Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa egyéni vállalkozó...

Anna6 kérdése:

Ha az apa egyéni vállalkozó hogyan állapítják meg, mi alapján a gyerektartást? Kötelezhető e arra az apa hogy a gyerektartáson kívűl minden felét ( iskoláztatás, étkeztetés, ruházkodás, gyógyszer ) kifizesse?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es kérdésre nem tudom a választ.

2-es kérdésre: nem. nem kötelezhető rá. Erre van a gyerektartás.

2012. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 betta55 ***** válasza:
100%
A vállalkozói jövedelméből számítják ki.
2012. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan úgy a jövedelméből számolják.

Nem nem kötelezhető.

2012. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb úgy igényelni a gyerektartást, hogy a jövedelme pl. 20%-a, de legalább 15.000,- Ft alapösszegben kéred. A % és az alapösszeg rátok van bízva. Az adóhivataltól a bíróság be tudja kérni az előző évi jövedelmét, ez alapján dönt. Az egyezségben lehet rögzíteni, hogy a nagyobb kiadások felét az apa állja, mint pl. a beiskolázás, vagy ha tartósan beteg a gyerek és az sokba kerül. De az étkeztetést, ruházkodást, pl. megfázás esetén az antibiotikumot a gyerektartásból kell kigazdálkodni, hiszen azért van! Az már az apukán múlik, hogy ezen felül mit ad a gyermekének.
2012. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem értek az ilyen jogi dolgokhoz, de ha van gerinc az apában, akkor állja a felét, meg többet is, nem kell rá kötelezni.
2012. szept. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak ha tartós betegség áll fent,akkor kötelezhető.
2012. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezhető az apa hogy vállaljon több költséget, de ha fizeti mindennek a felét+ még a gyerektartást is, akkor neki túl sok pénze nem marad. Én elvált apa vagyok, van egy 12 éves fiam, aki az anyjával él, különböző különórákra járatja az iskola mellett, amihez a fiamnak az elmondása szerint nincs is kedve járni. Minden napja be van osztva ( hétfő karate edzés, kedd hegedű, szerda társastánc, csütörtök hegedű és hittan, péntek ismét karate). Régen úgy volt a bírósági megállapodásunk,hogy havi 20000 Ft és mindennek a felét fizettem. Aztán megelégeltem,mert a volt feleségem soha nem beszélte meg velem, sőt a fiammal sem, hogy mi lenne,ha hegedűre járna, csak ő eldöntötte és kész.Aztán nekem meg csak hozta a számlákat a különórákról. Kértem hogy beszéljük meg ezeket, de ő erre nem volt hajlandó,ezért a bírósághoz fordultam. Nem tartottam jogosnak, hogy beleszólásom semmibe nincs csak anyagi kötelezettségeim, ráadásul a fiam mindig mondja, hogy ő csak karatézni akar járni a többire nem, sokszor ellógja a különórákat,mert utálja őket, de az anyját ez nem érdekli. Pl régen a fodrász felét is fizetnem kellett, akkor is megállapodtunk, hogy milyen legyen a haja a gyereknek, aztán az anyja végül kopaszra borotváltatta neki,ami sem nekem sem a fiamnak nem tetszett. Akkor 10 éves volt a fiam és még sírt is,hogy ő most kopasz lett,pedig megígértem neki,hogy nem hagyom hogy kopaszra borotváltassa az anyja. Szóval nem csak az apákat kell állandóan bántani! Az anyák belegondolnak abba, hogy az apáknak a gyerektartáson kívül is van még kiadása? Pl a volt feleségem tavaly elköltözött a fiammal abból a városból ahol éltünk, ezért pl benzinre is több pénz kell nekem, hogy elmenjek a gyerekért és haza is vigyem. Aztán mikor nálam van a fiam azért vannak igényei, hol pizzát szeretne, hol moziba menni, hol egy új számítógépes játékot és még sorolhatnám. Ha elmegyünk együtt a boltba, akkor azért pár dolgot ő is kiválaszt magának, van hogy egy 14000 Ft-os cipőt. Szóval nekem így sokkal jobb. Mikor fizettem a felét mindennek, akkor csak megkaptam a kész számlákat és semmibe nem volt beleszólásom. Most pedig azt veszek a fiamnak amit ő választ nem pedig az anyja és külön élmény,hogy együtt megyünk el megvenni.
2012. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ő költözőt el akkor elvileg neki kéne vinni hozzád a gyereket. Mert nem korlátozhatja az Apa láthatását költözéssel.
2012. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy neki kellene,csak akkor soha nem érne el hozzám a fiam, én meg a gyerek miatt nem akarok mindennel a bírósághoz vagy a gyámhatósághoz fordulni. Csak azért írtam le azt is, hogy az Anyák az ilyen kiadásokat nem veszik figyelembe,csak vagdalkoznak hogy mi apák csak ennyit vagy annyit fizetünk, de bizony nekem is a 20000 Ft-os gyerektartáson felül, ha nagyjából összeszámolom, akkor mindennel együtt még havonta elmegy a gyerekre 25-30000 Ft. Mert hát mikor nálam van, akkor én is adok neki enni, elviszem ide-oda, veszek neki ajándékokat vagy ruhát, mikor mit. És igen ezt a pénz odaadhatnám a volt feleségemnek,mint régen, de akkor mit lát a gyerek? Hogy jön az apjához, aki ad neki valami gagyi kaját, soha nem rendel még egy pizzát sem (a mostani gyerekek ezt szeretik,mielőtt valaki belekötne, legalábbis az én fiam imádja a pizzát,gyrost...),ezenkívül meg még azt látja,hogy az apja soha nem viszi sehova,nem vesz neki semmit. Szóval azért az Anyák belegondolhatnának abba,mielőtt teljesen megkopasztják az apát, hogy neki is vannak kiadásai még a gyerekre a gyerektartáson kívül is. Amikor fizettem mindennek a felét,a volt feleségem bármit vett a gyereknek, egyszer sem mondta meg neki,hogy a felét az apád fizeti. Most tudja a fiam,hogy kitől mit kap és ez így jobb.
2012. szept. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!