Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van gonosz gyerek?

Szerintetek van gonosz gyerek?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit értesz ez alatt, mit kell tennie, hogy gonosznak nevezd?
2012. jún. 26. 22:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Úgy 3-4 éves korig NINCS gonosz gyerek. De ha tegyük fel 5-6 évesen olyannak is tűnik, ott vmi van a háttérben. Vagy trauma, vagy szülők,...bármi. Egy gyerek nem lesz magától "gonosz". Gonoszság alatt értem pl. h ököllel veri a testvérét vagy másokat, visszafelesel, flegma mindenkivel, azt mondja "gyűlölöm ezt/azt"....De nagyon sok ilyen gyerek belül csak szeretetre vágyik....Úgyhogy összegezve szerintem nincs valódi gonosz gyerek.
2012. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nincs!

Olyan nincs hogy valaki úgy születik,hogy ő gonosz! Én gonosznak tartom azt akai más kárában,szenvedésében,örömét leli.

A gonoszság egy tanult dolog,nagyban függ a környezettől,és az átélt tapasztalatokból!

2012. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs.

De agyilag "sérült" van, aki nem tudja felfogni, hogy mit tesz.

2012. jún. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

4-5 éves kortól szerintem is tűnhet annak, de ha abból indulunk ki, hogy nincs gonosz gyerek, akkor nincs gonosz felnőtt sem, mert ott is mindig van valami a háttérben.

Én azt mondanám, hogy van gonosz gyerek, de szerencsére még nem találkoztam ilyennel.


Szerintem szándékosan rosszindulatúnak kéne lennie, aki már tudja, hogy azzal árt másnak, és direkt megteszi.

2012. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mindenképp a felnőtt hibája, ha bármi baj van a gyerekkel, soha nem a gyereké, ez tény. És mindig van valami a háttérben, de ettől elvonatkoztatva kérdezem.
2012. jún. 26. 22:55
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én gonosznak tartom ezt:

Kislányom 1 éves volt, kisfiú 3 éves. Kiszúrta a játszótéren, hogy ott áll a lányom, és direkt a futóbiciklijével el akarta csapni. Felkaptam a lányomat, nem hittem, amit látok, majd újra letettem és a kisfiú megfordult és újból támadott, nekem is jött.


Ezen kívül számtalan incidens van/volt ezzel a családdal és a két vásott gyerekükkel.

Én a fent leírtakat gonoszságnak tartom.

2012. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én is, mert szándékos. Arra irányul, hogy a másiknak rossz legyen. És ezért írtam, hogy vonatkoztassunk el az októl, mert evidens, hogy nem a gyerek hibája, hogy nem tanították meg viselkedni.
2012. jún. 26. 23:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagy amikor ugyanez a gyerek a Marci fiamat le marcipán fejűzi és jót nevet közben.

Vagy amikor lerombolja a mások által épített homokvárat és gúnyosan nevet 3!!!!! évesen.

Vagy amikor direkt leköpi a másik gyereket és továbbrohan

és sorolhatnám.

Szóval én állítom, hogy van gonosz 3 éves!!!!!!

2012. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 ava87 ***** válasza:
100%
Van gonoszság a gyerekek részéről, gonoszkodhatnak, viszont gonosz gyerek nincs. Mármint senki nem születik gonosznak. Az ilyen viselkedésnek mindig oka van, nem az, hogy a gyerek simán gonosz. Ettől még persze lehet haragudni arra a gyerekre, aki másokat bánt, mert egyértelmű, hogy nem ez a helyes viselkedés, de az ilyen gyerekek legfőbb baja általában az, hogy nem tudják, hogyan kell a problémáikat erőszak nélkül rendezni, nem tudják, hogyan vezessék le a feszültségüket úgy, hogy másoknak ártsanak. Ez nem attól van, hogy a gyerek gonosz, ez egy hiba, amit jó lenne még kicsi korban kijavítani, mert később annál nehezebb lesz.
2012. jún. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig van gonosz gyerek, de nem az, amilyen példát itt leírtak, hogy a 3 éves szándékosan neki akart menni a kislánynak biciklivel, ez a fiúknak inkább játék, az én fiaim is ütköznek bármivel/bárkivel, persze ha ott vagyok, nem engedem nekik, de lehet ez egy lányos anyukának furcsa lehet...

A kisfiam ovijában van egy gonosz gyerek.Szerintem genetikusan ilyen, apja, anyja az.Ha butaságot csinál, amiért az óvónénik megbüntetnék, mindig a másikra keni, mindent letagad, amit ő tesz, pl. labdával megrúgta az óvónénit, aki háttal állt és másra kente, vagy kiöntötte uzsinál a kakaóját és állította, hogy a fiam direkt lökdöste, ezt is csak kitalálta.Szóval nála napi szinten vannak ezek a dolgok, 6 éves.Ha futóversenyezik a fiammal, mindig kiteszi a lábát, hogy elgáncsolja a fiamat, aki ha elesik, kineveti:(

Szerintem vannak gonosz gyerekek, ez lehet örökletes, de a környezete, nevelése is kiválthatja.

2012. jún. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!