Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal harmadikat aki...

Miért vállal harmadikat aki szemmel láthatólag és saját bevallása szerint se bír a meglévő kettővel sem?

Figyelt kérdés
Nem roma, és nem olyan rossz helyzetű hogy megélhetésből vállalja. Akkor miért vállalja? Egyszerűen érdekel. Aki azt szeretné mindenáron leírni hogy foglalkozzak a magam dolgával, az ne is vegye a fáradságot hogy ide megfogalmazza.
2012. júl. 19. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Mert felelőtlen és önző, ha tudja magáról ezeket, amiket leírtál. Szerintem.

Nálunk van nem egy ilyen család, neveletlen kölykök, de csak jönnek egymás után, mert Isten adja őket. Anyu meg apu meg vasárnaponként a templomban ülnek, a 1,5 éves meg bölcsiben van, anyu persze 15 éve gyesen. Sajnos ezt én sem értem. És addig nem is zavar, amíg nem az én gyerekemet ütik az övéik.

2012. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és előre is köszönöm a lepontozást. Nem érdekel, meg kellett írnom a véleményemet, mert már nagyon unom őket.
2012. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Önző? Dehát nem hiszem el hogy neki jó ezt megélni hogy ordít az összes gyereke, és rossz mint a bűn. És hogy érzi látja hogy nem bír velük? Miért szeretné ezt újra megélni? Nem értem az érzelmi meg értelmi hátterét se. Tényleg.

És akiket én ismerek ott el is mondják hogy jaj hát olyan rosszak de nem tudok mit csinálni velük...

Akkor ha ennyire nem tud (és akar) nevelni, minek még??

Hogy ne kelljen dolgozni menni? Dehát a gyesből nem lehet megélni, nem hiszem hogy ez a cél.

2012. júl. 19. 16:19
 4/14 anonim ***** válasza:
Megint én. Bocs, van gyereked? Mert attól, hogy ordít és rossz, azért sok öröm van benne, ráadásul a terhesség is egy csoda, újra átélni. Az enyémek nem neveletlenek, de minden gyerek tud rossz lenni és akkor is imádjuk imádjuk őket. Az az önzés, hogy újra át akarja élni és nem számít, hogy hosszú távon mennyire nehéz lesz a gyerekeinek is, nemcsak a környezetüknek. De nem tudom elképzelni, hogy aki teljesen tudatában van ennek, az vállalja újra. Akkor valamit nem lát.
2012. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4-essel értek egyet. Ha tervezetten szeretne még egy gyereket, nem valószínű, hogy utálja a gyerekeit. Lehet, inkább szeret panaszkodni és igazából pont ilyen nyüzsi közegben éli ki magát, vagy éppen rossz passzban volt, amikor találkoztatok.
2012. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ez élő bizonyítéka annak, hogy nem minden ember értelmes, tudatos. Napi szinten tapasztalom, hogy az emberek olyan ösztön szerűen élnek, nem gondolkodnak, terveznek, magukról sem gondolkodnak. Fel sem fogja szerintem, hogy mi a pálya. A másik téma, mert szerintem ez kicsit más ügy: de bennem is felmerült, hogy mi az oka annak, hogy olyan akaratgyenge szülők vannak: hogy jaj, nem tudok vele mit csinálni, nem bírom megnevelni!!! Nem értem ezt a részét én sem, miért ne lehetne egy gyereket korlátozni büntetéssel, kezére csapással, megvonásokkal, sarokba állásokkal. Engem ez felháborít. Erre meg azt gondolom, hogy lustaság, kényelmesség vagy pedig butaság az oka. Igenis gyereket NEVELNI meló. Százszor elmondani, következetesen, hogy ezt nem szabad, és végig is vinni az akaratunkat, az munka. Na ez sokaknak büdös szerintem. Az első témánál: én ugyan hívő vagyok, és én is hiszek abban, hogy a gyermek Isten ajándéka, de én abban is hiszek, hogy minőségi gyereket kell felnevelni, nem mennyiségit. Mert a végén ez lesz a szülőn számon kérve. Na ez az, ami nem mindenkinek esik le. (most azokról beszélek, akik esetleg direkt nem védekeznek). Tévedésben vannak.

Ezek jutottak most eszembe.

2012. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy 3-6 évessel nehezen bír, mert a gyerek vérmérséklete más, mint az átlag gyereké, attól még 10 év múlva jól ellesznek.

Én igazán azt nem értem, hogy az minek vállal gyereket, aki folyton lepasszolja ide-oda, 1 évesen már bölcsis, szerzett munkáltatóival, anyuka pedig otthon van, mert az egyetlenegy gyerekével sem akar lenni.

Ismered az összes körülményt? Vagy csak a játszón rossz a gyerek és ebből hosszútávú következtetést vonsz le?

2012. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

6-os, igazad van. Csak itt a GYk-n meg a cukimuki anyafórumokon divat manapság lesz.ranyázni azt, aki sarokbaállítja a gyerekét, netán a fenekére csap...mert akkor már üti-veri....

Ismerjük a történetet ugye? Busz, anyuka , neveletlen fia, néni, nagyobb fülhallgatós, rágózó fiú. Kis srác rohangál fel-le a buszon, néni már kéri az anyukát, h "legyen szíves valamit mégis csinálni vele" Anya néz rá, vörös a feje: "Mit képzel maga itt??? Úgy nevelem , ahogy akarom, ne szóljon már bele!!".

Erre a nagyobb srác odalép az anyához és rányomja a rágógumit a homlokára, majd így szól: "Na, látod, engem is így neveltek...!"

2012. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen nekem is van. És sajnos nem csak egyszer találkoztam velük. Mindennap szembesülök velük. És hogy 4-5 évesen abszolut kezelhetetlenek akkor azt nem gondolnám hogy 10 évesen hirtelen megjavulnak:) De ne nekem legyen igazam.
2012. júl. 19. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, én sem hiszem, hogy ne nőnének a fejére kamasz korukra. Persze, nyilván igaz, hogy a gyerek, az gyerek, nem vasfegyelmet vár el az ember, csak egy alapvető engedelmességet a saját szülei felé, hogy ha azok szólnak valamiért, ne legyen már olyan, mintha a falnak beszélnének. És nyilván nem mindig megy ez első szólásra, ezek természetes dolgok, de hogy soha le se tojja az anyja fejét egy gyerek??? értitek, na.
2012. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!