Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos, hogy egy...

Szerintetek fontos, hogy egy kislány csajos ruhában legyen?

Figyelt kérdés

Játszótéren, sétáláskor, orvosnál.


Ha látsz egy kislányt, aki nem olyan csajosan van öltöztetve, lenézed az anyukáját? Esetleg megszólod?


2012. júl. 1. 10:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nem nézek le senkit ilyen miatt. Van amikor én is kékbe, vagy zöldbe öltöztetem a lányom. Nincs abban semmi rossz szerintem. Nem mindig szoknya van rajta, hanem rövidnadrág. Amúgy régebben nem is engedte hogy szoknyát adjak rá, azóta engedi, amióta oviba jár.
2012. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem borzasztóan szánalmasak azok az anyukák, akik megszólják egymást ilyen piszlicsáré dolog miatt. Mindenki úgy öltözteti a gyerekét ahogy akarja és persze ahogyan a pénztárcája engedi. Nem a hetvennyolcadik fodros-bodros kis szoknyán múlik, hogy milyen anya valaki. Az az anya pedig aki ilyen külsőségek miatt szól le egy másik édesanyát az ássa el magát...(Már elnézést.)
2012. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem szólok meg soha senkit sem az öltözete miatt, sem más miatt. Mindenki a saját ízlése szerint öltözteti a saját gyerekét.
2012. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

A két éves kislányomnak a 99%-a a ruháinak rózsaszín. Rengeteg ruhája a turiból van, és ott inkább a csajosakat válogatom ki neki :-)

Amúgy tök mind1 hogy ki milyen ruhát vesz, de ha már 80 ft-ért kap egy pólót akkor inkább rózsaszínű legyen :-)

Nekem soha eszembe nem jutott volna leszólni valakit ez miatt.(Főleg amikor vesz mondjuk 1000 ft-ért egy fiús felsőt....)

Mindenki eldöntheti hogy mit ad a lurkójára :-)

36.N

2012. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem nézek le senkit, főleg nem szólom meg.

Nem tartom FONTOSNAK, hogy egy kislány csajos ruhában legyen, de én nagyon szeretem, ha egy kisgyerek vagy kisbaba a nemének megfelelő szép ruhát visel. Ez nem feltétlenül szoknya vagy ruhácska a kislányoknál, hisz sok minden múlik a szabáson, vagy azon, ami rá van varrva, a színén, stb. Viselhet egy kislány kéket-zöldet, ha összességében lányos marad.


Nekem két kisfiam van, és sosem adok rájuk lányos ruhát. VAnnak piros pólóik, de ezek egyértelműen fiú pólók.

Ugyanakkor egyszer véletlenül vettem egy barna felsőt, s itthon láttam, hogy igazából lányos szabású. Egyszer ráadtam egyikükre, de többet képtelen vagyok... én azt szeretem, ha kisfiúsan néznek ki, ha már egyszer kukijuk nőtt.

Ha lesz kislányom, ő is lányosan lesz öltöztetve.

És nem érdekel, ki mit szól.

2012. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem szólom meg természetesen,mindenkinek a magánügye hogy tudja öltöztetni a kislányát.de van egy velem egykorú lány unokatesóm,akit sose öltöztettek fel szép ruhába,azóta sincs semmi stílusérzéke...botrányosan néz ki mindig.az én anyukám mindig sminkelte magát, szép ruhákat és magassarkút hordott,én ezt láttam otthon,nekem ez a természetes.Ha lesz egy lányom egyszer,biztos hogy csini szép ruhái lesznek,és ez sztem nem az anyagiaktól függ,mert turiban is annyira jók vannak...
2012. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Soha eszembe sem jutott, hogy azt nézzem, ki mit ad a gyerekére. Az embereknek eltérő az ízlésük és ettől szép és színes a világunk. Viszont én nagyon szeretem "csajosan" öltöztetni a kislányomat. Többnyire turiban vásárolok neki igazi lányos kis ruhákat. Utoljára elcsíptem két csipkés pelenkabugyit is, amit nagyon szeretek a pelusra húzni a kis ruhácskák alá. Viszont van három nagyobb fiam is és valószínűleg ezért is élvezem, hogy szoknyát húzhatok a lánykámra. Imádnám a hajába a csitt-csatot is, de ő nem szereti, hát erről letettem egy időre. Ám azt még egyszer leszögezem, hogy nekem fontos, hogy az ÉN lányom lányosan legyen, de soha nem nézem, hogy más kislányok, hogyan vannak öltöztetve. Minden gyerek bájos, aranyos, mindegy milyen ruha van rajta és mindegy, hogy kisfiú vagy kislány. A ruhaszín, ruhafazon meg nem mutatja meg, hogy ki mennyire szereti a gyermekét.
2012. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
nem nézem le én sem,de a gyermek szexuális fejlődése érdekében fontos hogy nemének megfelelő ruhába legyen öltöztetve.Nem értem hogy mi játszódik le az anya agyában hogy fiúnak öltözteti a lányt.Nagyon kevésszer adok a lányomra szoknyát -ruhát mert nem tud benne kényelmesen játszani de rövidnadrág felsőben is nagyon csajosan néz ki.Nem muszáj rózsaszínbe öltöztetni még van egy csomó lányos szín.
2012. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

A gyerekek még annyira tüneményesek 3 éves korukig,hogy mind egy mit adnak rájuk,úgy is nagyon aranyosak.Utána meg úgy is elkezdi a gyerek megválogatni,hogy mit vesz magára(van amelyik már hamarabb is),na most ha a szülő normális és a gyereket hagyja kibontakozni(nem a hisztis öltözködésről beszélek),akkor az maga eldönti,hogy mit is részesít előnyben.


Egyetlen esetben szoktam az anyukát lenézni,amikor koszosan,mosdatlanul,hanyag módra viszi ki gyermekét az utcára,vagy még az is nagyon kicsapja a biztosítékot mikor az angyali arcú kislánynak fiú frizura van vágva,ilyen pár centis haja van a kislánynak,na az ilyentől kiráz a hideg.

2012. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lényegtelen az a lényeg,hogy tiszta,igényes ruhája legyen ami kényelmes,és lehessen tudni milyen nemű,mondjuk olyan kék/zöld/szürke/barna póló,nadrág vagy ruhácska ami fodros vagy olyan minta van rajta,nem autó,meg vonat stb.Ne úgy nézzen ki szegény mint egy mini 20 éves ne legyen rajta magassarkú,meg ritikül stb.Láttam már egy 1,5 év körüli kislányt,smink,magassarkú,nőies kivágott ruha,ritikül nagyon sajnáltam a kislányt,nem lehetett kényelmes.Fiúnál is lehet piros,meg sötét lila pólója ha látszik rajta hogy fiús,én elvből semmi rózsaszínt vagy világos lilát nem adok a fiamra,így is lánynak nézték már még kockás ingben is mert szép pofija van,és sötét bordó/fekete babakocsija.
2012. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!