Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bendegúz nevet szeretnék adni...

Bendegúz nevet szeretnék adni a kisfiamnak, de a környezetemben mindenki kinevet miatta, szerintük már most sajnálni kéne a picit a leendő neve miatt. Tényleg csúnya ez a név?

Figyelt kérdés
2007. szept. 1. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a környezetedre a névadást illetően (legfeljebb az apuka véleményét kérd ki). Szerintem nem csúnya név a Bendegúz, nekem a gézengúz jut eszembe róla. Egy kolléganőmnek is így hívják a kisfiát. Még mindig jobb, mintha dél-amerikai szappanoperából választanál nevet a gyermekednek.
2007. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más izlése van ,az a lényeg hogy nektek tetszen!
2007. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
A ritka neveknel fennall az a veszely,hogy a gyermek tarsai csufolni fogjak, a nev valasztast jol meg kellgondolni,mert a szamisztika szerint az ember neve kihat a tovabbi eletere is!
2007. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass senkire, azt a nevet add a babádnak, ami nektek tetszik! Amúgy szerintem a Bendegúz név teljesen normális, semmi kivetnivaló nincs benne. Úgy tudom, a legelterjedtebb becézési formája Bendi, ez nagyon is aranyos. Gratulálok hozzá!
2007. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Szerintem nyugodtan nevezd el Bendegúznak, de a biztonság kedvéért adjatok neki egy második keresztnevet is, így később eldöntheti, hogy melyiket használja.

Az a lényeg, hogy bátran és büszkén vállaljátok a nevét mások előtt, így nem lehet támadási felület. Szóval semmi kisebbrendűség, és ne hallgass a károgókra!!! Ha valaki mégis megpróbál viccet csinálni belőle, már az elején móresre kell tanítani. Ha kiállsz mellette, ő is büszkén viseli majd a nevét.


Az én fiam Félix, és soha nem volt vele semmi probléma - sőt nem is lehet sem becézni, sem másképp hívni, annyira szereti a nevét és büszke rá.


(igaz eredetileg Mundzuk-ra akartam keresztelni, de majdnem megköveztek miatta...)


Ja és még valami. Csak akkor van baj, ha a TV-ben ilyen névvel szerepel valaki egy sorozatban, aki történetesen egy kicsit ütődött. Ez pech, és más névvel is előfordulhat.

2007. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyonyoru nev a Bendeguz. Az unokaocsemet is igy hivjak es nem is lehetne mas mint egy igazi Bendeguz. A neve es o maga is kulonleges.

Valamiert ram valo tekintettel neveztek igy el en sajnos nem tudom a gyermekem igy elnevezni - ha lesz - mert kulfoldon elek es nincs olyan ember aki ezt a nevet ki tudna mondani.

Szep nev es ha te ugy erzed, hogy a babukadhoz ez a nev illene a legjobban, akkor ne torodj senkivel.

Mellesleg az egyik legjobb baratnom Filomena...a csaladnevet inkabb nem is irnam...szerintem szep nev, mert illik hozza.

2007. szept. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne halgass azokra kik kinevetnek!

Ha neked és a párodnak tetszik, és jól hagnzik a vezetéknévvel is akkor nyugodtan nevezed így a gyermeked!

Mennyivel jobb egy szimpla Józsi, vagy egy vicces Ödön, esetleg egy elcsépelt Gábor?

Ne hagyd magad! Ami szerintem ellene szólhat, hogy mostanában nagyon divat a Bence, Benedek, Benjámin, Benő, Bendegúz stb! Szinte minden második babát így hívnak. Én ezért nem választanám, de ha neked ennek ellenére is tetszik akkor ne hagyd magad!

2007. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez csakis a te döntésed! Mi is bajban voltunk mikor született a fiam! Miaz apjával nem tudtunk kiegyezni! Igy mindkét nevet megkapta! Koppány Csongor! Szerintem is szép név a Bendegúz! És inkább legyen szép magyar neve mint kimondhatatlan külföldi! És elvégre a te gyerköcöd lesz! Hát miért ne ugy hivnád ami neked a legjobban tetszik!:)
2007. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj senkivel! A Bendegúz név nagyon aranyos, az én édes kis rokonomat is így hívják, soha senki nem nevette ki. Most óvodás és illik is rá ez a név. :-)

Az a fontos, te mit szeretnél.

2008. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

nkem nem tetszik,de te döntöd el.

nekem inkább az adorján,boldizsiár,gellért,andor nevek tetszenek

2010. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!