Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék második...

Nagyon szeretnék második gyereket vállalni. A lányom 14, de a párom hallani sem akar róla. Mit tegyek: lemondjak róla, vagy meggyőzzem valahogy?

Figyelt kérdés
én 33, férjem 37 éves
2007. aug. 17. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz még valamikor második gyereket, itt az ideje. próbáld meggyőzni arról, hogy milyen fontos lenne neked. a lányotok lassan kirepül a családi fészekből és 4 év mulva kb. ketten maradtok. 40 éves kor körül az embernek igenis szüksége van gyerekekre. mit csinálnátok ketten egész nap? ne mondj le róla, amíg lehet addig küzdj! ha jóba vagy az anyósoddal, ő sokat segíthet!


sok szerencsét


ja és semmi esetre ne kezdj magán akcióba hogy teherbe ess, az a legrosszabb

2007. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszer, amikor mindketten nyugodtak vagytok (úgy értem stressz és rohanásmentes órákban)próbáld meg finoman kipuhatolni, hogy mi lehet az oka annak, hogy nem szeretne második babát. Hasznos lehet még, ha felteszed magadnak vagy párodnak pl a következő kérdéseket:

- Milyen élmény volt számára az előző terhesség és a gyermekágyas időszak(gyakori, hogy a leendő apukák bátortalanok, vagy úgy érzik, hogy a pici miatt már nem figyelnek rájuk)

- Aggódik esetleg az anyagiak miatt (a nagyobbik gyermek épp most fog továbbtanulni)

- Hogyan értjük meg egymást a gyermeknevelés terén.


Egyébként szerintem ha végképp nem szeretné, akkor nem jó erőltetni, mert veszélybe kerülhet a kapcsolat.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert:-)!

2007. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!