Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem miatt éljek burkolt...

A gyerekem miatt éljek burkoltan? A csinos anyuka vagy pasivadász vagy rossz anya?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom,28 éves vagyok.Mindig igényes voltam magamra,és a környezetemre is.Budapesten élek,tehát nem kis falu,ahol a legjobb dolog a pletyizés,de a szomszédságunkban néhányan tettek pár rosszmájú megjegyzést,hogy na most biztos nem lesz időm fodrászhoz szaladgálni stb. Én viszont nem hagyom el magam.2 havonta elmegyek fodrászhoz.Köldök alá érő,természetes szőke hajam van,amit ápolni kell.2 havonta kozmetikushoz is elmegyek.Pedikűröshöz nem járok,itthon csinálom,magamnak.Ruhák közül is szeretem a szépet.Gyakran veszek is magamnak egy-egy új darabot.DE nem vagyok sznob,se semmi hasonló,soha nem kérkedem,illetve nem vagyok se beképzelt,se semmi más.Az anyukák többsége szeret engem a környékünkön,sok barátnőm van.Viszont a szomszédunk,állandóan fújja a magáét.Engem nem érdekel a véleménye,de elgondolkoztat.Most éljek burokban a gyerekem miatt?Vagy nem tudom.
2012. nov. 23. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehogy azt hidd, hogy Te vagy a kivétel. Mostanában azt tapasztalom, hogy a kismamák körében nem "divat" nagyon elhízni és a kisgyerekes anyukák ugynaúgy adnak magukra mint terhesség előtt. Az a kivétel aki nem ezt teszi.
2012. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Örül neki, hogy ilyen igényes vagy, legyél büszke magadra, a szomszédodból csak az irigység beszél, kíváncsi lennék, hogy ők milyenek (mindig azt kell nézni, aki mondja, ez faluhelyen különösen igaz).

A mi szomszédaink is pont ilyenek.

2012. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én vékony,magas vagyok.Az alkatom ilyen.De a terhesség alatt eszembe nem jutott fogyókúrázni,nem enni,vagy épp koplalni.Nem vagyok sznob,nem százezrekért vásárlok,semmi ilyesmi.Mégis azt hiszik,hogy rossz anya vagyok,a gyerekemtől veszek el időt stb.
2012. nov. 23. 11:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán ne törődj a szomszéddal. Hidd el, ha megváltoztatnád, amiért beszól, akkor találna magának új témát. Ilyen a lelke. Így legalább tudod, mit mondogat rólad. Tényleg ne törődj vele.
2012. nov. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha leírnád nagyjából mit mond a szomszéd, kinek és ez mennyiben érint téged akkor könnyebb lenne tanácsot adni.

Amit a kérdésedben leírtál abban semmi különös nincs. Normálisan nézel ki, mint soka mások. Szeretnek az ismerős anyukák. Sok a barátnőd. Egy szomszéd mond valamit. Mi a probléma?

2012. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pl.állandóan lelépek a babám mellől-a babám a mindenem heti egyszer hagyom anyukámra maximum.

Vagy:na nézd már megint más ruha van rajta-soha nem veszek drágán ruhákat,leárazáskor tankolok fel,meg ezenkívül pár darab,ennyi.

Igazából nagyon rosszul esnek a megjegyzések,sokszor elbizonytalanítanak.Rossz ezt hallani az emberektől,mikor én úgy gondolom nem vagyok rossz ember.Sokszor ott rúgnak belém,ahol a legjobban fáj.Tudják,hogy a babám az életem értelme,és azt is tudják,hogy több,mint 2,5 évet próbálkoztunk.Nem lényeg,hogy szivárgott ki.És csak teszik,teszik a megjegyzéseket.Az alsó szomszéd azt mondta,hogy nem érdemlem meg a babát.Hozzáteszem ahol lakunk nagyon szeretnek minket,3 asszonyka készít ki.

2012. nov. 23. 11:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne állj velük szóba.


Kolléganőmet megszólták,mert téli hidegben pár hetes babát inkább anyukájára hagyott otthon minthogy hurcolja magával (melóba muszáj volt bejönnie papirokkal aláirogatni),pedig tápszeres baba jól elvan a nagyival azóta is heti 1-2x amikor elmegy tornázni.

Engem is megszóltak,szerencsés alkatom van,magas is vagyok,20 kilót híztam,de csak pocakom volt hatalmas,nem hiztam el,hiába zabáltam,3 hetes volt a picur,amikor kis pocakon kivül semmi nem látszott.Mondogatták hogy biztos zsirleszivás,sanyargatom magam,stb,pedig dehogy,egyszerüen ilyen az alkatom.

Irigyek,ennyi,nem kell velük foglalkozni

2012. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ó, az ilyen emberekkel nem érdemes foglalkozni. Ő a rosszindulatú, és te szenvedj miatta? Na ne.

Csak a pozitív emberek társaságát keresd, ő meg hadd gondoljon azt rólad, amit akar.

Tudod: nem az számít, mit mondanak, hanem hogy ki mondja...

2012. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Te tudod az igazat és ez elég is kell legyen.Boldogok vagytok,szereted a babád és még a párod is szeret titeket:-)) Csak ez a lényeg:-)) Ha akarsz egy kicsit "szórakozni" akkor szépen,mosolyogva válaszolj vissza ezeknek a "kedves" szomszédoknak."Új ruha van rajtad,már megint" : képzelje leárazás volt az XY-ba és 10 et vagy nem is 15-öt vettem egyszerre! Mindenre strófolj rá még jó magasan és nézd visszafogott mosollyal az arcodon,hogy a szomszédot elönti a pulykaméreg és az irigység:-))
2012. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod nekik, hogy fiatalnak érzed magad, nem nyugdíjasnak. Szereted jól érezni magad a bőrödben, tetszeni a férjednek, nem szeretnél olyan igénytelenek lenni, mint egyesek (egy kis célzás rájuk). Bár gondolom, nem a szemedbe mondják, akkor meg pókerarc fel, állandó letörölhetetlen mosoly, hidd el, ennél nagyobb döfés nem kell nekik, hogy valaki jól érzi magát, boldog, elégedett. Ettől megpukkadnak.

Egyébként nagyon sok kisgyermekes anyukát ismerek, ritka az, aki nem próbál meg adni magára.

2012. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!