Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, anyukák? Első...

Kismamák, anyukák? Első babámat várom, a szoptatás alatt milyen ételeket és italokat nem ajánlatos vagy nem szabad enni illetve inni? Esetleg van olyan oldal ahol az átlag emberek által fogyasztott ételeket táblázatba sorolják?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az alkohol továbbra is kerüld. Ami az ételeket illeti, amit megkívánsz azt mindenképpen egyed, bár én eddig nem mondhatnám magam túl kívánósnak. A K betűs ételeknél pedig figyeld melyikre reagál pocifájással, és azt lehetőleg kerüld.

18 hkm, első pocaklakóval.

2012. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a fehér kenyeret, babot, karfiolt, kelkáposztát, sárgabarackot, szilvát és a szénsavas italokat kerültem, mert ha ilyesmiket fogyasztottam akkor fájt a hasa a picimnek. De ez körülbelül 3 hónapos korára elmúlt és onnantól mindent ettem! De ez is változó, van akinek nem érzi meg a baba ezeket, másoknak meg mástól fáj a hasa, ki kell tapasztalni!

Jó babázást kívánok! :-)

2012. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval ha meglesz akkor kitapasztalom,hogy mitől fáj a pocija?Minden babánál más?Alkohol a terhességem előtt sem fogyasztottam,így meg főleg nem,és utána sem.A cigit is letettem és nem is fogok rágyújtani szülés után sem,szerencsére nem hiányzik.A szénsavas dolgokra én is gondoltam.De pl.paradicsomos dolgok,paprika,krumpli ilyenekre gondolok....?!Bocs a sok hülye kérdésért csak szeretnék "mindent"tudni vagy legalábbis fogalmam legyen mindenről mire megérkezik a pici...:)

26hkm

2012. aug. 4. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismét a 18 hetes.

Amiket írtál az elvileg ehető, de minden baba más és más, mint a terhesség is. Van olyan baba, amelyik semmilyen kajára nem érzékeny. Van amelyikkel szinte semmit nem ehetsz, mert kb. mindentől fáj a pocija. Tehát mind egyén függő, ki kell tapasztalni. Elsősorban a K betűs ételek azok, amire pocifájással reagálnak, de ettől lehet eltérés.

2012. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pl.káposzta,karfiol,krumpli ilyenek?Remélem nem lesz gond vele,majd kitapasztalom..:)KÖszi.
2012. aug. 4. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, karalábé, káposzta, karfiol, kelbimbó stb.

A krumpli burgonyaként is megteszi :)

Nekem pl. a terhességem elejénél a káposztától hányingerem volt, a karfioltól fájt a hasam (ez utóbbi kis mennyiségben jöhetett azért). Aztán ahogy múlt az idő, most már a káposztát is ehetem, de azért még csak óvatosan teszem.

Ismét a 18 hetes kismami.

2012. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit írtak, azon kívül még a nagyon apró magos gyümölcsöket nem szabad, mint pl málna, eper. Ezek allerogének. De minden picinek más a pocija. Az én babám nem bírja ha pl májat eszem, vagy kukoricát..
2012. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!