Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ilyen szülők miért nem...

Az ilyen szülők miért nem saját magukat nevezik el így? (gáz nevek)

Figyelt kérdés

NEM provokálásból vagy sértegetésből mondom, de komolyan nem értem.


Aki roppantul ritka és (többségi esetben) gáz nevet akar adni a gyerekének, "mert az annyira különleges", az miért nem megy be a hivatalba nevet változtatni? Nem gondol arra, hogy a gyereket szétsz*vatják a neve miatt?


Közeli ismerősöm nemrég szült. Honoráta lett a kislány neve, Horváth vezetéknévvel, mert az anyuka meg van róla győződve, hogy a "Hohóka" becézés milyen édes....


Volt általánosban olyan osztálytársam, akit Elektrának hívtak.


Meg amilyen kérdéseket itt olvasok....(Orália, Barbarella, Hadúr, stb)


Most komolyan nem értem. Ha a szülőnek ennyire tetszenek ezek a gáz nevek, miért nem maguknak adják ezeket?


2012. nov. 4. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt hiszik, hogy a gyerek örökké egy cuki kis lény lesz, gondolatok nélkül, ja és persze mindenhol jóindulatú a többi gyerek és az ő picinyét soha nem csúfolná senki...
2012. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Logikus válasz: anyagi okok miatt, gondolkj bele, egy felnőttnek van vagy 10 különböző irata, plusz aki már nevet szerzett magának, akár a szakmájában, akár a magánéletében, annak eléggé nevetséges lenne átcserélni Dórát mondjuk Oráliára. Bááár lehet, hogy ez megerősítené a hírnevét egyes berkekben....haha...


Na a másik: mivel mindenkinek a saját gyereke a legkülönlegesebb, ennek hangot is akarnak adni, és ezért nevezik el hülyén. Tudod, nincsen rossz sajtó. És ha emiatt is, de legalább beszélnek a gyerekükről a suliban, oviban.

2012. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Relatív mi a jó és a rossz név. Amiket felsoroltál nem rossz nevek hanem régiek.

Amikor öcsém született (22 éve) a Bence nevet kapta. Akkor mindenki (még a kórház dolgozói is ahol anya szült) le akarták beszélni erről a névről. Ma minden második gyereket így hívnak.

2012. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Az anyukák minél okosabbnak tartják magukat, annál érdekesebbek a hülyeségeik.
2012. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az elröppenések a kismamák nem megfelelő hormonális kiegyensúlyozottságából következnek.
2012. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Hm....mennyire igazad van,kedves kérdező!!!!Én is sokszor csak fogom a fejem,hogy atyaaa éééég,ismét milyen lehetetlen név!

És mondjuk majd ha lesz 60-70 éves az a roppant cuki Orália/Barabella néni,milyen lesz majd így szólítani az unokáknak,vagy a szomszéd gyereknek...Nyilván "CUKI" :/

Sokan már annyira fel akarnak vágni a nem tudom mivel is,hogy borzasztó!Nem ettől lesz egy gyermek különleges!

2012. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Épp tegnap olvastam, hogy anyuka vacillál a Csermely és az Avarka név között, de utóbbi a férjének nem tetszik, mert a kerti hulladékra emlékezteti. Miért értek egyet a férjével??? :D Igen, sajnos sokan bele sem gondolnak ,hogy az a gyerek egyszer felnő és ugyan miféle felnőttet lehetne komolyan venni egy olyan névvel, hogy Avarka? Engem Fanninak hívnak, ez már épp elég komolytalan nekem (mondjuk nem is vagyok egy humortalan ember az tény), pedig azért ez egy megszokottabb név (hacsak nem tömegnév, mert egyre több Fanni ismerősöm van). Na már most ,ha a Fanni is már komolytalan, akkor Csermelyke vagy Borostyánka milyen lesz? És nem is kell főkonzulasszonynak lenni az embernek, hogy hülyén nézzen ki egy ilyen névvel, az is irtó nevetségesen hangzik, hogy Gál Avarka kozmetikus...
2012. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én nem a régi nevekre értem, hanem a gáz nevekre.

Speciel szerintem Orália nem régies...:/


De a "Hohókán" kiakadtam.....A Honoráta név még így úgy elmegy, de a "hohóka".....kapásból honó-nak becézik szerintem nem hohókának.


Vagy a Hadúr. Ha valaki úgy mutatkozna be nekem, hogy XYZ Hadúr vagyok, akkor komoylan megkérdezném, hogy ez a neve, vagy a katonaságról jött?

2012. nov. 4. 20:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Fura neveket tudnak kitalálni... ezeket még nem is hallottam! De "hagyományos" névvel is lehet csúfolhatóvá tenni egy gyereket. Egyszer céges táblán láttam: Dr. Végh Béla állatorvos... hát nem tudom, hogy szegény ember mit élhetett meg gyerekkorában a neve miatt, már előre utálták a szülei? Vagy viccesnek tartották?!De régebben hallottam azt is, hogy egy baba szülei engedélyeztetni akarják a Dömper nevet... mert az milyen aranyos
2012. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
na igen ,ezek meglehetősen gáz nevek. Viszont csak mondom, hogy azok is nagyrészt gáz és felnőtt korban használhatatlan nevek, amiket itt sokan írkálnak mint kedvenc neveket (kitty, mira, jázmin, mirkó, málna....) jó hosszú a sor. Szóval az vesse az első követ, aki.... Bár nyilván az itt válaszolók mind a Katalin, Erzsébet, Anna, Péter, Pál, Mihály típusú minden korban teljesen jól használható neveket adták :)
2012. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!