Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért alakult ki az a nézet,...

Miért alakult ki az a nézet, hogy ahol van pénz drágább karácsonyi ajándékra, ott nincs szeretet, meghittség?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekel!
2012. dec. 4. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Kialakult ez a nézet? Én nem tapasztaltam ilyet.
2012. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről nagyon sokat lehetne írni.

Az én gyerekeim nem nagyravágyóak, mégsem hiszem, hogy örülnének, ha csak egy-egy könyvet találnának a fa alatt.

Vannak kedvenceik, amikre hónapok óta vágynak, és ha tudom, meg is fogom venni nekik, még ha anyagilag picit megterhel is ez a hónap. Ettől függetlenül próbálok hangulatot is teremteni mindig: figyelek az adventre, a Mikulásra, az illúzióikra, hogy minél tovább megmaradjon nekik.

4, 9 és 13 évesek.

2012. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Talán egy kis irigység is szokott vegyülni az ilyen nézetek kialakulásba. Nem minden esetben, de ez is közrejátszhat.
2012. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekel! Komolyan!

Egy gyereknek hozzá tartozik a karácsonyhoz, a varázslathoz az ajándék, a meglepetés, a játék.

A tesómmal mindig sok ajándékot kaptunk karácsonykor, ettől függetlenül mindketten megbecsüljük a dolgainkat, és ami a legfontosabb a legszebb emlékeim közé tartoznak a gyerekkori karácsonyok.

Közös fa díszítés, aztán átmentünk mamáékhoz, közben megérkezett a jézuska, sok-sok ajándékkal. Leírhatatlanul jó érzéssel tölt el, amikor arra gondolok, hogy az egész család játszott, összeraktuk a játékokat, kipróbáltuk őket. Sok még a mai napig megvan. Elpakoltam őket egy dobozba a padlásra. Ha a fiam nagyobb lesz megkapja őket.

2012. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

jajj de jo hogy feltetted ezt a kerdest!

az okat en is valahol a feltekenyseg s az irigyseg kozott feluton erzem!es iden fogalmazodott meg bennem hogy ez a hozzaallas mennyire zavar... sot,bant...mi egesz evben megfogjuk a penzt es karacsonykor kicsit kieresztjuk a nadragszijat... a hangulat es meghittseg tokeletes...

2012. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom. Nekem erről az jut eszembe, hogy aki drága (honnan tudják, hogy drága? Rá van írva?) fejlesztő játékot vesz a gyerekének, ez nem foglalkozik vele. Igaz hogy nincs tele a játékszoba FP játékokkal, de ami van az mind olyan hogy meg kell vele tanítani játszani a gyereket, nem csak odaadom neki aztán elvan vele több órát.


Mi amúgy "újgazdagok" vagyunk, sokat spórolunk év közben nehogy úgy járjunk ahogy a szüleink. De a karácsony a pazarlás időszaka, mindenki hasznos ajándékot kap, ami néha sajnos drága.


Sokan vannak, aki cigire költenek annyit havonta, csak nem veszik észre....

2012. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyermekként mindig sok ajándékot kaptunk. Lehet, hogy egyenként nem kerültek sokba, de összeadva sok lehetett. És nem voltunk gazdagok. De gyerekként a karácsony akkor volt az igazi, ha rengeteg doboz volt a fa alatt. És a Jézuska hozta a fát szenteste. Haragszóra lehetett bemenni a szobába ajándékbontásra. Előtte együtt készítettünk díszeket, süteményeket. Szóval nagyon hangulatos volt. Úgyhogy szerintem megint a jó magyar irigy ember talál ki ilyeneket.
2012. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos itt elég sok kérdésnél-ami a karácsonyt és az ajándékok árát boncolgatja- lehet olvasni sok olyan választ,hogy "karácsony nem a pénzről szól, nálunk inkább szeretet van" stb.

Na már most attól,hogy én megtehetem, hogy többet költök a családomra, miért jön automatikusan,hogy nincs szeretet!

Én tegnap kezdtem el díszíteni a házat. Vettem is díszeket, de csináltam is saját kezűleg, miközben csemetém ült az etetőszékben és élvezte a folyamatot.

Beugrott közben a férjem kollégájának a felesége, akitől már hallottuk vissza,hogy mi kinyaljuk a gyerek s.ggét (bocs, de tényleg így mondta), de mi csak odadobjuk Szenteste az ajándékot a gyereknek, oszt csókolom. Fogalmam sincs,hogy honnan szedte ezt, de nem is érdekel. Szóval tegnap beugrott, mert a férje küldött az enyémnek valami papírt és kérdezte,hogy mi ez a "felfordulás". Mondtam,hogy díszítünk,meg kézi munkázunk, holnap meg sütöm a mézeskalácsot.

Hát láttam rajta,hogy nem erre számított!

Kezdem azt gondolni,hogy nagyrészt irigység beszél abból,aki ilyeneket mond.

Jó körülmények között nevelkedtem, kaptam drága ajándékot karácsonyra, mégis mindent értékelek. Imádtam fát díszíteni anyuval, sütit sütni, karácsonyi dalokat hallgatni stb. Mindig meghitt, szeretetteljes ünnepünk volt!

2012. dec. 4. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó sablonszövegnek,az irigységre...Amúgy erre azt szoktam mondani,hogy a gyereknek lövése sincs az árakról..Nem tudja,h egy rongybaba és egy hiperszuper akkumulátoros autó között mekkora a különbség árban...

Mi is megveszünk neki mindenféle fejlesztő játékot,mert érdekesnek találjuk őket,de ezekkel is ugyanúgy meg kell tanítani játszani..Pl. az ábc-t éneklő mackó mondhatja a magáét,ha én nem magyarázok mellé,tesz rá magasról a gyerek.

A másik meg,őszintén szólva én büszke vagyok a másfél éves gyerekemre,hogy képes akár egy órát is egyedül játszani...Nem zavarom meg ilyenkor,mert nincs rám szüksége,én is teszem a dolgom addig,ha kellek neki,szól és megyek...Nem kell ám összenőve sem lenni..(bocsi,ez csak az egyik kommentről jutott eszembe)

2012. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt ezt a kérdést megnyitottam, épp egy ilyen karácsonyos kérdésben olvastam egy kis odabökő megjegyzést, hogy "de nálunk meghitt a karácsony"


Én sem értem. Lassan már mindenki meg lesz szólva, ha 5-10 ezernél többet költ a gyerekre, mert a karácsony szeretetről szól. Persze a szeretetről és a gyerekeknek az ajándékról is! Mi is mindig sok ajándékot kaptunk karácsonykor, és a gyerekeimtől sem sajnálom a pénzt az ajándékvásárláskor. Egyébként nem követelőző gyerekek, pedig nagyon sok mindenük megvan, ami másnak nincs, mégis a lányom így állt elém mikor pár hete a karácsonyról beszélgettünk, hogy anya és semmi mást nem szeretnék a Jézuskától, csak egy szép babaházat a barbiknak. :))

Hát megkapja. Sőt még mást is amire tudom, hogy nagyon vágyik mégsem került rá a Jézuskának írt levélre.


Attól hogy én megtehetem, hogy 30-40 ezret költök csak játékra, attól még van meghittség, feldíszített lakás, közös mézes sütés, karácsonyi zenehallgatás, nagyiknak saját készítésű ajándék, amit persze a lányommal együtt csinálunk és ő adja át, minden éveben ellátogatunk a kedvenc Betlehemünkhöz és hosszasan beszélgetünk a karácsony történelmi hátteréről stb stb stb


Nem tudom aki kis megjegyzésekkel szurkálódik, az tényleg azt gondolja, hogy akinek több pénze van, az nem törődik a gyerekei lelkével és csak úgy odadobja az ajándékot a fa alá és kész????????????



De én komolyan kíváncsi vagyok rá és igazán jó lenne, ha ebben a kérdésben a másik oldal is megszólalna.

Vagy csak szimpla irigységről van szó?????

2012. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!