Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelőszülőségről lenne...

Kriva75 kérdése:

Nevelőszülőségről lenne valakinek véleménye, tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy olyan párral találkoztam, akik hivatásos nevelőszülők.

Családlátogatásra mentem ki hozzájuk (tanítottam abban az időben), 3 v. 4 gyermeket neveltek, iskolásokat, és mindegyik rettentően problémás volt.

A nevelőszülők nagyon jól kezelték, és elmondhatom, hogy SZERETTÉK őket, igyekeztek a legjobbat kihozni belőlük, ez igen tetszett.


Meg olyanokkal is találkoztam, akik igyekeztek mindent megtenni a náluk levő testvérpárért, de mivel a gyerekek vér szerinti nagyanyja elveikkel ellenkező dolgokra (pl. lopni) tanította a testvéreket, végül szomorúan bár, de visszaadták a gyerekeket. A nagyanyának láthatást kellett biztosítaniuk, nem tudtak mit tenni.

2012. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha szerették, hogyan adhatták vissza? Mert a nevelőszülőségnek az a lényege, hogy idővel örökbefogadhatja valaki a gyereket, nem? Én úgy tudom, gyerekenként 120.000 Ft jár, ami elég szép pénz a mai világban. Ha elég nagy a házad/lakásod, más már nem is kell és jön a pénz. Nem tudom, nekem kicsit visszásnak tűnik ez a rendszer. Azért vegyen ki valaki gyerekeket az otthonból, hogy ebből éljen meg. Inkább maradnék annál, hogy dolgozom és örökbe fogadom a gyereket. Merthogy az örökbe fogadók nem kapnak 120.000-t havonta... Pedig ők tényleg szerethetik a gyereket, hisz sajátjukként nevelik, nem bérbe...
2012. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nevelőszölőnek az a dolga, h szeresse, gondozza a rá bízott gyerekeket, h azok idővel visszakerülhessenek a vérszerinti családjukba, he ez nem lehetséges, és idővel örökbeadhatóvá válnak (tv-i feltételei vannak), felkészítse őket arra, h vki örökbefogadja őket. Előfordul az is, h a nevelőszülő fogadja örökbe. De aki nv.szülőnek jelentkezik, az tudja h a rá bízott gyerekek nem az övéi, és szinte biztos h idővel elkerülnek tőle. Szemben az örökbefogadó szülő, aki egyszer s mindenkorra fogadja be a gyereket, a nevére veszi, így az a vérszerinti gyerek státuszába kerül. Nehéz lehet nevelőszülőnek lenni, de sok gyerek rengeteget köszönhet nekik. Pl vérszerinti szüleik (bár képtelenek nevelni) nem mondanak le róluk, de így, a nevelőszülőknek hála, legalább nem csecsemőotthonban nevelkednek, hanem családnál.
2012. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mivel nagyon szeretem a gyerekeket, egy 17 éves nagyfiam és egy 4 éves kislányom van, ezért gondolkoztam el rajta, hogy elkezdem a hivatásos nevelőszülői felkészítést. Még csak a neten néztem utána, hetek óta ezen jár az agyam. Mivel falun élünk (mikor férjhez mentem akkor költöztem ide 7 éve városból) helyben munkát találni lehetetlen, még az ingázás sem lenne nagy gond, de nincs megfizetve az utazásra szánt idő és sokszor a bejárás sem, így elég nehéz visszatérnem a munkaszférába. Világ életemben dolgoztam, most a kislányommal vagyok itthon 4 éve, mivel az előző munkahelyemre nem tudtam visszamenni mellette.

Igaz, hogy a munkaviszony miatt gondolkoztam el a dolgon, de ez miért zárná ki, hogy szerető és gondos családot biztosítanék a nálam lévő gyermeknek. Családi házban élünk, a férjem vállalkozó és gazdálkodó, állattartással is foglalkozik, hatalmas udvarunk van.

Máskülönben azért gondolkoztam el ezen, mert ismerek egy nevelőszülő párt, akinél egy kislány volt még tavaly és totálisan kiakasztott ahogy bántak vele!!!!! Az óvónők sokszor meg is könnyezték amit mondott bent a kiscsoportos kislány. Pl. megkérdezték tőle, hogy mit hozott a Mikulás és azt mondta, hogy egy zacskó szenet, mert a rossz kislányok azt kapnak. A saját lányuk aki meg középsős volt azt meg persze a temérdek édességet. Na erre kérdezem én, hogy az ilyen miért lesz nevelőszülő????? Itt van az, hogy CSAK a pénzért!!!

Én nem érzem magam "lógósnak" azért mert ezt szánnám a munkámnak, hiszem akinek több gyermeke van, az tudja igazán, hogy ez tényleg napi 24 órás munka!!!!

Imádom a gyerekeimet, holott nagy a korkülönbség köztük. A kislányom egy csacsogi, mindenkivel barátkozó kis nőszemély, így hasonló korú kisgyerekkel nagyszerűen együtt élne!

Persze kicsit félek attól amit férjem is mondd, hogy hiába van nálunk akár csak 4-5 hónapot esetleg a gyermek, az a szívünkhöz fog nőni és nagyon rossz lenne az elválás. Pláne ha 2-3 évet vagy többet is velünk lenne.

De erre fel kell készülni lelkileg és a gyermek érdekeit tartani fontosnak.

Ezért is érdeklődöm, hogy akink vannak tapasztalatai és tanácsai azokat szívesen venném a végleges döntésem előtt!!

Köszönöm minden válaszolónak!!!

2012. okt. 9. 09:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzet, mert biztos, hogy az ember különbséget tesz a két gyerek között, nemcsak mert az egyik a tiéd a másik meg nem, hanem mert az egyik véglegesen a gyereked a másik meg átmenetileg. Ez a megkülönböztetés mindkét gyerekben rossz hatással jár, az egyik felsőbbrendűnek érezheti magát tőle, a másik meg alárendeltnek. És akkor ez csak egy a lehetséges problémák és következmények közül.

Én azt mondom, hogy pénzkerestnek tekineni a gyereket nagyon gáz. Bocs az őszinteségemért. Inkább dolgoznék.

2012. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Másodiknak írom, hogy rosszul tudod, a nevelőszülőségnek nem az a lényege, hogy idővel örökbe fogadják a nevelt gyermeket. Azok kerülnek nevelőszülőkhöz, akikről a vér szerinti szülők nem mondanak le, de nevelni sem tudnak vagy nem akarnak. Hogy miért, az mindenkinél egyéni sztori.

Az a házaspár, akikről írtam, azért adták vissza azt a testvérpárt, mert nem tudtak olyan jó hatással lenni a gyerekekre, mint amilyen rossz hatással volt rájuk a vér szerinti öreganyjuk, akinek kötelező volt láthatást biztosítani. Gondolj bele, rááldozod az életedet két gyerekre, akik aztán elkezdenek tőled és másoktól is lopni meg hasonlókat csinálni, mert a nagyanyjuk erre tanítja őket, hogy ezt kell csinálni. És kit kérnek aztán számon? A nevelőszülőt. Az a házaspár most már két kislányt nevel, nagyon édesek. Nem lehet saját gyermekük, az örökbefogadás hosszú évekig zajló folyamat legtöbbször, és ők most fiatalok, most szeretnének gyerekeket maguk körül. Én megértem ezt.


Kérdezőnek: ha úgy érzed, ez a te utad, vágj bele bátran! Csak nyerhetsz azzal, ha elvégzed a tanfolyamot. Utána még mindig meggondolhatod magadat. De arra számíts, hogy legtöbbször problémás, megtört gyerekek kerülnek nevelőszülőkhöz, akiket nagyon-nagyon kell szeretni, hatalmas türelemmel kell hozzájuk állni. Sok sikert!

2012. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
OK akkor nem örökbe adják, de ez nem változtat azon, hogy elkerülnek a nevelőszülőkől. Ha nem lehetne gyerekem, annál inkább megszakadna a szívem, hogy a nevelt gyereket vissza kell adnom. Aki gyereket akar, az örökbe fogad. Ha nem adsz meg olyan kritériumokat, hogy csak fehér lehet meg csak kisbaba, nem kell sokáig várni. Ezért gondolom, hogy csak pézkereseti lehetőségként működik a dolog, ahol nincs munkalehetőség vagy nem akarnak dolgozni. Ez nem egy ideális kiinduló helyzet az amúgy is szerencsétlen gyereknek. Ez nem szabad, hogy üzlet legyen.
2012. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen rosszul látod a dolgot, de mindenkinek van saját véleménye.

Ha nem lennének nevelőszülők, akkor minden egyes kisgyermek és gyermek otthonban élne akár éveken keresztül, ahol nem kapnák és nem is tudnák megadni nekik a kellő odafigyelés, mindegyik gyereknél egyénileg!!!

Így ha már az otthoni körülményeik nem teszik lehetővé hogy a szüleiknél maradjanak (amire azért nagyon alapos indok kell) akkor legalább addig szeretetet és odafigyelést kapnak ameddig a szüleik vagy esetleg egy örökbefogadó pár nem veszi őket magukhoz!!

Az első hozzászólónak köszönöm a véleményt és a biztatást. Azt hiszem vele inkább azonos véleményen vagyunk! :)

2012. okt. 9. 22:10
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tudom honnan szeditek, hogy 120 ezret adnak egy gyerekre. anyukám nevelőszülő és 15000 Ft a havi bére egy gyerekre, 42500 ft-ot kap egy gyerekre amit rá kell költeni és ugye 12200 a családi / fő.
2013. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!