Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szülők. Akik viszonyl...

Anyukák, szülők. Akik viszonylag hamar,10-12hónapos baba mellett vállalták a kis tesót, hogy viseltétek a nagy hassal való "járni "tanulást", és a többit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:a férjem Ausztriában dolgozik(most napi rendszerességgel jár haza,de ez nem lesz mindig így.gyakoribb,hogy 7végi apuka lesz)Van egy most 9hónapos babánk.Aki eleinte sokat volt kézben(hasfájós),most a foga miatt lóg rajtunk.Nagyon akaratos,nyüzsgő teljes embert igénylő baba!Már kúszik,a mászással próbálkozik...

Úgy terveztem/tük,hogy októberben,mikor 1éves lesz,megpróbálkozunk a testvérrel.De ugye mire nagyobb hasam lesz,addigra kezd majd járni..stb.Mennyire lesz strapás kvázi egyedül?Az utolsó és az első hónapok?Volt valaki hasonló helyzetben?Bevállalnátok?

Azért szeretnék még most szülni,mert benne vagyok a "rutinba",és idén már 28vagyok.Nagyon nem akarom kitolni.Viszont ismerem magam,ha nagyon fáradt és kialvatlan vagyok,gyakran türelmetlen tudok lenni.És ugye 2babával....Mellesleg az 1.majdnem 9hónapos koráig szoptattam.Szépen eszik kanalasat is.

Bocs hogy ilyen hosszú lett,de kicsit parázom,hogy lesz mint lesz.Mind a megerősítést,lebeszélést szívesen várom.(bár nagyon szeretném a babát)


2009. aug. 3. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok. Nekem most lesz aug. közepén egy éves a fiam. Már szépen megy önállóan, sőt szalad. Nem győzök utánna menni. Mi sem védekezünk már én nem szeretnék nagy korkülönbséget. Én is 10 hós koráig szoptattam. Ha most összejönne nekünk akkor remélem, hogy mire megszületne addigra a fiam már szobatiszta lenne, mert az nagy segítség lenne, hogy azzal már nem kellene bajlódni. Nem a kérdésedre válaszolok végül is, csak tudd nem vagy egyedül. Szerintem az első egy év húzósabb egy kicsit, utánna már megy simán minden. Mondjuk én szerencsés helyzetben vagyok, mert van segítségem. De én azért bevállalnám a helyedben is. Sok szerencsét!
2009. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom 2 éves és most vagyok 18 hetes. Szerintem ennél kisebb gyerek mellé nem érdemes másikat vállalni. Legalábbis én nem mertem volna. Őt már nem kell emelgetnem, sok mindent megért: pl, hogy ne rugdossa a hasam, meg vegye fel a földről ami leesett. Az még így sem tuti, hogy szobatiszta lesz, mire megszületik a tesó, mert még mindig semmi jelét nem adta. Szóval, ezt így nem tudod eltervezni előre. Sőt, az sem biztos, hogy akkor fog elindulni a nagy amikor te azt gondolod. Az enyém 15 hósan indult el.
2009. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is hasonlóan szeretném, kb 2 év korkülönbség, meg, hát az anyagiak miatt sem mindegy, hogy újra tgyás, vagy gyes. Most 3,5 hós a fiam, majd, ha 1 éves lesz, akkor döntünk, hogy hogyan tovább.
2009. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Én a barátnőm esetéről tudok írni, aki most fog szülni a napokban, mellette van egy majd 2 éves kislánya.Neki nagyon nehéz lesz, mert ott a párja, de mégsem, mert olyan melója van, ha hívják, azonnal menni kell, ünnep se, semmi se számít.Az első baba is császáros volt, ez is az lesz, és nagyon fél, hogy mi lesz, mert nem fogja tudni pl a kádba se beemelni a másik lányát.Rokonok, barátok ott nincsenek neki, így tényleg szerintem akkor érdemes kis korkülömbséggel belevágni a babázásba, ha van segítséged, mert nagyon ki fogsz készülni, de persze a te döntésed, te tudhatod, mennyit bírsz.
2009. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk egy 5 éves és egy másfél éves kisfiú mellé spirál mellett becsúszott egy kislány.Bevállaltuk májusban született meg a lányom eleinte sokat sírtam, hogy hogy is lesz, de mostmár látom a fényt az alagút végén.Minden csupán szervezés kérdése.Ne aggódj.Valahogy majd lesz.
2009. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban Neked kell érezned, hogy amit most élsz át, azt esetleg duplán be tudnád-e vállalni. Számolnod kell minden eshetőséggel: az egyik pici lebetegszik, vagy még sorolhatnám... Az az én véleményem, hogy még várnod kéne egy kicsit. Később, amikor a gyerkőc nagyobb lesz, esetleg ovis, akkor már kicsit önállóbb, segíteni tud neked, részt tud venni a babavárás minden pillanatában. Persze, tudom, hogy az a bizonyos "biológiai óra" ketyeg, de még 2-3 év múlva vígan bevállalhattok még egy babát, akkor nem lesz olyan "idős".

Ez az én személyes gondolatom, én ezt tanácsolnám. Természetesen a döntés rajtatok áll és Neked kell tudnod, hogy amikor a párod nincs veled, akkor elbírsz-e két picivel.

2009. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 13 hónaposa a fiam, már 9 hónapos korától megy, úgyhogy már nem kell kapkodni annyira utána, hogy esik kél. Most vagyok 9 hetes terhes, és hiába nincs hasam kicsit megerőltető, mindig emelgetni, hajlongani utána, de nem szabad erre gondolni. Jó ha nem volt az első terhességed komplikált, mert akkor talán tudod mire számíthatsz. Az én fiam egész nap megy, én meg utána, kicsit fárasztó, de kibírható. Sok ismerősöm van, akinek ilyen kicsi a korkülömbség vagy még kisebb. De mindenki túléli. Mindig a fényt kell nézni az alagút végén. És meglátod milyen jó lesz később:)
2009. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából nagyon szeretnék még egy kisbabát,és nem nagyon hiszem hogy annyival jobb a nagyobb korkülönbség.Úgy gondolom(és látom a környezetemben)hogy addigra már a nagyobb gyerek teljesen átérzi,hogy minden csak az övé,ő van egyedül-és féltékenyebb.

Amikor a fiam pár hónapos volt,akkor kezdett a férjem kint dolgozni.És nagyon jól elvoltam kettecskén a picivel.Nem kellett magamra főzni,kevesebbet kellett takarítanom...nagyon jó volt.Úgy is,hogy hasfájós volt.Tudom kettővel nehezebb,de a picike akkor is csak eszik és alszik eleinte,így abban az időben a nagyobbal lehetek.

Úgy vagyunk vele,hogy egyik héten igen akarjuk.,majd a másikon várjunk még.Van egy kis időnk októberig,mikor is 1 éves lesz a fiam,csak megálmodjuk,hogy hogy is lesz :)

2009. aug. 5. 20:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most 16hónapos 27hetes kismama vagyok.Ő már 9hónaposan elindult és nagyon okosak a kicsik megérti,hogy rajtam nem lehet ugrálni mert picibaba van a hasamba.Annyira aranyos mikor apán ugrál jön oda hozzám és mutogatja a hasamat mondja,hogy baba.Az biztos ez a meleg kikészitett és sokkal fáradékonyabb vagyok ezért mikor ő alszik én is pihenek,ár most szoktatom hozzá,hogy segitsen igy együtt végzünk el mindent és örül hogy segithet.Én örülök,hogy igy alakult.
2009. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


16.5 hós a kisfiam, és 24 hetes kismama vagyok.

Már 1 évesen rohant, szaladt a gyerkőc, és most olyan, mint a golyó:) Sajnos, én veszélyeztetett terhes vagyok, mert a 9.héten már 2110 volt a cgm. Ugye ilyenkor fekvés, pihenés, semmi emelés... Szerinted ezt be tudom tartani???

Nem. És sajnos emiatt nagyon nehéz. A 3. szinten lakunk, naponta többször lépcsőzök. A gyerek egész nap mint a villám! Szóval pihenni nem tudok. Éjjel napi 4-5 órákat tudok csak aludni, és emiatt baromi fáradt vagyok. Van, hogy semmi kedvem felkelni reggel, napközben is csak feküdnék, pihennék, de hát a gyerkőc mellett nem lehet.

Ha előre tudtam volna, hogy ez a terhesség így kezdődik, biztos vártunk volna még pár hónapot. De ki tudja, később lehet hogy valami más probléma adódott volna.

Előző terhességemnél semmi bajom nem volt, kész energiabomba voltam. Akkor a 20.héttől nyílt a méhszájam, és azért ímmel ámmal pihengettem. De most nem megy:(

Ráadásul most veszett hányingerem is volt az elején, emiatt ingerült is voltam, mert folyton arra koncentráltam, hogy jajj csak ne hányjak. A 12.héten elmúlt, de jött a reggeli émelygés helyette, ami a mai napig boldogít :S

Bár azt mondtam, hogy ha előre tudtam volna, vártunk volna még... DE így ebben a helyzetben végülis annyira nem bánom. Már a felén túlvagyok, a maradék hónapokat is átvészeljük... Nem könnyű, de a végeredmény mindent megér:)

2009. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!