Egy honapja van munkaviszonyom, de veszelyeztetett terheskent szeretnek tappenzre menni. Megtehetem vagy tenyleg csak egy honapra mehetnek el, mert csak egy honapot dolgoztam?

Figyelt kérdés

Es ha elmehetek szulesig, akkor a tgyas alapja mi lesz? A szerzodesemben brutto 140 ezer ft szerepel.

Szulesig meg lesz a 6 honap biztositottsag egyaltalan, vagy ugy, h dolgozom, vagy ugy, h tappenzen vagyok?

Ha meglesz, mi szamit a tgyas alapjanak, a 140 ezer, es akkor kapok maximalis tgyast, vagy a tappenz, vagy mimimalisat kapnek, mert nincs meg a 6 honap a tappenzzel?


2008. ápr. 22. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Nem írod hogy mennyi idős terhes vagy. És az is lényeges lenne hogy a tavalyi évbe, és az azelötti évbe volt-e munka viszonyod. A tgyást 1 hónap munkaviszonyra nem kapod meg.Főleg azért mert a tgyás alapja a szülést megelőző 2 évből számítják ki,ha van 168 napod biztosítva, de ennek nem muszály a terhesség megelőző évbe lenni, de az a lényeg hogy a terhesség előtti 168 nap jővedelméből fogják megállapítani. És a táppénzről pedig, el mehetsz táppénzre ha veszélyeztetett terhes vagy, és nem csak 1 hónapra, hanem a terhesség végéig maradhatsz.Remélem érthetően írtam.Sok sikert 40 hetes kismama
2008. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!