Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy 4 hónapos kisfiam az...

Tom1980 kérdése:

Van egy 4 hónapos kisfiam az én nevem viseli az anyjával nem vagyunk jóba nincs semmilyen bírósági papír és nem engedi hogy lássam a fiam minden hónapba én vettem neki a pelust meg a többi dolgot. Ennek fényében eltilthatja a fiamat tőlem vagy sem?

Figyelt kérdés
csak azok írjanak választ akik tudják miről van szó

2012. jún. 16. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogilag nem rendezett a helyzet, azaz nincs láthatás stb. megállapítva, akkor bármit megtehet. Ha bíróságra mentek, és rendezitek a dolgot, akkor védettebb leszel, ill. megszabhatják, hogy mikor KELL elvinnie hozzád láthatásra. Személyes tapasztalatom nincs a témában hál'Istennek, de ez tuti, hogy így működik.
2012. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben Neked kell biróságra menned a láthatás miatt és ha ott ki mondják hogy van láthatási engedélyed akkor nem tilthatja el tőled!Addig meg ha ilyen nem nagyon tudsz mit csinálni Vele sajnos!
2012. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmilyen bírósági papír nincs, akkor még csak gyermekelhelyezés sincs, tehát még az sincs kimondva, hogy a gyerek csak az anyánál lehet. Épp annyi jogod van a gyerekhez, mint az anyjának. El nem tilthat tőle semmiképp, de nem is értem, hogy eddig miért nem tisztáztátok ezt hivatalosan, hiszen úgy tiszta a dolog.
2012. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Férjem ugyanilyen helyzetben volt az előző feleségével, így sajnos tudjuk mi a helyzet, mert megjárta a bíróságot ezzel.


Nem tudom, házasok vagytok/voltatok-e, mert lehet, hogy ha nem, csak a neved viseli, más a törvény, ennek utána kellene járni.


Férjem még nem vált el, de már külön éltek a kisfia 1 éves korától.

A nő sokszor megtette azt, hogy egyszerűen nem engedte be az ajtón se akkor, mikor minden délután ment, sem mikor próbálta betartani a 2 hetet (bár akkor még nem volt erről végzés).

Aztán kiderült, míg nincs bírósági végzés, az apának ugyanannyi joga van a gyerekhez, tehát elvileg el is vihette volna napokra magával a fiát.


Végül aztán végre kimondták a válást és a bíró 2 heti láthatást határozott meg.

Eleinte a nő ezt is próbálta meghiúsítani, de ekkor már a férjem a bírósági végzéssel a kezében be tudott menni a gyámügyi hivatalba bejelenteni az ügyet.

Ez után a nő kapott egy írásbeli felszólítást, hogy a következő lépés már pénzbüntetés lesz, ha akadályozza a láthatást, mivel ez kimeríti a kiskorú veszélyeztetése fogalmát.

Ennek aztán lett hatása :)


Jó lenne neked is törvényi útra vinni a dolgot, mert ezek szerint az anya nem fogja fel, hogy a személyes bosszújával a fiának árt.

( Hacsak nem vagy dühöngő alkoholista, vagy pszichopata, ezt nem tudhatom így látatlanba :DD )

2012. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a pelus kevés lesz, és gyeektartást kéne fizetni... erről mi a véleményed?

Amikor vitted a cuccot, vaby reka pénzt, akkor sem láttad a gyereket??!

A küszöbön adtad oda?


nekem furi az ügy ...

2015. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!