Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik tornával fogytatok...

Akik tornával fogytatok vissza szülés után, mi történt, amikor dolgozni kezdtetek?

Figyelt kérdés

Amikor visszamentetek dolgozni, továbbra is volt még erőtök tornázni?

Nálam most haladnak lefelé a kilók, de nemrég jutott eszembe, hogy mi lesz, ha dolgozni fogok? Oké, addig már meglesz a kívánt súly, de azt meg is kell tartani! Munka mellett hogy van időtök-erőtök tornázni?


2012. jún. 7. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem szülés miatt, hanem pont babatervezés miatt tornázom, és néha este 10-11 kor érek oda. Ha elhatározod, hogy csinálod, akkor meg tudod valósítani! Csak kitartás kell hozzá!
2012. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Sajnos biztos vagyok benne, hogy ez nem ugyanaz! Ha vannak otthon gyerekek, az mentálisan és pszichésen is borzasztóan igénybe vesz! Már tornáztam egy ideje, amikor volt egy olyan hét, hogy a kislányomnak amint hátat fordítottam, elkezdett ordítani (1 éves, a nagyobbik 2). Ez olyan stresszt eredményez az emberben, hogy bizony egy hétig egyetlen tornagyakorlatot nem csináltam. Amint elmentek aludni, mentem én is. És sajnos, ha az ember 11-kor már fáradt, ALUDNI KELL, mert én legalábbis hárpia vagyok, ha fáradt vagyok. MINDEN idegesít, mindenen kiakadok, türelem nulla, és ez a legrosszabb a gyerekeknek. Most kicsit olyan, mint ha mentegetőznék, de csak érzékeltetni próbálom, hogy nagyon-nagyon kevés olyan munkahely van, ami olyan formán veszi igénybe az embert, mint a gyerekek. Persze lehet, hogy a tiéd pont ilyen, nem tudhatom.

Ha valaki ezt másképp látja, cáfoljon meg, legyen kedves!

2012. jún. 7. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Én minden nap kétszer tornázom: reggel 30 perc és este 30 perc. Ennyi belefér minden egyes napomba, bárhogy telik is. Max reggel korábban kelek, és este később fekszem, persze ha kimarad egy nap nem katasztrófa, de szülés után igen hízékony lettem, szóval eldöntöttem: vigyázok magamra és az alakomra. Ez a kétszer félóra nem könnyű ha épp kemény és hosszú napom volt, de valamit valamiért. Nekem nagyon fontos, hogy ne hízzak megint tonnányira terhesség alatt, mert elég nagy meló volt leadni a plusz 20 kilót, most már inkább megelőzöm, mert tervezek még második gyereket :)
2012. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, ha valaki álmos és 11 üra és ideges akkor aludni kell. Tény. De aki viszont elhatározza, hogy akkor is tornázik, akkor megteszi. Ez csak akarat kérdése. De ismétlem: ha egy-egy nap kimarad, nincs semmi gáz, de azért két egymás utáni napnál nem hagyok ki többet, pont azért, nehogy elmenjen a lelkesedésem. Ez olyan, mint a cigi sokaknak: ha leszokik egyszer, és aztán újra rágyújt, akkor másnap is csak egy szálat, na jó harmadik nap is, és mit ér el? Hogy azon kapja magát, hogy megint bagózik. Ez a tornára lefordítva: kihagyok egy napot, nem baj álmos vagyok. Másnap megint kihagyom mert a munka és a gyerek leszívott. Na jó már 5 napja kihagytam, mert mindig fáradt vagyok. Mi lesz az eredmény? Kúsznak vissza a kilócskák.


Tehát: valamit valamiért. Ha fáradt vagyok és alszom, akkor nincs torna. Ha van torna, akkor meg később tudok aludni és korábban kell kelni. Kinek mi a fontosabb, ez egyéni döntés.

2012. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!