Ez rám vonatkozik?

Figyelt kérdés

a párommal együtt vagyunk egy ideje élettársi kapcsolatban, ő is és én is egy helyen dolgozunk, közös gyerekeink még nincsenek neki öt gyerkőce van, félek hogy megszűnik a munkahelyem mert leépítés lesz, de csak neki van négy kiskorú gyermeke, az enyémek már nagyok, van olyan törvény vagy szabály ami véd attól hogy ne rúgjanak ki? valamit hallottam, hogy a nagycsaládosokat nem lehet elbocsájtani? igaz ez?


köszi a válaszokat!



2012. jún. 12. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem igaz, az Mt ilyen kitételt nem tartalmaz.

Szép is lenne, ha egy munkáltató azért nem bocsáthatna el valakit, mert van egy csomó gyereke, miközben nem megfelelő munkaerő.

2012. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz. Csak a nagy család miatt nincs felmondási védelem.
2012. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tegnap beszéltem egy jogásszal és ő mondta, hogy nem rúghatnak ki
2012. jún. 13. 06:32
 4/10 A kérdező kommentje:
és ő azt mondta azért, mert nagy családosnak számítok én is
2012. jún. 13. 06:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de ilyet jogász biztosan nem mondott, az lehet, hogy nagycsaládosnak minősülsz, de a nagcsaládosok esetében semmilyen felmondási védelem nem érvényesül.


A Munka törvénykönyve felsorolja azon seteket, amelyekben a munkaviszony nem szüntethető meg rendes felmondással, idemásolom neked:

90. §(1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,

b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,

c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),

d)a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],

e)a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak [138. § (5) bekezdés], illetve - a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermek hároméves koráig terjedő,

f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított,

g)a külön törvény szerinti rehabilitációs járadékban, rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén a keresőképtelenség teljes,

h)a külön törvény szerinti, örökbefogadás előtti kötelező gondozásba helyezés esetén az örökbe fogadni szándékozó munkavállalót - közösen örökbe fogadni szándékozó házastársak döntése alapján a gyermek nevelésében nagyobb szerepet vállaló házastársat - érintően a kötelező gondozásba helyezéstől számított hat hónap, illetve, ha a gyermek a hat hónap letelte előtt kikerül a gondozásból, a kötelező gondozás


időtartama.


És július 1-től még ennyi eset sem lesz, pedig már itt sincs szó a nagycsaládosokról.


A törvény ugyanis a munkáltatót is védi, nemcsak a munkavállalót, gondolj bele, nem lehetne kirúgni valakit, aki tökéletesen alkalmatlan a munka elvégzésére, csak azért, mert nagy a családja? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

2012. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
azért gondoltam, mert van valamiféle belsőszabályzat vagy kollektív szerződés ami nem engedi a nagycsaládosokat kirúgni
2012. jún. 13. 09:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Valami belső szabályzat, vagy kollektív szerződés? Tudod mi az?

A belső szabályzat és a kollektív szerződés is a MUNKAHELY sajátja. Erre nincsen egységes törvényi rendezés, csak a határokat állapítja meg a törvény, de a kollektív szerződés a munkavállalói érdekképviselet és a munkaadó közötti megállapodás alapján jön létre!


Ha van is ilyen a te munkahelyeden, azt látatlanban SENKI (jogász sem!) tudja neked megmondani. Érdeklődj a munkahelyed személyügyesénél, ő ismeri mind a belső szabályzatot, mind a kollektív szerződést.

2012. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


meg kérdezem ma délután, de akkor lehetséges, hogy ez a belső szabályzat véd?

2012. jún. 13. 09:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit intézni?
2012. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
gyakorlatilag nem véd, de a méltányosság elve miatt én maradok, ezt mondták
2012. jún. 20. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!