Petesejt donor?

Figyelt kérdés

Ma láttam a hírekben, hogy egyesek pénzt kérnek a petesejtjükért..Szerintetek ez etikátlan?Vagy ez tényleg nagy segítség azoknak akiknek máshogy nem lehet gyereke?

Hírekben azt mondták, hogy vagy rokontól vagy anonim módon működik a dolog...de akkor ebből, hogy csinálnak egyesek pénzt?Iratokat hamisítanak??Vagy, hogy?

Félre ne érten senki..nem szándékozom eladni őket..de hát na..csak fel kaptam a fejem kora este.

Véleményem szerint azért itt valami nincs rendben..ha valaki segíteni akar az oké, de tényleg nincs a mai világban önzetlenség??Több százezreket kihúzni kétségbe esett emberek zsebéből szerintem gusztustalan..Vagy nem?Valakinek ez megéri?Vagy ha megteheti akkor neki mindegy is, hogy ingyen vagy pénzért kapja?Vagy az állami rendszer annyira szörnyű, hogy erre kéz alatt így szükség van??

Eléggé elgondolkoztatott ez a hír.

Mondjuk azt sem értem, hogy Magyarországon miért nem engedélyezik a béranyaságot??Miért is ne lehetne hivatalosan ebből pénzt keresni? (Mondjuk ez ismét nem érdekelne engem, mert az 1. szülésem után rettegek a következőtől, pedig már 26 hetes terhes vagyok!!Így nincs az a pénz, hogy másnak szüljek, elég magamnak is.. :P

Na szóval ha van kedvetek beszéljünk róla, komolyan érdekel, hogy ki mit gondol ezekről, mert hála az égnek nekem megadta az Isten a gyermekkel járó örömöket, de tényleg van akinek nem, és megjárja ezért a poklok poklát...



2012. aug. 23. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom papíron anonim,amúgy meg le van beszélve előre.

Én nem tudom, csak úgy idegennek nem mennék el petesejt leszívásra, egyszer olvastam, ez elég bonyolult dolog.

Igen, ilyen a rendszer, az ország helyzete...

A béranyaság, hát nem kis üzlet lenne belőle a sok szegény, elkeseredett ember tömegesen állna sorba...

2012. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön ez már teljesen normális, és az anyagi ellenszolgáltatás is. Mindennek van ára, szerinted a pasik ingyen elmennének a spermabankba "adományozni"?

Amellett a férfiakkal ellentétben a női szervezetet eléggé megviselheti a petesejt- leszívás, én azt olvastam, nem valami kellemes beavatkozás.

Szerintem semmivel sem erkölcsösebb a béranyaságért pénzt kérni, mint a petesejtért.


Idegennek nem vállalnám a béranyaságot, a testvéremnek bármikor, ingyen. Petesejtet viszont adnék el pénzért.

2012. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen...a pénz!!

Ezt se értem konkrétan, hogy az államot miért zavarja az,hogy ebből valaki mondjuk pénzt akar keresni?Miért nem lehet hivatalosan..Segítene a gyermektelen házaspárokon is, és persze a "pénzteleneknek" is.

Ez meg hogy más Országokban mi van azt hagyjuk is, mert én azt szoktam mondani, hogy nálunk csak az árak Uniósak...

2012. aug. 23. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez komoly testi megpróbáltatással jár. Az a sok hormoninjekció... Lehet egy életre megváltozik a donor hormonháztartása, és egészségügyi problémái is lehetnek belőle. Én biztos nem vállalnám, de még pénzért sem. ...és kövezzetek meg, de testvérnek sem, mert nem tudnék elvonatkoztatni attól, hogy az én gyerekem. Ráadásul nekem mindkét meglévő gyermekem nagyon sírós volt, a tesóm meg mindig azt mondta, hogy hagyni kell sírni. Na azt nem tudnám végignézni...
2012. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!