Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kruppos gyerekek Anyukái:...

Kruppos gyerekek Anyukái: meddig tart az ugató köhögés?

Figyelt kérdés

Hétfőn múlt egy hete, hogy a 2 éves kisfiamnak életében először (és bízom benne utoljára) kruppos rohama volt. Kapott kúpot ha újra előjönne.


A kérdésem arra vonatkozik, hogy bár előtte semmi tünete nem volt, de a roham után ugató köhögése lett. A doki annyit mondott, hogy köptetőt adjak neki (Ambroxolt) Időről időre jobb egy kicsit, de újra és újra ugatni kezd pl ébredés után, vagy ha szaladgál. Mennyi ideig normális ez? Dokink erre azt mondta, hogy jó pár nap akár 2 hét is. Tényleg így van? Vagy vigyem máshoz?



2012. nov. 8. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el pulmonológushoz.

Nálunk 1-2 , max. 3 nap az ugatós köhögés, utána jön már a hurutos, ami már jobb.

2012. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok? Ha Budapesten tudok egy jó magándokit, aki pulmonológus, amúgy a Heim Pálban dolgozik, csak nem kell fél napot ott ülni (10 ezerért)
2012. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos eltarthat hetekig, de javulnia azért illik.


Nem tudom, mennyit mondott a doki a kruppról, ami ugye nem maga a betegség, csak egy tünet, ami az egyéb légúti betegséggel jár.

Mégpedig hogy kicsi a légcső átmérője, és ha bedagad (egy vírus miatt pl.), akkor olyan szűk lesz, hogy nem tud rendesen belélegezni.


Nem szomorításképp, de valószínű, hogy pár évig még így lesz.

Ahogy nő a gyerek, egyre jobb lesz, és persze ha megfelelően kezelitek, akkor nem durvul el.

2012. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egyénenként változó lefolyású, és a tünetek sem mindig egyeznek meg. A nagyobbik fiamnak soha nem volt ugatós köhögése, de egyből fulladt, ő is 2 évesen először. Attól kezdve ez minden ősszel megismétlődött egész 6 éves koráig. A kisebbik fiam is kruppos volt, és ő jellegzetesen ugatósan köhögött sokáig, 2-3 hétig egy alkalommal. Mindig betegséggel jött elő, ha megfáztak pl. Ami segít: köptető, sok folyadék, calcium, Fenistil-cseppek, gyakran kint lenni a friss levegőn. A szoba levegője nem szabad, hogy száraz és túlfűtött legyen, párásítás jól jön. Nekünk mindig volt kúp otthon. Nekünk egy évben egyszer fordult elő, szinte mindig novemberben, de van akinél sűrűbben. És szerintem ha nem vagy elégedett az orvos véleményével, nyugodtan vidd el máshova is. Én azt tapasztaltam, ahány orvos, annyifélét mond erről a betegségről.
2012. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos vidéken lakunk, elég messze ráadásul Budapesttől.

2012. nov. 8. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, az ugató része az néhány nap, nálunk azért 4-5 is megvan néha.

3-as

2012. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az benne az elkeserítő, hogy a gyerekorvosunk is pulmonológus... Nem sokat mondott magáról a kruppról, de utána kutakodtam kicsit én is, mi ez pontosan. Hát nem vagyok nyugodt egy percig sem...


Alaphelyzetben már ő sem köhög, csak amikor felébred akkor párat és ha futkározik.


Köszönöm a jótanácsokat és a gyors segítséget!

2012. nov. 8. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Ami nekünk a legtöbbet segít, az a sós vizes inhalátor.

Ez rohamkor is jó (vagy éjjeli köhögéskor), meg kezelésre, amikor beteg, napi 3x 10 perc minimum.

És, ha amúgy nem beteg, de egyet köhhint, már vesszük is elő, így általában sikerül megelőzni a nagyobb bajt.


Egyéb gyógyszert (Flixotid) az orvosnak kell felírnia, úgy tűnik, nem tartotta ennyire súlyosnak az esetet.


Ami nekünk van:

[link]


Már közel 4 éve tökéletesen működik, és nem csak a krupposnak jó, én magam is sokat használtam terhesen, arcüreg tisztításra nagyon jó.

Emellé lehet a szobájába egy sima párásítót tenni, ha amúgy száraz a levegő NÁlatok.


Jobbulást, és én mint egy kruppos kisgyerek anyukája azt mondom, hogy bár ez nagyon ijesztő tud lenni, meg lehet tanulni együtt élni vele, és mindenképpen előnye, hogy ki fogja nőni a gyerek, míg pl egy asztma egy életen át tart...


Szóval fel a fejjel!

2012. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak vasárnap jött elő, hétfőn és kedden nagyon durva volt az ugató köhögése, tegnap és ma már tűrhető, de azért az anyai fülnek ez is szörnyű.

Nála nem szokott sokáig tartani, max 1 hét. ÉN viszont azért aggódom most, mert a hangja még mindig nagyon rekedt, nem javul semmit. Holnap valószínűleg újra meglátogatjuk a gyermekorvosunkat. :(

2012. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8. Köszönöm, igazán hasznos kis szerkezet szerintem beszerzünk mi is egyet. A hozzászólásodat pedig rosszabb perceimben azt hiszem olvasgatni fogom :)


9. jobbulást Nektek is.


Most ébredt a kis Drágám, de most szerencsére nem köhögött olyan csúnyán. De jó lenne magunk mögött tudni ezt a rémálmot.

2012. nov. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!