Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, ha ilyen...

Csak engem zavar, ha ilyen formán, de beleszólnak a gyereknevelésembe?

Figyelt kérdés

Gyermekem fejbevágott egy másikat játszásból véletlen, de mégis fejbevágás. Én mentem hozzá megkérdezni hogyan történt és kérjen bocsit és nézze meg jól van e a másik gyerek.

Mire a másik gyerek anyukája, Ó nem nem, semmi baja, nem kell ügyet csinálni ...

A gyerekem nem kért bocsit, ez volt az első ilyen. Itthon megkérdeztem, és mondta is, hogy a fiú anyukája mondta, hogy nem kell.

Neki nyilván ez a kényelmesebb, de engem ez nagyon zavar a másik anyuka részéről.

Fordított helyzetben én megvárom, hogy meglegyen a bocsi, és utána mondom a másik gyereknek, hogy szerencsére nem lett nagy baj, mehetnek vissza játszani. De nem előzném meg, mert látni, hogy egyből a gyerek merre hajlik, és így sose tanulnák meg.

Hogy vagytok ezzel ?


2012. máj. 20. 19:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

8as vagyok.


Azt még hozzátenném hogy nem hiszem hogy igy kell a gyereket megtanitani a bocsánatkérésre.Ha otthon te is bocsit kérsz tőle ha véletlen meglököd vagy fájdalmat okozol neki akkor megtanulja.Mi mindig bocsit kérünk egymástól,és a lányom igy tanulta meg.2,5éves és tud bocsánatot kérni ha látja hogy valakit bántott.Lehet igy is és akkor magad tanitod meg és nem fog másik anyuka akadájozni.

2012. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%
Neked volt igazad. Szerintem megijedt a másik nő, nehogy nagyobb probléma legyen belőle.
2012. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Mégis miben van igaza, mikor anyuka normálisan reagál, attól utána még rászólhatna a gyerekére, hogy nem hallottam, hogy bocsánatot kértél volna.
2012. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Most ez miért beleszólás a gyereknevelésbe?? Ezt egyáltalán nem értem.. ahogy az előző is írja, rászólhattál volna hogy igen, azért kérjen bocsánatot a másik gyerektől. Hihetetlen hogy ezen vagy kiakadva...
2012. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem aki bocsánat helyett bocsit ír, az ne csodálkozzon semmin.
2012. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Azért vicces, hogy a te gyereked vág fejbe más gyereket, nem kér bocsánatot és te a másik anyukát okolod ezért.
2012. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Hű bevallom meglepődtem a válaszokon. Azért köszi !

Először is én nem küldtem üzit senkinek, sőt nem is pontozok.

A gyerekemet rendesen kértem természetesen, hogy kérjen bocsánatot (itt próbáltam rövidíteni, nem gondoltam ez lesz a fentakadás sokaknál, de valahol érthető)

Nem egyszer kértem, hanem többször, mire a másik anyuka mindig beleszólt, hogy nem kell. Sőt oda is mentem a kicsihez én. (eddig ilyesmivel nem is volt probléma, csak most, hogy le lett állítva, hogy ne kérjen bocsit)

Mi is példával tanítjuk a gyermeket bocsánatot kérni is köszönni is stb. , nem csak rászólva. Sőt olyanra is volt már pl. hogy én kértem tőle bocsánatot, észrevévén, hogy én hibáztan, nem találom ezt se cikinek, ezzel is tanul.

A másik anyuka nem akarta egyáltalán elvinni a gyerekét az enyém elől, hiszen barátok vagyunk, eszébe sem jutott, sőt a gyerek sem kerülte az enyémet utána. Egyszerűen tényleg nem találta nagy ügynek, arra pedig nem gondolt, hogy ez esetben nekem mégis nevelnem kell ha már előfordult.

Nem hibáztatom a barátnőmet, meg is beszéltük, csak kíváncsi voltam a többség felfogására ezen téren.

...

2012. máj. 20. 21:28
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Te is ugyanúgy akadályozod őt abban, hogy úgy foglalkozzon a gyerekével ahogy akar. Miért neked lenne több jogod hozzá. Kicsit morbidnak tartom ekkora ügyet csinálni belőle. Jó hogy nem már fegyverrel rohansz utána, hogy de már pedig mi most bocsánatot kérünk tőled. Végülis senkinek sem kötelező a te nevelésed tesztalanyának lenni. Nem írtad, hogy bármi probléma is lenne a gyereked viselkedésével, akkor egy bocsánatkérés miatt nem kéne ekkora cirkuszt csinálni.
2012. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy jót akarsz, de ha az én gyerekemet vágta volna fejbe a tiéd, és a kislányomnak semmi baja se lett volna, semmi sírás-pityergés, hanem játszik tovább, lehet, hogy én is ezt mondtam volna. Hisz bocsánatot akkor kell kérni, ha valaki haragszik rá vagy szomorú miatta. De, ha nem okoz fájdalmat, kellemetlenséget a másik gyereknek, az nyilván nem lesz szomorú és nem haragszik meg érte, ezért bocsánatot sem kell kérni, tényleg az előfordul kategória. Viszont, ha sír rí a másik gyerek, akkor oda kell lökdösni egy zsebkendővel a sajátodat, és vigasztalni a másikat, hogy ne haragudjon, nem direkt volt. Az én kislányom egyszer úgy ágyékon rúgta játékból az egyik csoporttársát, hogy percekig fetrengett a földön ("karatéztak")... A lányom bocsánatot kért, de mivel nagyon szenvedett a kisfiú, kevésnek érezte. Másnap elvitte neki a kedvenc plüssmaciját és odaadta ajándékba. A kisfiú elfogadta, tetszett neki, meg is bocsájtott, akkor már nem fájt neki, így a lányom is megnyugodott.


Nekem is az a véleményem, hogy az anyuka jót akart, nem pedig beleszólni a nevelési stratégiádba.

2012. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem csináltam nagy ügyet, csak megmertem itt kérdezni ki hogyan gondolja a tényt, nem különösebb. Inkább néhányan itt csinálnak belőle nagyobb ügyet.

A másik kicsi kicsit sírt, szerintem elkelt volna a bocsánatkérés, attól, hogy nem esett le a feje, és hogy barátok maradtak. Anyuka jelezte, hogy tényleg nem nagy dolog neki sem megengedni a másik gyereknek (ez esetben az enyémnek, ) hogy éljen bocsánatkérésével, elvégre ő is ezt várná a sajátjától. Én pedig egyáltalán nem haragudtam rá, hanem ez esetben zavart kicsit a dolog, de normálisan megbeszéltük.

Még jó, hogy ő a barátnőm, nem pedig itt egyesek különösen aki privátozik bunkón.

2012. máj. 21. 02:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!