Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy alakulna a TGYÁS és a...

Hogy alakulna a TGYÁS és a GYED összege, ha bevállalnám a második babát?

Figyelt kérdés

Bocsi a kérdésért és ne vessetek meg,hogy ilyet kérdezek,de sajna ilyen világot élünk,hogy előtte utána kell járni a dolgoknak,hogy ne koppanjon az ember.S egyben szomorú is,hogy az anyagiak nagyban befolyásolják a baba várást.

Jelenleg GYESt kapok 2012.szept-ig.

Amikor az első babával eljöttem a bejelentett bérem 84000Ft volt.

Már elég kevés az esélye,hogy a második baba GYES alatt születik, ha lejár a GYES mikor megszületett a második baba akkor megfogom kapni a TGYÁSt és a GYEdet is?Az összege ugyanannyi lesz vagy kevesebb?

Még él a munkaviszonyom,határozatlan idejű munkaszerződésem van.

Köszönöm aki válaszol!


2012. nov. 13. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor már a minimálbér után számolnak. De totál nem értek hozzá, úgyhogy remélem kapsz ettől értelmesebb választ is! Általában szoktak írni hozzáértők is. :)
2012. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm!Én is így értelmeztem amit eddig olvastam.

Az a legrosszabb,hogy felhívtam az OEP-et és nem mondtak semmit.

2012. nov. 13. 22:52
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor számolnak a minimálbérből, ha a szerződéses vagy a tényleges béred nem kevesebb annál. Ha kevesebb, akkor a kevesebb alapján számolnak.


Most mennyi a béred? Gondolom, ha 2009-ben 84 ezer volt, akkor most minimum a minimálbér.


Ha igen, akkor a tgyás is a gyed is több lesz, mint az első babával.

2012. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez az akkori szakképzett minimálbér.
2012. nov. 16. 22:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor most biztosan több lesz az ellátás, mint volt:)
2012. nov. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Reméljük, így lesz.:)
2012. nov. 25. 17:09
 7/14 A kérdező kommentje:
A második baba már csak a GYES lejárta után fog születni,ha sikerül.Akkor,hogy alakul akkor is megkapok mindent?
2012. nov. 25. 17:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha lejár a gyes, 2 dolgot tehetsz 1. visszamégy dolgozni (ezzel egyenértékű az is, ha elmégy szabira), 2. elmégy táppénzre.

Az ellátások összegét nem fogja érinteni, akkor érintené, ha minimálbérnél többet keresnél. HA garantált bérminimumot kapsz, akkor a gyes miatt a következő gyed lehet kevesebb, mintha ez után az összeg után kapnád, ( a gyes miatt a minimálbér az alapja), de még akkor is több lesz, mint az első babával volt.

2012. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Nekem az a fontos,hogy tudjam jár e TGYÁs és a GYED.Hogy esetleg az első baba utáni összegeket fogom kapni nem lényeg.Csak az,hogy ne csak GYESt kapjak.

2012. nov. 25. 17:34
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem a válaszod akkor a következő alap az a minimálbér lesz nem pedig a szakképzettség után járó?Mivel én ilyen munkakörbe dolgozom amihez kell a középfokú szakképzettség.
2012. nov. 25. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!