Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mandulagyulladás 2 évesnél?...

Mandulagyulladás 2 évesnél? Volt valakinél hasonló?

Figyelt kérdés
Lányom most lesz 2 éves. 1éves koráig 1-2szer volt beteg. Viszont az évben már vagy ötödjére gyullad be a torka. Most is a mandulái vannak begennyesedve, 3-dik napja lázas éjjel-nappal. Tegnapelőtt éjszaka 40,5 volt a láza,és nagyon nehezen bírtuk neki levinni,már az ügyeletet hívtam mit csináljak. Ma reggel 6 órakor ment neki fel megint 40,3-ra,pedig kapott lázcsillapítót éjszaka is,és mértem neki 2óránként. Most lefekvéskor is 39,3 volt neki. Lefürdettem és kapott gyógyszert. Az lenne végülis a kérdésem,hogy másoknál milyen gyakran gyullad be a mandula és hasonló tünetekkel jár? Milyen esetben szokták kivenni a mandulát gyereknél és van valakinek tapasztalata?
2012. aug. 4. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves volt a kisfiam, amikor mandulagyulladása volt, se előtte, se utána. Akkor antibiotikumot kapott, ő is elég beteg volt.
2012. aug. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is jártatok orvosnál??

Ilyen esetben antibiotikum kell, mert súlyos szövődményei is lehetnek, ha nem kezelik!Nem beszélve a magas lázról!

2012. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál,ügyeletre vittük azonnal,ahogy délután felment neki 39,7re. Másnap voltunk a sajátnál is,ő írt fel antibiotikumot.Ez csütörtökön volt,de ma reggel is még 39,3 volt reggel.
2012. aug. 4. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Náűlunk a nagylányomnak 11hónaposan voltelőször tüszősmandula gyulladása!

Antibiotikum, magasláz (nálunk a hűtőfürdőbeválik)...


4-eséveljöttek a fogai,és szemfogainál, valamint a 4-4 rágó előtt 4héttel mindig tüszős mandula gyulladása volt!:(


Így már3* volt neki 2 éveskoráig!Énmegkérdeztema dokinkat, hogy hogyműködik a mandulakivétel...Őazt mondta6 éveskor alatt nemjavasolja, ha oviban is sokszorelő fordul akkormajd beszélünkróla...Decemberben lesz 3 a lányom!2 év 7 hónapig szopott...Tavaly novemberben volt utoljárra beteg!A 3 m,andulagyull-onkívül egyszer volt 3naposláza...Semmitöbb!A dokink szerint hajlamos rá:( de kinőheti...


ÉPnis hajlamos voltam de 13évesen voltutoljárra begyulladva és mégmegvannak!:)

2012. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen,ilyen hasonló esetek érdekelnének. Más betegsége neki se nagyon van. Remélem kinőljük gyorsan. :)
2012. aug. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!