Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekemnek, ha lesz angolul...

A gyerekemnek, ha lesz angolul szeretnék beszélni születésétől fogva, az anyja meg beszél hozzá majd magyarul így megakarom könnyíteni a dolgát a nyelvekkel mit jó ötlet? Nem fog összezavarodni? Akinek több anyanyelve van mesélhetne erről

Figyelt kérdés
angol, nyelv, nyelvtanulás, anyanyelv

2012. aug. 6. 23:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én példám.németországban éltem nagyon sokáig,két gyermekem kint született,német apától.Nekem más rokonom nem volt kint,exférjem nem beszél magyarul.Mi otthon németül beszéltünk.Fiukkal magyarul beszéltem,nem is volt gond egy darabig,magyarul mondták ki az első szavakat,mondatokat.Velem magyarul beszéltek,apjukkal németül.Na de aztán jött az ovi.Csak német közösség,magyar nyelvet csak tőlem hallottak,és a rokonoktól barátoktól ha hazajöttünk.Most az van,hogy a nagyfiam,megérti a magyar nyelvet,de nem mindent ,amit megért és az öccse nem azt lefordítja. Szóval kicsit több kell mint hogy csak te beszélj vele angolul,otthon pároddal is angolul beszélgessetek. Meg persze,kétnyelvű ovi meg isi.
2012. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
nem kavarja meg a gyereket, ne legyetek már idióták. én már több ilyen gyerekkel találkoztam, van akivel mai napig tartom a kapcsolatot, és máig emlékszem, hogy mennyire durva volt, amikor 13 évesen megismerkedtem velük és ők már akkor teljesen profik voltak 3 nyelvből és azóta még 2 nyelvet is elkezdtek tanulni.
2012. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy a nap 24 órájában angolul fogsz beszélni, még a feleségeddel is? A gyerek úgyis meghallja, ha éppen nem hozzá beszélsz, hanem bárki mással, és nem fogja érteni hogy veled akkor hogy kell beszélni.

Amúgy jó az elképzelés, de miután megszületik, több gondod is lesz annál, hogy arra figyelj hogy hozzá mindig csak angolul beszélj. Mi is kitaláltuk, hogy a férjem franciául fog beszélni a babához, de miután megszületett örültünk hogy végre egymással szót tudtunk váltani a nap végén magyarul.

2012. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én külföldön élek, a férjem is magyar, nekem a kinti nyelvtanárom mondta, hogy összekavarhatja a gyereket. Nem hiszem hogy irigységből mondta, semmi oka nem lett volna rá.
2012. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

szerintem az lenne a legjobb hogy amikor már kicsit nagyon lesz és mesefilmeket néz a tv-be, akkor ne magyarul hanem angolul nézze.

Így neki is jobb lesz mert tényleg az anyanyelvűtől hallja,

meg neked is jobb lesz mert nem kell egész nap az angollal bajlódjál.

2012. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!