Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan kettős érzés van bennem....

Olyan kettős érzés van bennem. Ti mit életetek át, gondoltatok, éreztetek, mikor felmerült bennetek, hogy már babát szeretnétek?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatban, minden vágyam, hogy legyen picurkám, másikban meg meg ott a gombóc a torkomban, mi lenne ha "besikerülne", akkor mit tegyek. Olyan kettős érzelem van bennem, rengeteg félelem, nah és tanácstalanság :( Ti, hogy döntöttétek el, hogy igen tényleg készen álltok rá? Vagy egyáltalán mit kellene éreznem, lehet természetes ez az aggódás? Vagy csak már Én esek túlzásba, esetleg tudat alatt ennyire félhetek tőle :(? Eleve ilyen gondolatokkal lehet, már meg sem érdemelném hogy, legyen babókám, főleg, hogy ilyen érzéseim vannak?

Boldog párkapcsolatban élek, az anyagi hátterünk kielégítő,a férjem támogat mindenben :) Ő igazán szeretne már családot, de ilyen gondolatokkal, már nem tud kiigazodni Rajtam, olykor már el is keserítem :( Nem tehetek Róla, hogy ilyen vagyok, próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, de egyszerűen óráról-órára változnak az érzéseim.

Barátokkal sokat beszélgetek, ők azt mondják, biztos tudni és érezni fogom, amint megtudom, hogy babás vagyok, hogy mennyire szeretni fogom, milyen jó érzés lesz, stb-stb...De akárhogy ezt akarom érzeni, nekem ezek csak szavak, nem jönnek elő ettől az "anyai" ösztöneim. Meg, már kissé az is frusztráló, hogy a párom környezete, már szinte elvárja, hogy jöhetne az "utánpótlás". Nekem, szüleim nincsenek, nagymamám nevelt fel, Ő vele szoros, és szeretetteljes a kapcsolatom, de ilyenekről nem beszélek Vele (Más generáció, nem biztos, hogy megértene) :)

Kérlek, ne oktassatok ki :(. Nem akarok meggondolatlan lenni, és úgy gyermeket vállalni, hogy még magamban sem vagyok biztos. De, lehet ilyen gondolatok másnál is előfordultak? :)



2012. okt. 29. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

amit te is írtál hogy egyik pillanatban mindenemet oda adtam volna hogy gyermekem lehessen, máskor meg az egy életen át tartó felelősség szorongással töltött el


de szerintem ez mind természetes


most 1 éves a kislányom és életem leggyönyörűbb egy éve áll mögöttünk

gondok jönnek mennek de megoldjuk őket hármasban mi apa, anya és Petrácska :)

2012. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon jó hallani :) Nagyon remélem, Én is így érzek/leszek hamarosan! Megnyugtató az írásod. Remélem, valamennyire ez tényleg természetes, ahogy érzek. Nem csak egy felelőtlen, személy vagyok, akinek magán kívül semmi sem fontos :/

Gratulálok a kicsihez és sok vidámságot hozzá :)

2012. okt. 29. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az érzést, bizonytalanságot majd mindenki átéli terhesség előtt és alatt is. Nagy öröm egy kisbaba, de rengeteg félelem merül fel bennünk az ismeretlen miatt.

Alapvetően nyugodt voltam a terhességem alatt, de bennem is sokszor kétség, kérdés felmerült. Hiszen hatalmas felelősség.

A munkámat is szerettem (könyvtáros), azt is kicsit nehéz volt otthagyni.

Az én anyai ösztöneim a terhesség során folyamatosan alakultak ki, és szülés óta csak ezekre hallgatok.

Egy kisbabánál ngyobb boldogság nincs a világon, el sem tudom képzelni ma már az életet nélküle.

Vannak nehéz napok, pillanatok, de amikor rámnéz a nagy babaszemeivel és mosolyog, mindent megér.

7 hónapos a Kisfiunk, nagyon boldogok vagyunk, így teljes az életünk (és talán egy kistesót szeretnénk még).

2012. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen még amit az előző írt a teljességről

hogy a baba előtt tényleg rendkívül jól éltük meg egymást a férjemmel, teljes összhang, kerek volt az egész

de a baba után igazi család lettünk és az új családtag valahogy belepasszolt abba a kirakóba és nem feldúlta a családot hanem a helyére pottyant és így lett teljes a puzzle :) valami ilyesmi érzésem van most :)

2012. okt. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Annyira aranyosak vagytok :) Megnyugtató érzés amikről írtok :) Barátoktól is ilyeneket hallok, de persze, hogy támogatnak vagy is inkább lelkesíteni próbálnak. Örülök, hogy így ismeretlenül is, ilyeneket mondtok.Nagyon szépen köszönöm!!!

És persze Neked is Kedves utolsó, gratulálok a családodhoz :) Boldogságot kívánok Hozzájuk :)

2012. okt. 29. 22:19
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 19:21.

Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek :) és sok vidámságot a mindennapokra. Köszönöm a válaszodat sokat segítettél a "megnyugváshoz", mint ahogy a többiek is :)

2012. okt. 30. 17:13
 7/8 Szundika20 ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyon örülők hogy megtaláltam a kérdésedet ugyan ezt érzem én is 6 hetes terhes vagyok és egyik percbe elvettetném a másikba meg imádom hol rosszul vagyok a gondolattól hol nem... azt se tudom mit csináljak... azt hittem csak én érzek így már kezdtem magamat hülyének nézni...:S Egyáltalán nem akartam gyereket a hátam közepére se kívántam és védekezés mellett terhes lettem...

2012. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez mennyire vigasztal meg kedves Kérdező, de nekem még ettől is vegyesebb érzéseim vannak. Szerintem sokkal közelebb állsz a babaváráshoz, mint én valaha is fogok :)

Mivel korom szerint "illene" sürgősen gyereket vállalni (32 éves vagyok), úgy gondoltam, hogy kicsit szétnézek a témában és nem csak ismerősök, barátok, hanem névtelen idegenek gyerekes dolgaiba is bepillantok, hogy mégis mi az, amire tényleg számíthat egy terhes nő, egy kisgyerekes anyuka. Ami fontos volt még, hogy mi az amit arccal sosem mondanak el az anyukák, apukák.

Így kerültem erre az oldalra is, és azt hiszem, ez tette be a kaput, hogy valószínűleg sosem lesz gyerekem.

Eddig csak aggódtam a felelősségvállalás miatt, de beleolvastam rengeteg kérdésbe, a kommentekbe és bizony van sok olyan anyuka, akik szabályosan megkönnyeztem, hogy milyen helyzetbe került a gyerekvállalással.

El nem tudom képzelni, hogy ezt nem hogy csak önként,hanem még boldogan is vállalja az ember. Vagyis nyilván így van,mert hál istennek azért nagyon kevesen gondolkoznak így, ahogy én is, mert azt én is felérem ésszel, hogy babát csak az vállaljon, aki boldogan várja és nem futamodik meg az első nehézségtől. Minden tiszteletem azoké, akik vállalták. Ettől nem sok nagyobb dolog lehet az életben, sőt meg merem kockáztatni, hogy egyáltalán nem múlja felül semmi.

Hamarabb ugranék ernyő nélkül, mint hogy ezen keresztül menjek, ezért azt gondolom, ha Te gondolsz rá néha, hogy szeretnél babázni, de a másik pillanatban elbizonytalanodsz, akkor nem vagy reménytelen eset :)

Adj időt még magadnak, beszéld meg a pároddal, hogy nem véglegesen vagy elzárkózva. Ha van a családba, közeli ismeretségi körbe olyan, akinek picije van, menj gyakran, ismerj meg babákat, foglalkozz velük és ha él benned tényleg a vágy, akkor úgyis felül kerekedik és elmúlnak a kétségek.

Ha viszont benned marad, akkor nagyon igazad van, hogy nem kockáztatsz :) Ahogy mondani szokás "menet közben jön meg az étvágy", sokkal mondják, hogy féltek még a terhesség alatt is,de szerintem az nagy rizikó. Mert mi van, ha Te éppen azon kevesek közzé tartoznál, akiknek utána sem múlna az ellenérzése? Becsüllek, hogy ezt Te magad is tudod, és nem vágsz bele míg tele vagy kétellyel.

Csak adj még időt magadnak :)

2012. nov. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!