Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa dolgozik látástól mikulási...

Apa dolgozik látástól mikulásig, anya pedig neveli a gyerekeket. Ez az élet rendje, így van jól?

Figyelt kérdés

semmi segítség,anya lát el mindent, mert apa csak melózik és melózik..

jól van ez így?

anyára szakad minden háztartási munka mellette a 2 gyerek.


tényleg nem kell apának segítenie mert ő keres?



2012. nov. 23. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Ha apa dolgozik, akkor az anya dolga a háztartás.

Pláne, ha "látástól mikulásig".

Ha mindketten dolgoznak, akkor ketten csinálják a házimunkát.

A gyerek nevelés nem házimunka, abból az apának is részt kell vállalni.

2012. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, mennyit dolgozik az apuka. Ha otthon csak aludni van ideje, akkor érthető, hogy alvás helyett nem kezd el takarítani. De ha mondjuk napi 8 órát, vagy kevesebbet dolgozik, akkor elvárható, hogy kivegye a részét a házimunkából, hazafele bevásároljon stb.
2012. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez nincs így jól de ez van...nálunk is ez van sajnos én nagyon utálom megmondom őszintén de másképp ki tudja mikor vállalhattunk volna gyereket pláne kettőt, lehet soha. Elég szégyen hogy diplomával nyelvtudással ennyire jutunk (családi háttér híján) mivel mindent önerőből kell megteremtsünk.

Ha a férjem dolgozik akkor én csinálom a háztartást és a gyerekekkel való dolgokat egész egyszerűen azért mert ő (a férjem) FIZIKAILAG nincs itt. Itt lehetne de akkor éhenhalnánk, ilyen egyszerű. ha én is dolgozok majd akkor a háztartási munka és a gyerekek rendezése meg kell osztódjon kettőnk között egész egyszerűen azért mert én SE LESZEK fizikailag ott mindig.

De míg én "csak" itthon vagyok (teszem hozzá durvább mint bármilyen meló mert ott vége a munkaidőnek itt pedig soha) addig nem várom el hogy éjjel ő keljen a gyerekekhez vagy ő mosogasson főzzön mosson mert itthon vagyok, telik az időmből.

De kinek hogy jó a legtöbb barátnőm férje főz mos takarít ébred éjjel stb. vagy legalább ezek egy részét megcsinálja úgy is hogy másnap reggel megy dolgozni. Nekik így jó biztos.

2012. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jól, de ez van.
2012. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha apuka egész nap dolgozik, esetleg két munkahelyen, akkor igen, anyuka dolga a háztartás.


Nálunk a párom 8 órát dolgozik, amikor hazaér övé a gyerek, én akkor pihenek.


Tudom, hogy le leszek pontozva, de ha a párom 12-16 órában dolgozna eszembe nem jutna 2 gyereket vállalni. Főleg nem kis korkülönbséggel. Bocs :-(

2012. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Hát igen...csak egykének se olyan jó lenni, és ha apa csak úgy tudja eltartani a családot hogy 10-12 órázik akkor sajna nincs más megoldás...vagy a másik hogy nem lesz,csak 1 gyerek..
2012. nov. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, én is teljesen így gondolom. Nem igazán értem az olyan anyukákat, akik bevállalnak 2-3-4 gyereket kis korkülönbséggel, nehéz anyagi helyzetben minden segítség nélkül, aztán panaszkodnak mindenkinek, hogy nekik milyen nehéz. Ha valaki úgy érzi, bírja, az teljesen rendben van, de akkor ne szenvedjen és mártírkodjon látványosan, hiszen ő akarta ezt.
2012. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
5ösnek szántam csak közben jött még egy válasz :)
2012. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat

igazatok van

2012. nov. 23. 20:11
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Én nem azt írtam, hogy csak 1 gyereket kell vállalni, hanem hogyha nem olyan a helyzet, akkor nem kell azonnal vállalni a következőt. Meg lehet várni (ha a szülők még nincsenek benne a korban) hogy az anyuka dolgozzon pár évet, egyenesbe jöjjenek és akkor vállalni a következőt.


Bocsánat, ha valakit megbántottam

2012. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!